افزایش سقف وام مسکن تا دو هفته دیگر تعیین و تکلیف می‌شود/ از پروژه بازآفرینی سیروس خارج شدیم/ هشتگرد از پروژه مسکن ملی حذف نشده است.
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

افزایش سقف وام مسکن تا دو هفته دیگر تعیین و تکلیف می‌شود/ از پروژه بازآفرینی سیروس خارج شدیم/ هشتگرد از پروژه مسکن ملی حذف نشده است.

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرعامل بانک مسکن خبرداد که افزایش سقف وام مسکن تا دو هفته دیگر تعیین و تکلیف می‌شود.

افزایش سقف وام مسکن تا دو هفته دیگر تعیین و تکلیف می‌شود/ از پروژه بازآفرینی سیروس خارج شدیم/ هشتگرد از پروژه مسکن ملی حذف نشده است. - 1

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور بانک مسکن در بخش تامین مالی طرح مسکن ملی اظهار داشت: ۱۴۰ هزار واحد مسکن ملی از طریق بانک مسکن تامین مالی خواهند شد.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: کسانی که در صندوق پس انداز یکم سپرده‌گذاری کردند می‌توانند وام خود را به پروژه مسکن ملی متصل سازند و این افراد در اولویت پروژه مسکن ملی قرار دارند.

وی درباره حذف شهر جدید هشتگرد از پروژه مسکن ملی گفت: هشتگرد از این پروژه حذف نشده و بین شهرهای حومه‌ای تهران است که مسکن ملی در آن اجرا می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر دلایل توقف پروژه محلی سیروس که در قالب نوسازی بافت فرسوده قرار بود به اجرا برسد، گفت: یک‌سال گذشته بانک مسکن از این پروژه خارج شد چراکه نقش‌های طراحی شده برای آن پروژه فاقد توجیه اقتصادی و مالی بود.

انارکی ادامه داد: پروژه متوقف نشده و شهرداری تهران جایگزین بانک مسکن در اجرای این پروژه است و طرح‌های جداگانه‌ای برای نوسازی بافت فرسوده در این نقطه از تهران دارد.

وی درباره افزایش سقف تسهیلات بانک مسکن گفت: اقداماتی برای افزایش طرح تسهیلات بانک مسکن انجام شده و پیشنهاد خود را به شورای ۱ول و اعتبار ارایه داده‌ایم و تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد.

انارکی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت طرح کارت مصالح ساختمانی گفت: اجرای این پروژه با مسایل حقوقی مواجه شده بود که در حال رفع این موضوعات حقوقی هستیم و احتمالا تا پایان سال این طرح هم به اجرا رسید.

رحیمی انارکی همچنین در مراسم رونمایی از طرح آباد که توسط شرکت سرمایه گذاری مسکن به اجرا می‌رسد اظهار داشت: بانک مسکن پیش از این نگرانی‌های درباره فعالیت شرکت سرمایه گذاری مسکن به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک داشت چرا که ذخایر اراضی این شرکت به حداقل رسیده بود و عملا وارد پروژه‌های مشارکتی شده بود و نقش بساز و بفروش ایفا می‌کرد.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ میزان پروژه‌های این شرکت به حداقل در سال گذشته رسیده بود و به حرکت موثری از سوی این شرکت امیدوار نبودیم. همچنین بحث بدهی‌های معوق هم در میان بود که با بدهی‌های انباشت در شرکت روبرو بودیم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: از سوی دیگر در این شرکت پروژه‌های تجاری از سالهای گذشته منجمد بودند که باید تمام این مشکلات حل می‌شد.

انارکی اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر توانسته‌ایم این مشکلات را در شرکت سرمایه گذاری مسکن پشت سر بگذاریم و ساخت ۶۵۰۰ واحد مسکونی در قالب ۳۱ طرح در این شرکت آغاز شده است همچنین بدهی‌های معوق به ۱۹ میلیارد ریال رسیده است.

وی گفت: ساخت بیش از یک میلیون متر مربع پروژه در دستور کار این شرکت قرار دارد و به زودی واحدهای دیگری هم برای ساخت مصرف خواهد شد. دنبال این هستیم با کاهش قیمت تمام شده تولید و افزایش کیفیت استقبال مردم از پروژه‌های شرکت سرمایه گذاری مسکن را بالا ببریم.

همچنین در ادامه این مراسم بهروز ظهیری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن اظهار داشت: این شرکت متعلق به هلدینگ مالی مسکن است و در ۳۰ سال گذشته توانسته کارنامه خوبی را در حوزه ساخت و ساز بر جای بگذارد و ساخت ۶۷ هزار واحد مسکونی را در کارنامه خود دارد.

وی با بیان اینکه سالیانه موفق به ساخت دو هزار و پانصد واحد مسکونی با احتساب پروژه مسکن مهر بودیم گفت: بدون احتساب پروژه مسکن مهر سالانه ۱۹۰۰ واحد مسکونی از سوی این شرکت ساخته شده است.

ظهیری تاکید کرد: هرچند در دوره‌ای با کاهش قابل توجه تولید مسکن در این شرکت مواجه بودیم اما توانستیم در سال ۹۷ و ۹۸ این مشکلات را برطرف کنیم و تولد دوباره‌ای در شرکت داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ساخت بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب ساخت و ساز را در دست اجرا داریم و ساخت ۷ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در قالب ۳۴ طرح دنبال می‌کنیم که طرح آباد هم بخشی از آن است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی با اشاره به برگزاری همایش «نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید» گفت: می‌توانیم امنیت را در این حوزه برقرار کنیم تا نقشه راهی تنظیم شود و در چند سال آینده امنیت در حوزه اقتصاد داشته باشیم. به گزارش ایسنا، سردار محمد قصری نیز با اشاره به برگزاری اولین همایش «نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید»، گفت: فعالیت در این حوزه یک دهه قدمت دارد. وی افزود: در این دوره فرماندهی انتظامی تهران بزرگ این آمادگی را اعلام کرد که در حوزه امنیت و اقتصاد ایفای نقش کند. همایش «نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید» نیز که فردا برگزار می‌شود به نوعی با فراخوان دست اندرکاران حوزه اقتصادی این نکته را اعلام می‌کند که ما می‌توانیم امنیت را در این حوزه برقرار کنیم تا نقشه راهی تنظیم شود و در چند سال آینده امنیت در حوزه اقتصاد داشته باشیم. براساس این گزارش همایش «نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید» از ساعت ٩ صبح فردا در سالن اجلاس سران برپا خواهد شد.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
سازندگی در این گزارش ده دلیل بدیهی و ساده را برای ارتباط میان اقتصاد ایران و کشورهای خارجی مطرح کرده‏است. حتی طی یک سال گذشته که رابطه اقتصاد ایران با اروپا مخدوش شده، هزینه‏های کلانی به این صنایع برای واردات تحمیل شده‏است. ۲بحران اصلی اقتصاد ایران طی دو سال گذشته تامین منابع مالی بوده‏است. در صورتی که این سناریو محقق شود، بحران اشتغال اصلی‏ترین مسئله اقتصاد ایران می‏شود. افزایش دامنه تحریم‏ها و قطع همکاری با کشورهای خارجی، ‏ بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه را به سراب تبدیل کرده‏است.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» و «۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۰ صبح در روز سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸ برای «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» و چهارشنبه ۲ بهمن برای خودروهای «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

تولید گاز بی‎ وقفه ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
مشکین فام از سکوی ۱۴ D به عنوان آخرین سکوی فاز ۱۴ برای نصب و بهره برداری یاد کرد و گفت: این سکو هم اکنون به محل استقرارحمل شده است و منتظر بهبود شرایط جوی هستیم تا این سکو نیز در موقعیت نصب شود تا بر این اساس کل ۴ سکوی فاز ۱۴ وارد مدار تولید و بخش دریایی این فاز تکمیل شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، افزود: همکاران ما در شرکت نفت و گاز پارس شبانه روز تلاش می‌کنند که در این فرایند وقفه‌ای ایجاد نشود. وی به مصرف بسیار بالای گاز کشور در بخش خانگی اشاره کرد و گفت: هر سکوی پارس جنوبی تقریبا گاز یک استان را در کشور تأمین می‌کند؛ به طور مثال گاز مصرفی استان مازندران برابر با ۳۵ میلیون متر مکعب در روز است و سکویی که ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید دارد، بخش عمده‌ای از مصرف استان را پوشش می‌دهد و از این منظر برای ما حیاتی است که هیچ یک از سکو‌ها از مدار تولید خارج نشوند و در صورت توقف تولید به دلیل شرایط عملیاتی، این آمادگی وجود دارد که در اسرع وقت مجددا سکو را وارد مدار تولید کنیم. مشکین فام از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که منابع هیدروکربونی ما محدود است و اینکه هرچه تولید می‌کنیم مصرف شود، خوب نیست، بنابراین باید مکانیسمی به منظور کنترل این رویه داشته باشیم. وی افزود: هم اکنون تولید روزانه ما از میدان مشترک پارس جنوبی برابر با نصف مصرف روزانه گاز در اروپاست، اگر بنا باشد به این ترتیب پیش برویم و هرچه تولید می‌کنیم، مصرف شود، قطعا در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهیم شد؛ بنابراین ضمن دعوت از عموم مردم و هموطنان عزیز برای مصرف بهینه گاز، امیدواریم تدبیری اتخاذ شود تا این مصرف با یک مکانیسم ویژه کنترل شود تا در آینده این رویه مشکلی ایجاد نکند.

نظرها

اخبار بیشتر