برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم

برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت:با راه اندازی خوشه شیرینی سنتی قزوین زمینه برندسازی و تقویت پیوستگی شبکه های تولیدکننده و توسعه فعالیتهارا در استان مهیا کرده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر شهریار کشاورز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره شیرینی سنتی قزوین که روز دوشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشتدر این جلسه اظهارداشت: توسعه صنعتی مبتنی بر خوشه‌ها حدود دو دهه است که به عنوان یک استراتژی نوین مورد توجه برنامه ریزان و سیاست گذاران در کشورهای صنعتی و در حال توسعه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: سازمان‌های بین المللی و بانک جهانی نیز طرح‌های متعددی را از طریق خوشه‌های کسب و کار در کشورهای مختلف اجرا کرده‌اند و در واقع این خوشه‌ها به مثابه جغرافیای گروهی از موسسات وابسته و شرکت‌های بهم پیوسته محسوب شده‌اند که در این راستا یکی از برنامه‌های توسعه‌ای اجرا شده توسط سازمان صنایع کوچک است.

کشاورز یادآورشد: در استان قزوین هم مطالعاتی به منظور تعیین اولویت‌های اجرای توسعه خوشه‌های صنعتی انجام شد و ۱۰ خوشه صنعتی توجیه پذیر شناسایی و اولویت بندی شد که یکی از آنها شیرینی سنتی است.

برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم - 4

وی افزود: این خوشه متشکل از ۱۶۵ واحد صنفی و بیش از ۲۶۰ واحد خانگی تولید شیرینی سنتی است که تلاش می‌کنیم با تقویت فعالان این عرصه زمینه پیوستگی بیشتر تولیدکنندگان را مهیا کنیم.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اظهارداشت: استان قزوین با وجود باغستان سنتی دارای میراث ارزشمندی است که بخشی از دستاوردهای آن در حوزه اقتصاد استان نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی بیان کرد: وجود باغات پسته که محصول آن یک برند جهانی است موجب شده تولیدکنندگان خوش ذوق قزوینی از دیرباز از این ماده مقوی و ارزشمند در تولید شیرینی سنتی از جمله باقلوا بهره گیرند و محصولی مرغوب را روانه بازار کنند.

کشاورز تصریح کرد: توجه به فرهنگ سلامت محور موجب شده تا موضوع شیرینی سنتی قزوین در اولویت قرار گرفته و برنامه‌های مدونی برای توسعه این صنعت تدوین شود.

وی گفت: در مطالعات امکان سنجی به مواردی رسیدیم که نقاط فشار بود که از آن جمله می‌توان به نبود ارتباط ذینفعان با هم‌ و نداشتن ارتباط شبکه‌ای اشاره کرد.

برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم - 11

کشاورز اضافه کرد: ضعف در بسته بندی و نداشتن بازار مناسب از دیگر چالش هایی است که ما تلاش کرده‌ایم با تدوین استراتژی مختلفی برای رفع آنها اقدام کنیم.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره شیرینی سنتی و باقلوای قزوین می‌تواند این چالش را رفع کند و ما قادریم ذینفعان را کنار هم قرار دهیم و برای برند سازی هم اقدام کنیم و برای نمونه باقلوای قزوین را برند کنیم.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآورشد: در خوشه‌های کسب و کار مهمتربن پارامتر نهادهای پشتیبان است و شرکت شهرک‌ها با همین هدف خوشه‌های صنعتی را راه اندازی کرده و با تعریف وظایف دستگاهها تلاش کرده‌ایم تا کمک‌ها هدفمند شود.

وی بیان کرد پنج اثر ناملموس در جشنواره شیرینی سنتی رونمای خواهد شد و مشارکت تولیدکنندگان خانگی باید بیشتر شود و ما شاهد مشارکت بیشتر این افراد هم باشیم.

کشاورز افزود: رونمایی از تمبر یادبود از دیگر کارهایی است که در معرفی شیرینی سنتی قزوین موثر خواهد بود اما از رسانه‌ها هم انتظار داریم در این راه به ما کمک کنند.

در ادامه فرجی و حیدری دو تن از تولیدکنندگان شیرینی سنتی قزوین در خصوص مشکلات خود مطالبی بیان کردند.

برندسازی شیرینی سنتی قزوین را در اولویت برنامه‌ها داریم - 18

در اولویت قرار گرفتن احداث شهرک تخصصی شیرینی، قیمت گذاری بر اساس افزایش قیمت مواد اولیه، عرضه شیرینی درمبادی وردی شهر، کنترل تولید خانگی و رعایت بهداشت در آن از مسائل مطرح شده توسط تولید کنندگان شیرینی سنتی در این جلسه بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک13 ساعت قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

۱۵ سال زندان برای خائن شدن المیرا / اعدام علیرضا در قتل سریال ستایش+ فیلم گفتگو

رکنارکنا10 ساعت قبل
او که با یک خانم دکتر ازدواج کرده، می‌گفت همسرم فرهاد را می‌شناسد و از او بدگویی می‌کرد و می‌گفت فرهاد هرزه است. حرف‌های او من را نسبت به همسرم بدبین کرد و تصمیم گرفتم با کمک علیرضا، فرهاد را به قتل برسانم. بعد از اعترافات المیرا، علیرضا دستگیر شد و در اعتراف به قتل گفت: روز حادثه المیرا به بهانه پنچر شدن ماشینش، همسرش را به اتوبان کشاند و من به او شلیک کردم. حتی یک بار علیرضا یک پودر کشنده به من داد که به فرهاد بخورانم و او را بکشم، اما قبول نکردم. قضات دادگاه بعد از مشورت، المیرا را به تحمل ۱۵ سال حبس و علیرضا را به قصاص نفس محکوم کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

پرواز وحشتناک یک کامیون در خیابان! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیون به دلیل از دست دادن کنترل خودروی خود به طرز وحشتناکی با خودروهای پارک شده در خیابان تصادف کرد. در این حادثه یک عابر پیاده مصدوم شد. بیشتر بخوانید: زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلمانتهای پیام/

معجزه در رانندگی به سبک زن روس! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن روس هنگام شروع رانندگی، پدال‌های گاز و ترمز را جابجا فشار داد و با این اشتباه، به جلو و پشت خودرو آسیب وارد کرد. انتهای پیام/

آمریکایی‌ها «اینجا را ترک کنید تا زنده بمانید»

مهرمهر1 روز قبل

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

نظرها

اخبار بیشتر