کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران

کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، با تاکید بر کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران بر لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های آنلاین و غیر حضوری تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش در استان تهران با کمبود معلم و فضای آموزشی مواجه است. بی‌تردید آموزش و پرورش منشا تحول در جوامع مختلف است و اگر به این بخش توجه ویژه‌ای شود می‌توانند در آینده تاثیر بسزایی در توسعه جامعه داشته باشند.

وی افزود: اگر به آموزش و پرورش در ابعاد مختلف توجه کنیم قطعا جامعه توسعه یافته‌ای خواهیم داشت که در رشد و بالندگی کشور بسیار اثر گذار خواهد بود.

محسنی بندپی ادامه داد: ‌ در منطقه ۲۲ تهران به عنوان یکی از مناطق پایتخت با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم و شهرداری زمین‌های آموزشی این منطقه را فروخته است. هنگامی که مجوز برای ساخت و ساز صادر می‌شد، بخشی از زمین‌ها را آموزشی دیده بودند که آن‌ها نیز به فروش رفته است و ۳۵۰ هزار دانش آموز در ام‌الاقرای کشور در کلاس‌های ۳۴ نفره تحصیل می‌کنند که زیبنده تهران نیست.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که شهرداری‌ها مکلفند در ابعاد مختلف آموزشی کمک کنند، گفت: ‌ ما این مطالبه را در شهرداری‌ها داریم. در شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان‌های تهران گزارش کار و عملکرد از همه دستگاه‌ها دریافت شده است و بر اساس همین گزارش‌ها برنامه ریزی‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: در جلسه امروز آموزش اتباع خارجی و افراد بازمانده از تحصیل مورد توجه قرار گرفت. لذا باید از مشارکت خیرین استفاده کنیم تا با ایجاد موسسات غیر دولتی خیریه نسبت به فراهم کردن زمینه تحصیل این افراد اقدام کنیم. در همین راستا کارگروهی برای ایجاد مدارس غیر دولتی خیریه تشکیل می‌شود تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

استاندار تهران تاکید کرد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته آموزش آنلاین به‌صورت غیر حضوری است که در این طرح آموزش و پرورش بخش‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده است تا بتوانیم به‌صورت غیر حضوری نسبت به آموزش افراد اقدام کنیم.

به گزارش ایسنا در این جلسه مصوبه شد آموزش و پرورش از زمین‌هایی که در اختیار دارد و نمی‌تواند از آنها برای مسائل آموزشی استفاده کند به شرط این که به فضای ورزشی و آموزش خدشه‌ای وارد نشود دربخش‌های تجاری مورداستفاده قرار گیرد و درآمد ناشی از آن نیز برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که درآمدهای نفتی ما کاهش پیدا کرده است و غیر از مالیات راهی برای تامین منابع مالی نداریم، گفت: برای بعضی از مناطق فضای ورزشی و فروشگاهی و … ایجاد کردیم ولی به مسائل آموزشی آن توجه نکردیم نباید اجازه دهیم که به آموزش و پرورش لطمه‌ای وارد شود چرا که استکبار جهانی به دنبال آسیب زدن به حوزه‌های بنیادی و حاکمیتی از جمله آموزش و پرورش است.

بندپی تاکید کرد: فضای آموزشی در استان تهران با کمبود مواجه است. می‌توانیم با طرح‌هایی همچون موسسات غیردولتی خیریه و آموزش‌های آنلاین فضاهای آموزشی را تکمیل کنیم.

وی در خصوص مدارس بنیاد شهید و مشکلات مدارس استیجاری گفت: آموزش و پرورش زمین‌هایی دارد که می‌تواند این زمین‌ها را با بنیاد شهید تهاتر و معضل مدارس اجاره‌ای را با این اقدام حل و فصل کند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بشنوید | پزشک معالج شجریان از وضعیت استاد می‌گوید

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر عباسی پزشک هماهنگ‌کننده تیم پزشکان معالج محمدرضا شجریان گفت: آقای شجریان برای چکاپ و کنترل بیشتر اینجا هستند و هرچندوقت یک‌بار ما دو روز در خدمت ایشان هستیم. آقای شجریان یکی دو روز آینده مرخص می‌شود. او ادامه داد: شرایط اصلا وخیم نیست و او برای رسیدگی‌های جزیی که لازم بوده اینجا است و تنها به‌ خاطر کنترل بیشتر در سی‌سی‌یو بستری شده است. فایل صوتی توضیحات پزشک معالج را بشنوید:

فیلم هایی که بیشترین جایزه اسکار را کسب کردند + عکس

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
ایسناایسنا19 ساعت قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: با توجه به اینکه امامزاده معصوم (ع) دارای دو شبستان است یکی از این شبستان‌ها به عنوان گرمخانه در اختیار افرادی که شرایط اسکان (بی‌خانمان) ندارند یا مسافرانی هستند که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و امکان اسکان ندارند قرار گرفته است. مجتبی عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد طرح شرایط اسکان برای افراد بی‌خانمان یا در راه مانده در امامزاده معصوم (ع) اظهار کرد: باتوجه به فصل سرما و برودت هوا طی طرحی تلاش کردیم شرایطی برای اسکان افرادی که مکانی برای استراحت ندارند یا از سفر رسیده و شرایط مالی برای اسکان ندارند را فراهم کنیم تا این افراد در این سرما در خیابان‌ها نمانند. وی ادامه داد: باتوجه به اینکه امامزاده معصوم (ع) واقع در خیابان قزوین از دو شبستان برخوردار است این امامزاده برای خدمات‌رسانی به هموطنان عزیز در نظر گرفته شده است. مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران تاکید کرد: از محل نیت یکی از واقفین به نام سرکار خانم ملوک هاشمی که نیت تهیه سوخت و لباس گرم را داشتند توانستیم پتوهای نو و حوله‌های یکبار مصرف را تهیه کنیم. باتوجه به حمام‌های داخل این امامزاده امکان استحمام نیز وجود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) فرهنگسرای عترت چندین سال است با جمع آوری نذورات مردمی، مراسم سنتی سمنو پزان را در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، همه ساله بین ۴ تا ۵ هزار ظرف سمنو میان سوگواران و عزاداران شهادت حضرت زهرا (س) در میدان امام حسین توزیع می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
وی با اشاره به عناوین شهر‌ها و روستا‌های ثبت شده از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی افزود: شیراز از استان فارس به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله، ملایر از استان همدان به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت و روستای قاسم آباد از استان گیلان به عنوان روستای جهانی چادرشب بافی در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی قرار گرفته‌اند. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تبریک به شهر‌ها و روستا‌های پذیرفته شده در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار جهانی تاکنون ۴۸ شهر و روستا در دنیا به عنوان شهر یا روستای جهانی صنایع‌دستی به ثبت رسیده‌اند که ۴۰ شهر در منطقه آسیا و اقیانوسیه، ۶ شهر در آمریکای لاتین و ۲ شهر در اروپا بوده‌اند. مونسان با اشاره به حفظ رتبه برتر ایران از لحاظ تعداد شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی اضافه کرد: ایران با ثبت ۱۱ شهر و ۳ روستای جهانی، با مجموع ۱۴ عنوان شهر و روستای جهانی صنایع‌دستی، مقام نخست را در میان کشور‌های جهان دارد. کشور چین با ثبت ۷ شهر و روستای جهانی صنایع‌دستی مقام دوم را به خود اختصاص داده است. این نخستین بار است که شورای جهانی صنایع‌دستی چهار پرونده از ایران را به طور هم‌زمان بررسی کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در سومار (کرمانشاه)، صالح آباد (ایلام) در ساعت ۸ و ۳۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه و در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد.

نظرها

اخبار بیشتر