افزایش ۴۷ درصدی میزان درآمد خوزستان نسبت به پارسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

افزایش ۴۷ درصدی میزان درآمد خوزستان نسبت به پارسال

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
افزایش ۴۷ درصدی میزان درآمد خوزستان نسبت به پارسال - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به افزایش ۴۷ درصدی میزان درآمد امسال تاکنون این استان نسبت به مدت مشابه پارسال گفت: میزان درآمد خوزستان ۸۷ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش ایرنا محسن کاویانی روز دوشنبه در نشست تشریح و تبیین ظرفیت‌های اسناد تسویه و اسناد خزانه در محل اداره کل امور مالیاتی خوزستان با اشاره به اینکه این جلسه به منظور هماهنگی بیشتر سازمان‌ها و دستگاه‌ها برای جذب هر چه بهتر اسناد خزانه برگزارشده است بیان کرد: میزان درآمد خوزستان مشابه استان اصفهان است با این تفاوت که درآمد نفت به درآمدهای خوزستان نیز محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درآمد خوزستان تنها از بخش کسب درآمدهای مالیاتی نیست ادامه داد: درآمد خوزستان از بخش‌های مختلف دریافت می‌شود اما ۹۰ درصد درآمد از محل درآمدهای مالیاتی است.

۳۴ هزار میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته برای خوزستان در سال ۹۹

کاویانی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۹، بودجه‌ای که برای خوزستان در نظر گرفته شده ۳۴ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به برخی از بخش‌های این بودجه ادامه داد: در این بودجه سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار استانی، و ۶ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال برای هزینه‌های جاری استان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با بیان اینکه هزینه جاری بیشتر صرف پرداخت حقوق و مزایا کارمندان دستگاه‌ها می‌شود، افزود: ماهیانه ۵۰۰ میلیارد ریال در خوزستان برای پرداخت حقوق کارمندان دستگاه‌ها و سازمان‌ها پرداخت می‌شود؛ این میزان اعتباری که در این بخش در نظر گرفته شده است نشان می‌دهد در سال آینده در این بخش با دقت بیشتری باید هزینه شود.

جذب تنها ۲ درصد از اسناد خزانه توسط دستگاه‌های خوزستان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: از بودجه ۲۷ هزار میلیاردی ریالی سال ۹۸ خوزستان، هشت هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال به این استان اختصاص یافته که یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه به استان تخصیص یافته است.

وی گفت: از بخش اسناد خزانه تنها ۱۳۰ میلیارد ریال ۲ درصد از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌های خوزستان از تیر امسال تاکنون جذب شده و تنها تا تیر سال آینده برای جذب اسناد خزانه فرصت هست.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

کاویانی افزود: تعداد قراردادها و طرح هایی که در این مدت در خوزستان منعقد شده بیش از میزان اسناد خزانه‌ای است که جذب شده و این موضوع جای سوال دارد که چرا دستگاه‌ها برای تامین اعتبار پروژه‌های خود درخواست جذب اسناد خزانه را نداده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: بر اساس اعلام رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، بر اساس محدودیت اسناد خزانه در کشور استان هایی که زودتر پروژه‌ها و طرح‌های خود را اعلام کنند اسناد خزانه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: پارسال در اردیبهشت دستگاه‌ها به فکر جذب اسناد خزانه افتادند و تا پایان زمان جذب (تیر ماه)، ۲ ماه بیشتر فرصت نداشتند؛ این نحوه عملکرد باعث می‌شود تا اسناد خزانه و اعتبار کمتری به خوزستان برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها اختصاص یابد. از روسای سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف تقاضا داریم که از هم اکنون طرح‌های خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان برای جذب اسناد خزانه معرفی کنند.

وی گفت: با وجود مشکلات مختلف در خوزستان باید در جذب این اسناد تلاش بیشتری شود و از این ظرفیت برای توسعه این استان استفاده کنیم.

شفاف‌سازی میزان مطالبات دستگاه‌ها از دولت

کاویانی ادامه داد: برای شفاف سازی و مشخص شدن میزان مطالبات دستگاه‌ها و سازمانهای مختلف از دولت باید میزان بدهی‌ها و مطالبات از سوی دستگاه‌ها در سامانه مدیریت بدهی‌ها و مطالبات (سماد) ثبت شود.

وی گفت: پیمانکاران زیادی از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف خوزستان از جمله شرکت نفت مطالباتی دارند که برای پرداخت این مطالبات از سوی دولت باید این بدهی‌ها در سامانه سماد ثبت شود.

لزوم همکاری بیشتر بانک‌های خوزستان در پرداخت مطالبات

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: ۶۶۰ هزار میلیارد ریال میزان سپرده بانک‌های خوزستان است و میزان تسهیلاتی که پرداخت کرده‌اند ۳۳۰ هزار میلیارد ریال است این در حالی است که امکان پرداخت تسهیلات بیشتر را دارند.

وی گفت: باید این موضوع با سایر استان‌ها بررسی شود و برای همکاری هر چه بیشتر بانک‌ها بستر سازی شود.

برچسب‌ها

افزایش درآمد سازمان امور مالیاتی کشور خوزستان

افزایش ۴۷ درصدی میزان درآمد خوزستان نسبت به پارسال - 28

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.

رویترز اعلام کرد / ۳۴ نظامی آمریکایی در عین الاسد ضربه مغزی شدند + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، «جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری تأیید کرد که تاکنون ۳۴ نفر از نظامیان آمریکایی که طی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق دچار ضربات مغزی خفیف شده‌اند، تحت درمان قرار گرفته و بعضا به خارج از عراق منتقل شده‌اند. این مقام آمریکایی در خصوص آخرین آمار مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد گفت: «تاکنون بروز ضربات مغزی خفیف در ۳۴ نفر از سربازان تشخیص داده شده است. ۸ نفر از آنها به آلمان اعزام شده و امروز نیز برای ادامه درمان وارد آمریکا شده‌اند؛ ۹ نفر به آلمان اعزام شده و هنوز در آنجا تحت ارزیابی یا درمان هستند؛ یک نفر به کویت اعزام شده که اکنون به عراق بازگشته است و ۱۶ نفر از آنها نیز در همان عراق باقی ماندند و اکنون به محل خدمت خود بازگشته‌اند.» بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ذره‌بین ۸ | دست قدرت خدا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
۲۷ دی ماه ۹۸؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از ۸ سال برای خطبه‌های نماز جمعه راهی مصلای تهران می‌شوند. اوضاع پیچیده منطقه و جهان در این دو هفته پر افت و خیز باعث شد تا رسانه‌های جهان به گمانه زنی درباره سخنان رهبر معظم انقلاب بپردازند. چندین شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی نیز به صورت زنده این رویداد را پوشش دادند. اما آنچه خطبه‌های ۲۷ دی ماه را از دیگر رویدادها متفاوت می‌کرد چه بود؟ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR در هشتمین شماره از گزارش‌های خبری-تحلیلی ذره‌بین به این موضوع می‌پردازد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

عین‌الاسد و سوال‌های بی‌پاسخ افکار عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اکنون افکار عمومی دنیا منتظر هستند تا متوجه شوند دروغ‌گویی آمریکایی‌ها درباره تلفات نیرو‌های خود در عین‌الاسد بالاخره به چه رقمی افزایش می‌یابد و کی به پایان می‌رسد؟ تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

جهان پس از آتش‌سوزی‌ استرالیا چگونه خواهد بود؟

اقتصاد آنلاین21 دقیقه قبل

عکس/ تکرار کنید بلد نیستم

مشرق‌نیوز22 دقیقه قبل

واکنش لیونل مسی به خبر درگذشت کوبی برایانت: من هیچ حرفی برای گفتن ندارم؛ تمام عشق من برای کوبی است

طرفداری23 دقیقه قبل

واکنش باشگاه‌های انگلیسی به خبر در گذشت کوبی برایانت؛ در آرامش بخواب نماد ورزش

طرفداری24 دقیقه قبل

گزارش تصویری؛ ناپولی ۲-۱ یوونتوس (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری26 دقیقه قبل

تعیین تکلیف رتبه‌بندی نیروهای آموزشی شاغل

اقتصاد آنلاین31 دقیقه قبل

مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حکم محکومیت گرفته بود

ایسنا32 دقیقه قبل