نقش مهم پدافند غیرعامل در رفاه و امنیت جامعه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
نقش مهم پدافند غیرعامل در رفاه و امنیت جامعه

نقش مهم پدافند غیرعامل در رفاه و امنیت جامعه

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان استاندار گیلان رمز اصلی موفقیت در راهبردهای مرتبط با پدافند غیرعامل را تقویت آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی عنوان کرد و گفت: آحاد جامعه باید نسبت به موضوع پدافند غیرعامل حساس و هوشیار باشند و نقش مهم آن در افزایش امنیت و رفاه مردم باید همواره تاکید شود.

ارسلان زارع در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گیلان پدافند غیرعامل را یکی از راهبردهای اساسی و مهم برای مصون سازی کشور دانست و اظهار کرد: پیش بینی، پیشگیری، رصد و شناسایی انواع تهدیدات از جمله وظایف اصلی حوزه پدافند غیر عامل است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل موضوعی کاملا علمی و تأثیرگذار است، افزود: استمرار توجه به انجام فعالیت‌ها و اقدام‌های شایسته در بخش‌های مختلف سایبری، زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی براساس طرح جامع پدافند استان تبدیل به اثرات مثبت و نقشه راه می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به رشد مطلوب همکاری دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی و پیشرفت ۷۵ درصدی طرح پدافند غیرعامل در استان اشاره و خاطرنشان کرد: باید این طرح تا پایان سال کامل شود تا از آن به نفع شایسته در حوزه‌های مختلف استان استفاده شود.

استاندار گیلان به برگزاری موفق برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در استان اشاره و خاطرنشان کرد: در این هفته ۶۰۱ برنامه شامل همایش، رزمایش، افتتاح پروژه، نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی در سطح استان اجرا شد که ارتقاء سطح آگاهی بخشی عمومی یکی از اثرات مثبت آن است.

وی رمز اصلی موفقیت در راهبردهای مرتبط با پدافند غیرعامل را تقویت آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی دانست و گفت: آحاد جامعه باید نسبت به موضوع پدافند غیرعامل حساس و هوشیار باشند و نقش مهم آن در افزایش امنیت و رفاه مردم باید همواره تأکید شود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

زارع با بیان اینکه باید از همه ابزارهای فرهنگ سازی بویژه ظرفیت رسانه ها استفاده شود، اظهار کرد: آموزش، حفاظت و صیانت از مردم در برابر حوادث با مشارکت موثر آنان ثمربخش است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری سمینار تخصصی پدافند غیرعامل زیستی، فرصت مناسب و مغتنمی برای جلب مشارکت فکری نخبگان و صاحب‌نظران در پاسخ‌گویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل است، گفت: باید توجه داشته باشیم که امروز تهدیدات دشمن ترکیبی، فناورانه و دانش پایه شده و برای مقابله با این تهدیدات باید از توان علمی نهایت استفاده را ببریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌ها و تعاملات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حاکمیتی تمام کشورها در فضای سایبری اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: مشکلات و نقاط آسیب‌پذیر باید شناسایی شود تا برمبنای آن تصمیمات درست گرفته شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کشور ما همواره با تهدیدات دشمنان مواجه است، اظهار کرد: دشمنان کوشش می‌کنند از نقاط آسیب‌پذیر ما سوء استفاده کنند و ما می‌بایست با هوشیاری اقدامات جدی‌تری برای مقابله با این تهدیدات از طریق پدافند غیرعامل پیگیری و دنبال کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری صبح امروز در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تأکید بر اینکه شورا‌های آموزش و پرورش باید خود را مسوول آموزش و پرورش استان‌ها بدانند، گفت: در نخستین فرصتی که قانون اساسی اصلاح می‌شود، باید موضوع نظام مدیریت متمرکز مورد توجه و اصلاح قرار بگیرد. وی افزود: امروز به محض تفویض اختیار به استان‌ها، از سوی وزرا اعلام می‌شود که از آنجایی که وزیر در برابر رئیس جمهوری و مجلس پاسخگو است، این تفویض اختیار امکان پذیر نیست. این در حالیست که ایران کشور بزرگی است و به طور مثال یک وزیر نمی‌تواند از تهران برای فلان جاده در فلان منطقه کشور تصمیم گیری کند. آقای جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود به عضویت ۱۷ دستگاه در شورای آموزش و پرورش استان‌ها اشاره کرد و گفت: همه این دستگاه‌ها باید در کنار خیرین، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به کار‌های توسعه‌ای به آموزش و پرورش کمک کنند. سرمایه گذاران و خیرین بدانند هیچ کاری قابل قبول‌تر از کمک به آموزش و پرورش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

درگیری نیروهای امنیتی لبنان با معترضان

ایمنا12 دقیقه قبل

تعطیلی یا شروع با تاخیر دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی به دلیل بارش برف

ایرنا12 دقیقه قبل

گوگرد؛ متهم احتمالی مشکلات تنفسی اهوازی‌ها

ایسنا14 دقیقه قبل

گاف جنجالی باشگاه پرسپولیس؛ لوگویی که مسخره شد! +عکس

ورزش ۱۱14 دقیقه قبل

هر آنچه باید درباره گربه پالاس بدانید/ گربه‌ای منزوی و در خطر انقراض

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

با تایید مدیر برنامه‌های عدنان یانوزای، آاس رم به جذب این بازیکن علاقه‌مند است

طرفداری18 دقیقه قبل

رهبر ایران فکر می‌کند تو یک دلقک هستی. البته حق با ایشان است!

خبر فوری18 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1