زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند

زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: اگر به دنبال نقش‌آفرینی زنان در جامعه‌ایم، نیازمند تغییر نگرش زنان و خودباوری در زمینه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستیم. تغییر نگرش نخست باید در حوزه زنان رخ دهد و سپس به کل جامعه تعمیم یابد.

غلامرضا شریعتی در جلسه مجمع پارلمان زنان خوزستان که امروز (۱۸ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: جامعه توسعه‌یافته مدیون توسعه همه‌جانبه و مشارکت آحاد جامعه است. در کشورهای توسعه‌یافته نقش جایگاه زنان در حوزه اجتماعی هویدا است. اگر به دنبال نقش‌آفرینی زنان در جامعه‌ایم، نیازمند تغییر نگرش زنان و خودباوری در زمینه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستیم. تغییر نگرش نخست باید در حوزه زنان رخ دهد و سپس به کل جامعه تعمیم یابد.

وی افزود: اگر زنان انتظار دارند نگاه کل جامعه به آنها تغییر یابد، باید نگاه خود را تغییر دهند و با خودباوری، اثبات خود را انجام دهند که در این شرایط کل جامعه به تعالی می‌رسند. زمانی که می‌خواهیم بانویی را مدیر کنیم تعداد زیادی از زنان مخالفت می‌کنند. ممکن است انتقادات درست باشد اما همه افراد ایراد دارند. وقتی شرایط برای یک فرد ایجاد می‌شود، باید یکدیگر را حمایت و تقویت کنند تا مسیر برای توسعه بیشتر فراهم شود.

به گزارش ایسنا، شریعتی با اشاره به اجرای پروژه‌های زیرساختی در خوزستان، بیان کرد: طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در طول سه سال در حال انجام است. با اجرای این طرح، ضریب بازماندگی از تحصیل از ۲٫۱۴ به ۱٫۹ رسیده است یعنی ضریب بازماندگی از تحصیل در خوزستان ۱۷ صدم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ نیز ۲ هزار نفر شناسایی شدند که در حال بازگرداندن این افراد به چرخه تحصیل هستیم و اگر این افراد را نیز لحاظ کنیم ضریب کاهش بازماندگی از تحصیل باز هم کاهش می‌یابد.

استاندار خوزستان افزود: بحث بازماندگان از تحصیل، بازماندگی جنسیتی است زیرا اکثر بازماندگان از تحصیل دختر هستند. کمک در این مسیر، کمک به بازگرداندن دختران بیشتری به تحصیل است که این موضوع را هر ساله پیگیری می‌کنیم و هزینه را پرداخت کرده‌ایم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی تصریح کرد: همچنین طرح بورسیه تحصیل دانش‌آموزان مستعد کم‌بضاعت اجرا شده است که سال گذشته به یک هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز بورسیه دادیم. این دانش‌آموزان متناسب با استعداد خود امکانات لازم را نداشتند تا با دیگر دانش‌آموزان رقابت کنند که ما این شرایط را برای آن‌ها فراهم کردیم. ۶۳ درصد از دانش‌آموزانی که در آزمون‌ها قبول شدند و بورسیه تحصیلی را دریافت کردند دختر هستند و بعضا دختران روشن‌دل بوده‌اند.

شریعتی با بیان اینکه عمده اقدام‌کنندگان خودکشی زنان هستند، عنوان کرد: رتبه خوزستان در خودکشی در سطح کشور در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از ۱۳ به ۱۶ رسیده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: ۱۳ دفتر توسعه و تسهیل‌گری اجتماعی با هدف سامان‌دهی مناطق حاشیه‌نشین راه‌اندازی کرده‌ایم. یکی از کارکردهای اصلی این دفاتر، توانمندسازی زنان حاشیه‌نشین در قالب آموزش فنی و حرفه‌ای بوده است. همچنین پشتیبانی و تقویت مرکز نگهداری از زنان معتاد از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی بیان کرد: طرح تسهیل‌گری اجتماعی روستایی مناطق سیل‌زده خوزستان، طرح امداد فرهنگی در مناطق سیل‌زده و طرح بازتوانی روانی زنان و سالمندان و کودکان در مناطق سیل‌زده برخی از طرح‌های اجرا شده هستند.

شریعتی گفت: تلاش بر این بوده که برنامه‌هایی تدوین کنیم که کارکرد و اثربخشی بیشتری در حوزه زنان داشته باشند و به تقویت، گسترش و کمک به خودبالندگی زنان کمک کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اطلاعیه پلیس درباره مانکن‌های زنده در ویترین فروشگاه‌ها + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: تصویر منتشر شده در فضای مجازی که در آن خانمی در ویترین یک مانتو فروشی در کنار سایر مانکن‌ها نشان داده می‌شود واقعی نیست و این تصویر مربوط به پلان یک فیلم سینمایی است. سرهنگ نادر مرادی در پی انتشار تصویری در فضای مجازی که در آن از خانمی به عنوان مانکن زنده در ویترین یکی از فروشگاه‌های فروش مانتو، استفاده شده بود، بیان داشت: در بررسی‌های صورت گرفته شده مشخص شد این تصویر مربوط به قطعه‌ای از فیلم سینمایی راند چهارم است که در این پلان از فیلم خانمی که در ویترین مغازه دیده می‌شود یکی از بازیگران فیلم می‌باشد. سرهنگ مرادی با تاکید بر لزوم رعایت ملاحظات و باید‌ها و هنجار‌های اعلامی از سوی اتحادیه‌ها توسط اصناف محترم بیان داشت: بطور حتم رعایت ضوابط و ابلاغیه‌ها مبادی ذیربط از جمله اتحادیه‌ها می‌تواند مانع از هر گونه هنجارشکنی و سوء استفاده‌های احتمالی در حوزه اصناف باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاضی موحد از بازداشت علی دیواندری و ابوالحسنی از متهمان پرونده فساد بانکی خبر داد. میزان وثیقه تعیین شده برای دیواندری پنج میلیارد و برای ابوالحسنی یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون بوده است. وثیقه مختاری دیگر متهم این پرونده که پیش‌تر در زندان بود ۳۵۰ میلیون تعیین شده بود. قرار وثیقه هر سه متهم، دیواندری، ابوالحسنی و مختاری با نظر قاضی لغو و به قرار بازداشت موقت تبدیل شد. علی دیواندری از مدیران پیشین بانک ملت و پارسیان بود.

ویدئو / خطر حذف از یونسکو، بیخ گوش ژئوپارک قشم

ایسناایسنا7 ساعت قبل
ژئوپارک بین المللی قشم این روزها به دلیل ساخت بخشی از مرکز پرورش میگو در حریم آن، خبرساز شده است. ژئوپارک قشم به عنوان اولین ژئوپارک خاورمیانه در شبکه جهانی ژئوپارک‌ها (GGN) در نشست پاریس در سال ۱۳۸۵ به ثبت رسید، اما در سال ۱۳۹۱ به دلیل اجرا نشدن معیارهای ثبت جهانی از سوی مدیران منطقه آزاد قشم، این ژئوپارک از فهرست یونسکو خارج شد. ژئوپارک قشم در اردیبهشت ۹۶ بار دیگر به عنوان یک ژئوپارک جهانی برای یک دوره چهارساله تأیید شد اما عملیات ساخت مرکز پروش میگو در این منطقه ادامه یافته است. همین مسأله موجب شده خطر خروج ژئوپارک قشم از فهرست جهانی یونسکو بار دیگر قوت بگیرد. خبرنگار: لیدا رضایی / تصویربردار: مصطفی چشم به‌راه و امیرحسین طالبی / تدوینگر: آرام توکلی

لحظه ورود بی تی ام به ایستگاه عاشق اصفهانی

ایمناایمنا1 روز قبل
بر اساس برنامه زمان‌بندی تی بی ام تونل شرقی خط دوم قطارشهری اصفهان، تنها ۳۷ روز پس از حرکت (حفاری و سگمنت‌گذاری) از ایستگاه زینبیه، به ایستگاه عاشق اصفهانی رسید.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا1 روز قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.

یک پل ۷ میلیونی در سیستان و بلوچستان با ۲مدعی ساخت! / تکلیف پول‌ها چیست؟! + فیلم و عکس

رکنارکنا11 ساعت قبل
همچنین این منطقه در حال حاضر سه پل نیاز دارد که هزینه هر پل نیز ۷ میلیون تومان است. او افزود: از آقای جدگال خواستم تا با توجه به وضعیت نسبتا مناسب پلان از بخشداری و شورای شهر کمک بگیرد. تا کنون ۴ میلیون تومان واریز کرده‌ام و قرار است دوباره بررسی شود که مراحل بعدی ما چیست. ما درآمد مناسبی نداشتیم که خیری پیدا شد و ۳ میلیون تومان کمک کرد سپس دو میلیون نیز دهیاری‌ها و دو میلیون تومان نیز شهرداری پرداخت کرده است. بادغن در پایان تاکید کرد: البته من خواستم تا فاکتور برای من بیاورند تا دو میلیون تومان کمک کنم.

نظرها

اخبار بیشتر