نبود شرایط مناسب برای کسب و کار ۳۱۱هزار واحد اقتصادی در تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

نبود شرایط مناسب برای کسب و کار ۳۱۱هزار واحد اقتصادی در تهران

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: در تهران فضا دیگر برای کسب و کارهای سنتی هم وجود ندارد؛ امروز بیش از 311 هزار واحد اقتصادی و تجاری در تهران وجود دارد که شرایط برای کسب و کار آنها نیز فراهم نیست.

نبود شرایط مناسب برای کسب و کار ۳۱۱هزار واحد اقتصادی در تهران - 1

سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و معاون فناوری ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار شد.

سید محمود میر لوحی در پنل تخصصی «اقتصاد چگونه بر شکل گیری تهران جدید موثر خواهد بود» گفت: در آغاز شورای پنجم این موضوع در ذهن اعضای شورا نقش بسته بود که در مسیر شهر هوشمند کجا هستیم، آیا مسیر طی شده راضی کننده است و آیا باید این مسیر را ادامه دهیم؟ پاسخی که دریافت کردیم این بود که شهر تهران از حیث نیاز به بحث دیجیتال و حضور در این عرصه نیازش بیشتر از شهر‌های اروپایی نظیر برلین است.

وی با اشاره به این که شما می‌دانید در کل اروپا تعداد اندکی شهر داریم که بالای یک میلیون جمعیت دارند و شهر‌های بالای ۳ میلیون نفر جمعیت به تعداد انگشتان دست شاید باشد، تاکید کرد: این در حالی است که در تهران و در روز ۱۱ میلیون جمعیت و در شب ۸ میلیون جمعیت داریم. شهر برلین وسعت اش بیشتر از دو برابر ما است ولی جمعیتش سه میلیون نفر، از منظر ترافیک هم در نظر بگیریم کدام شهر اروپایی را سراغ دارید که روزانه ۶ میلیون وسیله نقلیه در آن تردد کند و همه خواهان حضور در خیابان‌ها باشند! کدام شهر را سراغ دارید این همه امضا طلایی در ادارات داشته باشند. متاسفانه ما کاری کردیم از خوردن آب تا مهمترین مسائل باید به ادارات دولتی مراجعه کنیم. لذا احساس کردیم در تهران به مسئله شهر هوشمند باید زیادتر از گذشته پرداخت.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: این در حالی است که در تهران فضا دیگر برای کسب و کارهای سنتی هم وجود ندارد؛ امروز بیش از ۳۱۱ هزار واحد اقتصادی و تجاری در تهران وجود دارد که شرایط برای کسب و کار آنها نیز فراهم نیست. این بود که شورای شهر احساس کرد که تهران نیاز و ضرورتش به شهر هوشمند بیشتر از شهر‌های اروپایی است و چاره‌ای نداریم که به این سمت برویم.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

میر لوحی افزود: خوشحالیم در برنامه سوم توسعه شهر تهران که به تصویب شورای شهر رسید بالغ بر یک سوم این برنامه را به موضوع شهر هوشمند اختصاص داده و اقتصاد دیجیتال و اقتصاد مبتنی بر این حوزه و کسب و کارهای نوین را مورد توجه قرار داده‌ایم. در بودجه امسال شهرداری نیز به این مهم توجه شده است.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا با بیان اینکه برآورد ما این است در تهران و کلان شهر‌ها ظرفیت بالایی برای این بخش وجود دارد افزود: این امر توجه به اقتصاد دیجیتال و فناوری شهر هوشمند را توجیه می‌کند. لذا ما هر مقدار بتوانیم در توسعه فیبر نوری، در ایجاد ساختار پلت فرمی که دیتای تهران را فراهم کند و به کاربر‌های مختلف به خصوص استارت آپ‌ها سرویس دهی کند و هر مقدار که بتوانیم به عمق و کیفیت و آمادگی دیتاهایی که در انحصار دستگاه‌ها است بپردازیم، می‌توانیم در تحقق شهر هوشمند موفق‌تر باشیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنیم در گستره شهر تهران به خوبی می‌شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد. حتی می‌توان برای هر محله این موضوع را تبیین کرد به طوریکه ما در شورایاری‌های محلات کارگروهی به نام نواوری و فناوری ایجاد کردیم تا از دل محلات به فکر اقتصاد دیجیتال باشیم. فکر می‌کنم با وجود این همه جوان تحصیل کرده در این حوزه در تهران شرایط فراهم است. باید سرعت و آهنگ را افزایش دهیم و موانعی موجود را هر چه سریعتر رفع کنیم.

میرلوحی تاکید کرد: من در مجمع شوراهای کلان شهر‌های کشور نیز در کارگروه شهر هوشمند حضور دارم و اخیرا نیز در اجلاس وین شرکت کردم و باید گفت که زمینه‌های توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم است و لذا باید سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی، کاهش هزینه‌ها و شفافیت مشخص شود تا بهتر به این امر پرداخته شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
چین ۸۳۰ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا را تأیید و اعلام کرد که شمار جانباختگان به ۲۵ نفر رسیده است. خبرگزاری مهر به نقل از رویترز: کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه با اعلام اینکه از تاریخ ۲۳ ام ژانویه ۸۳۰ مورد ابتلا به ویروس جدید و مرموز کرونا شناسایی شده است، شمار قربانیان این بیماری مرگبار را ۲۵ تن اعلام کرد. دولت چین نیز به منظور جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری، شهر ووهان با ۱۱ میلیون نفر جمعیت را قرنطینه کرد. به این ترتیب با شیوع نوع جدیدی از ویروس‌های خانواده «کرونا»، هرگونه رفت و آمد به شهر بندری ووهان قدغن شده است. گفتنی است با آغاز سال جدید چینی از روز شنبه، شهروندان بیشتری از این کشور اقدام به انجام سفرهای داخلی و خارجی می‌کنند و همین مسئله بیم شیوع بیماری را افزایش داده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که تمامی مدارس و آموزشگاه‌های زبان و علمی آزاد این استان به دلیل بارش برف و برودت هوا امروز پنجشنبه تعطیل است. سالار قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: با توجه به بارش برف، کاهش شدید دما و یخبندان، تمام مدارس نوبت صبح و عصر استان البرز تعطیل شدند. وی تصریح کرد: کلاس‌ها به دلیل سلامت دانش آموزان در مدارس و مراکز علمی و آموزشگاهی تعطیل شدند. استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار معلم دارد.

بارش برف در اراک و شیراز

21+
ایسناایسنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ثبت ملی کوچه هلند در تهران

رکنا35 دقیقه قبل

با اراده و اخلاص و می‌توان حاج قاسم‌ها را تربیت و به جهان اسلام تقدیم کرد

ایسنا36 دقیقه قبل

ابلاغ ۹۰میلیارد ریال اعتبار برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی

مهر37 دقیقه قبل

پخش زنده بازی نساجی و پیکان

ایلنا38 دقیقه قبل

انتشار یک سند محرمانه دیگر؛ بعد از استراماچونی نوبت به فرهاد مجیدی رسید؛ تخریب قبل از دیدار حساس!

طرفداری38 دقیقه قبل

فیلم | تظاهرات میلیونی ضد اشغال در بغداد | عراقی‌ها چه شعارهایی می‌دادند؟

همشهری40 دقیقه قبل

علی‌نژاد: AFC میزبانی دور برگشت در ایران را بدون پیش‌شرط پذیرفت/ تصمیم آن‌ها را تغییر دادیم

ایسنا40 دقیقه قبل