۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی

انتخابخبرگزاری انتخاب |
ابتلا به سرماخوردگی برای هیچ فردی خوشایند نیست. عطسه و سرفه، سردرد و تهوع و بسیاری از علائم مشابه می تواند برای افراد بسیاری آشنا باشد، این علائم، علائم سرما خوردگی محسوب می شوند اما به نظر می رسد با برخی روشها می توان این علائم را کنترل کرد.
۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی - 0

ابتلا به سرماخوردگی برای هیچ فردی خوشایند نیست. عطسه و سرفه، سردرد و تهوع و بسیاری از علائم مشابه می‌تواند برای افراد بسیاری آشنا باشد، این علائم، علائم سرما خوردگی محسوب می‌شوند اما به نظر می‌رسد با برخی روشها می‌توان این علائم را کنترل کرد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگرچه اولین و بهترین روش برای مبارزه با سرماخوردگی مراجعه به پزشک است، اما می‌توان با برخی روشها، علائم بیماری را کنترل و محدود کرد.

۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی - 4

بیش از حد آب پرتقال ننوشید

علی رغم آنچه شنیده‌اید، نوشیدن بیش از حد آب پرتقال به جای آن که سودمند باشد می‌تواند خطرناک باشد. درواقع با توجه به این که آب پرتقال بسیار اسیدی است، هنگام بیمار شدن غشاهای گلوی افراد را می‌سوزاند و تحریک می‌کند، در نتیجه مصرف بیش از حد آب پرتقال می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی - 7

بینی خود را با شدت تخلیه نکنید

حرکتی که با نام عامیانه «فین کردن» شناخته می‌شود می‌تواند کمک کند راحت‌تر نفس بکشید اما انجام این کار با شدت بیش از حد می‌تواند خطرناک باشد و حتی باعث شود مجرای تنفسی شما دچار اختلالات حاد شود. مطابق مقاله سال ۲۰۱۶ متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی اغلب فشار آوردن روی بافت‌های بینی می‌تواند رگ‌های خونی کوچک در بینی را پاره کند و باعث ایجاد خونریزی بینی شود، به خصوص اگر راههای مخاطی از قبل از سرماخوردگی تحریک شده باشد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

۳ نکته مهم درباره سرماخوردگی - 12

دود

اگر سرماخوردگی شما با سرفه همراه است، دود سیگار می‌تواند منجر به بدتر شدن علائمتان شود. درواقع دود سیگار با تشدید حالت سرفه شما باعث بدتر شدن علائم می‌شود. سیگار «به دلیل از بین بردن سیستم ایمنی بدن» شناخته شده است. هنگامی که به سرماخوردگی مبتلا هستید، ریه‌های شما دو برابر سخت‌تر کار می‌کنند تا بدن شما را از عفونت خلاص کنند و آخرین چیزی که به آن نیاز دارید هجوم دود سیگار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آن‌ها ابتدا به تحقیق از خواهر شوهر هدیه پرداختند و به هیچ سرنخی نرسیدند و سراغ خانواده هدیه رفتند آن‌ها هم اظهار بی اطلاعی کردند. رضا فورا زهرا را در خانه مادرش امانت گذاشت و خودش را به پلیس آگاهی رساند. امروز فهمیدم که دیگر هدیه، هدیه نیست. ولی اگر زن برای عدم تمکین عذر موجه و قانونی داشته باشد ناشزه محسوب نمی‌شود و مستحق نفقه نیز است. مهریه: مهر یا صداق، مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‌شود و به عبارت دیگر هدیه‌ای است که در هنگام عقد نکاح مرد به زن خود می‌دهد.

لباس‌هایی که در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۰ خوش درخشیدند

16+
همشهریهمشهری1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
با میزان مواد اولیه‌ی زیر می‌توانید برای ۴ نفر کباب بناب تهیه کنید. در صورتی که می‌خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب بناب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. آشنایی با کباب بناب: کباب بناب یا کباب ساطوری یکی از انواع کباب‌های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که شباهت زیادی به کباب کوبیده سنتی دارد. این کباب از گوشت تازه و چربی دار گوسفند، در اندازه‌ای بسیار بزرگتر از کباب کوبیده معمولی تهیه می‌شود. پهنای سیخ کباب بناب بیشتر از کباب کوبیده می‌باشد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
اما به منظور اینکه از دهه پنجم زندگی‌تان لذت کافی را ببرید باید از ۴۰ سالگی آغاز کنید. در این مطلب به حدود ۴۰ باور پرداخته شده که درباره ۴۰ سالگی وجود دارد و اشتباه است. جولیا چایلد، نویسنده آمریکایی، از ۵۰ سالگی نوشتن را آغاز کرد و ورا ونگ در ۴۰ سالگی وارد صنعت مد شد. در ۴۰ سالگی هم همان کارهایی را می‌کنید که قبلا می‌کردید، فرقش این است که حالا دانش بیشتری دارید. اما تجربه هر فردی منحصربه‌فرد است، بنابراین، اینکه فکر کنیم با رسیدن به ۴۰ سالگی موها یکباره سفید می‌شوند درست نیست.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
محققان دریافتند که بعضی از توله‌های گرگ مثل سگها مایل به بازی با غریبه‌ها هستند. هنگامی که دانشمندان آزمایش کردند که چگونه توله‌های گرگ به بازی پاسخ می‌دهند، با مجموعه‌ای از کنش و واکنش‌های غیرمنتظره رو به رو شدند. دو گروه اول گرگ با کمترین علاقه به اسباب بازی انتظارات را برآورده کردند اما اتفاق دیگری با گروه سوم رخ داد. سه توله گرگ هشت هفته‌ای به دنبال توپ رفتند و وقتی که تشویق به انجام این کار شدند، آن را پس گرفتند. اگرچه بیشتر توله گرگها بازی نکردند اما واقعیت این است که پژوهشگران دریافتند که تمایل به تعامل با انسان یک صفت بازیابی شده در گرگها است.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
شاید باورکردنی نباشد اما یک پدربزرگ فراموشکار، بیش از ۴۳ هزار دلار یا به شکل دقیق‌تری بگوییم ۴۳، ۱۷۰ دلار را داخل پایه یک صندلی مخفی کرده بود و تا پایان عمر این حرکت خود را از یاد برده بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این پول زمانی کشف شد که صندلی مذکور به یک فروشگاه صندلی در میشیگان اهدا شد. هوارد کربی فردی بود که این صندلی و چند مبلمان دیگر را با قیمت ۷۰ دلار پس از کریسمس خریداری کرد. او سپس تصمیم گرفت صندلی را تعمیر کند و در نتیجه با پولهای مخفی شده رو به رو شد. این صندلی متعلق به یک پیرمرد فوق العاده خسیس به نام فئوت بود که اخیرا از دنیا رفته بود و در نتیجه اموالش شامل همین صندلی به مراکز فروش داده شده بود. این پولها به شکل دسته‌های مرتب با گیره کاغذی جدا و در صندلی جاسازی شده بود.

نظرها

اخبار بیشتر