دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان: آقای روحانی چرخ تدبیر شما مستضعفان را له می‌­کند / از مردم عذرخواهی کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان: آقای روحانی چرخ تدبیر شما مستضعفان را له می‌­کند / از مردم عذرخواهی کنید

دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان: آقای روحانی چرخ تدبیر شما مستضعفان را له می‌­کند / از مردم عذرخواهی کنید

فارسخبرگزاری فارس |
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در حضور رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی از جمعه بی‌خبری شما بیش از 20 روز گذشته و آیا فکر نمی­ کنید که چرخ تدبیر شما نه تنها به نفع جیب مستضعفان نمی ­چرخد بلکه آنها را لِه می‌­کند؟

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ویژه برنامه روز دانشجو که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، در حضور رئیس جمهور گفت: بنده امروز نماینده دانشجومعلمان، معلمان و نماینده بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور، جامعه اسلامی دانشجویان هستم که در ۲ سال گذشته از تریبون ۱۶ آذر حذف شده بود.

وی افزود: آقای رئیس جمهور شاید انتظار دیدن ما را نداشتید اما امروز بنده از شرافت جنبش دانشجویی و تربیت معلم دفاع خواهم کرد.

زادمهر درباره مسائل اخیر کشور افزود: آقای روحانی از جمعه بی‌خبری شما بیش از ۲۰ روز گذشته ولی آیا خبر دارید چه مشکلاتی برای مردم ایجاد شده؟ از گله­‌مندی مردم آگاهید؟ آقای روحانی می­‌شود صادقانه به مردم بگویید چطور به نرخ بنزین ۳۰۰۰ تومانی رسیدید؟

وی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور ما به مردم می­‌گوییم یارانه بنزین را به شما بازگردانند ولی شما یک عذرخواهی خشک و خالی از مردم بکنید.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: زمانی که می‌­شود با افزایش درصد مالیات اقشار پردرآمد جامعه یا حتی افزایش درصد مالیات بر دخانیات کسری بودجه را جبران کرد چرا مردم؟ چرا اقشار مستضعف جامعه؟ آقای روحانی این انقلاب برای مستضعفان و حافظان اصلی این انقلاب نیز مستضعفان هستند. آقای رئیس جمهور فکر نمی­ کنید که چرخ تدبیر شما نه تنها به نفع جیب مستضعفان نمی‌­چرخد بلکه آنها را در لابه لای معافیت‌های مالیاتی سلبریتی‌ها له می‌­کند؟

وی تاکید کرد: اخیرا شما و حضرات دولت تدبیر و امید گفته­ اید به آمریکا اعتمادی نیست، چه عجب آقای رئیس، سال ۹۲، ۹۴ و ۹۶ را یادتان رفته این دانشجویان نبودند که خلاء‌های بزرگ برجام را به شما گوشزد کردند و گفتند لبخند‌ها از روی خیانت است نه رفاقت، این شما نبودید که ما را بی شناسنامه خواندید، آقای دکتر ما هم شناسنامه داریم هم کارت دانشجویی داریم و هم هویت داریم.

زادمهر درباره خصوصی سازی هم گفت: این چه بساطی است در کشور که هر کجا دولت شما توان مدیریت ندارد دست به خصوصی سازی زده و در کمتر از چندسال ویرانه تحویل داده است. ظاهرا یک کارخانه ویرانه ساز به اسم سازمان خصوصی سازی در کشور داریم. آقای رئیس برای ماندگاری در ذهنتان تعطیلی و یا ویرانی هپکو اراک، کنترسازی قزوین و کارخانه غله همدان را می­گویم، شاید اندکی نگران حال کارگران مظلوم بشوید. نظارت، نظارت و نظارت حلقه مفقوده خصوصی سازی افسارگریخته در کشور است. با تمام گفته‌ها به نظرتان همچنان می­شود به دولتتان در این باب امیدی داشت؟

وی گفت: رئیس جمهور همانطور که از نامش پیداست شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نماد توسعه فرهنگ و ادب باشد، بعضی کلمات در ادبیات اعضای آن نم ی­گنجد همانگونه که در ادبیات بنده در دانشگاه فرهنگیان نمی‌گنجد، آن کلمات را باید به کسی گفت که چشم امید به ضد انقلاب دارد.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان گفت: آقای رئیس جمهور آیا فلسفه وجودی شورای انقلاب فرهنگی را قبول دارید؟ اگر ندارید که وای به حال جمهوری اسلامی که شخص دوم اول اجرایی آن ساختار‌های قانونی آن را قبول ندارد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی افزود: اگر قبول دارید شواری عالی انقلاب فرهنگی جای مطرح کردن بنزین نیست. برای اسلامی شدن دانشگاه‌ها چه کرده ­اید؟ این حجم از سند‌های تحولی که تصویب شده در دولت تدبیر و امید به کجا رسیده است؟

وی با اشاره به عملکرد وزارت علوم هم گفت: در این زمینه صحبت بسیار است اما با دلی خون بدلیل کمبود زمان عبور می‌­کنم.

وی درباره عملکرد وزارت آموزش و پرورش هم تاکید کرد: روزی گفتند وزیری برای نامزد شدن در مجلس استعفا داده شماهم با آغوش باز پذیرفتید، آقای روحانی هم شما می‌­دانید هم ما می­ دانیم و هم لبو فروش جلوی دانشگاه می­ داند که او برای مجلس نرفت بلکه بدقولی‌ها در باب معیشت معلمان باعث شد وزیر فرار کند.

زادمهر تصریح کرد: آقای رئیس جمهور به جای نظرسنجی از چهره‌های مردم لطفا اندکی با مردم صحبت کنید، صادقانه پاسخ بدهید آیا با این نگاه و عملکرد، مردم که هیچ، توانسته‌اید وزیرانتان را در کابینه حفظ کنید؟

وی درباره مشکلات دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان را باید راهبردی‌ترین دانشگاه کشور دانست و برای اثبات این حرف حضور رهبری معظم انقلاب در جمع دانشجویان در سال‌های گذشته است. این نگاه رهبر نظام است اما نگاه دولت شما تبدیل شدن دانشگاه فرهنگیان به حیات خلوت وزارت آموزش و پرورش است. آقایان بگذارید دانشگاه نفس بکشد بگذارید تربیت معلم روی پاهای خود بایستد.

این فعال دانشجویی افزود: آری بعد از حکومت ۵۴ ماهه فردی که فلسفه تاسیس دانشگاه فرهنگیان را قبول نداشت و ویرانی‌های بسیاری برای دانشگاه به بار آورد حال این روزها شاهد اتفاقات مثبتی در دوران مدیریتی جدید هستیم.

زادمهر تصریح کرد: اما آقای روحانی یادتان هست امسال نه سال ۹۲ نه ۹۳ نه ۹۴ نه ۹۵ نه ۹۶ نه ۹۷ بلکه سال ۹۸ است و ما همچنان منتظر گلابی‌های برجام، چرخیدن چرخ اقتصاد، گسترده شدن سفره مردم و سقوط املت از غذاهای لاکچری هستیم.

وی گفت: آقای رئیس خاطرات قطار سوخته، مسکن مهر مزخرف، سیل گرگان و خوزستان، زلزله کرمانشاه و آذربایجان و شاهکار دلار، سکه و بنزین از یادهای مردم فراموش نخواهد شد. راستی حاضرید یکبار دیگر باهم تیزرهای تبلیغاتی سال ۹۶ را ببینیم؟

زادمهر یادآور شد: ۶ سال است که رئیس جمهور ایران اسلامی هستید و خودتان باعث و بانی حال و روز و وضعیت فعلی مملکتید، آقای رئیس به جای خیال‌های باطلی همچون رفراندوم، ویرانه‌ها را آباد کنید. آقای دکتر بدانید ما مخالف شما نیستیم ما منتقد عملکردتان هستیم و در پایان از طرف دانشجویان، اساتید، کارمندان، کارگران و هر قشر دیگری که شما فکرش را می‌­کنید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که باید سرلوحه کاری شما باشد به همراه قانون اساسی برای بازگشت دوباره به قانون را خدمت شما تقدیم می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان

ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»

ترامپ در رویای مذاکره / مصاحبه ظریف با اشپیگل چطور دست ترامپ را رو کرد؟

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مصاحبه دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با نشریه آلمانی اشپیگل، سروصدای بسیاری به راه انداخته است. اما مگر او در این مصاحبه چه گفت؟ ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره امکان گفتگوی تهران و واشنگتن پس از ترور سردار سلیمانی گفته، اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد، ممکن است مذاکره‌ای انجام شود. این حرف ظریف که کنایه‌ای به بدعهدی آمریکاست، با بدفهمی رئیس‌جمهور ایالات متحده همراه شده و او این جمله را طوری جلوه داده که گویی ایران درخواست مذاکره دارد. ترامپ در واکنش این درخواست من درآوردی، جواب داده: «نه، مرسی!» ظریف این بدفهمی ترامپ را بی‌پاسخ نگذاشته و در توییتی، از او خواسته به جای توجه به تیترهای فکس‌نیوز، متن انگلیسی مصاحبه را بخواند.

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا1 روز قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…
الفالف1 روز قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - فرمانده انتظامی اهواز گفت: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که قتل یک شهروند را در حادثه تیراندازی به یک خودرو سواری در اهواز نشان می‌دهد، متعلق به هفته گذشته بوده و پیگیری برای دستگیری عاملان این حادثه ادامه دارد. سرهنگ محسن دالوند شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی در خصوص تیراندازی منجر به قتل بیان کرد: فیلم منتشر شده در این ارتباط مربوط به ۳۰ دی امسال است که در یکی از مناطق شهرستان اهواز، درپی اختلاف قبلی رخ داده است. فرمانده انتظامی اهواز ادامه داد: قاتل شناسایی شده و تلاش برای دستگیری وی و همچنین کشف سلاح به کار رفته در قتل ادامه دارد. به تازگی کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد فردی بر اثر شلیک چندین گلوله به خودروی سواری پرایدش در یکی از مناطق شهرستان اهواز توسط افراد ناشناس بود به قتل رسیده بود. برچسب‌هانزاع خیابانی ایذه انتظامی اهواز

نظرها

اخبار بیشتر