فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. تکنولوژی
فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد

فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین موضوعی است که مخالفت بسیاری را در پی داشته است. اخیرا در جلسه‌ای مسئولان تشکل‌های حوزه فناوری اطلاعات به این موضوع واکنش نشان داد‌ه‌اند.

در جلسه‌ای تحت عنوان «همفکری و تبادل نظر برای ارائه راهکارهای جایگزین پیش از فیلترینگ» که با حضور نمایندگانی از سازمان نظام‌ صنفی‌ رایانه‌ای، انجمن کسب‌وکارهای اینترنت، انجمن فین‌تک، سازمان فناوری اطلاعات و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار شد عمده افراد حاضر در جلسه استفاده با فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مخالفت کردند. ماهنامه پیوست می‌نویسد‌ «به باور آنها فیلترینگ مانند حکم اعدام است که می‌تواند حتی برای چند ساعت یک کسب‌وکار را از بین ببرد.»

در این جلسه جعفر محمدی دبیر کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، در پاسخ به این سوال که آیا فیلترینگ راه‌حل درستی برای مقابله با کسب‌و‌کارهای آنلاین متخلف است، بیان داشت: «فیلترینگ به هیچ شیوه و کارکردی را برای کسب‌و‌کارهای داخلی مجاز نمی‌دانم. کسب‌و‌کاری باید مشمول فیلترینگ شود که در یک محکمه قضایی عادلانه با حضور فرد تخلفات او بررسی شود وگرنه فیلترینگ آخرین ابزار است.»

فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین مانند حکم اعدام است؛ در جلسه تشکل‌های حوزه IT مطرح شد - 4

عادل طالبی، که به تازگی به سمت دبیر انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی انتخاب شده، با اشاره به اینکه فیلترینگ ابزار نیست، بیان کرد: «فیلترینگ باید در جای درست مورد استفاده قرار بگیرد. در کشورهای دیگر هم فیلترینگ هم وجود دارد و در صورتی که سایتی اقدام به اشاعه محتوای تروریستی و دعوت به اغتشاش کند، فیلتر می‌شود. در ایران هم چنین موضوعاتی پذیرفته است. اما فیلترینگ کسب و کارهای آنلاین کاملا اشتباه است به خصوص آنکه این کسب‌و‌کار مالکیت مشخص داشته باشد. دادگاه و قوه‌قضاییه داریم و تخلفی شده باید این تخلف در دادگاه بررسی شود.»

در خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

آقای طالبی می‌گوید در آمریکا به جای فیلترینگ، ‌ سیستم قضایی سریع وجود دارد و در طول یک هفته برای شکایت از کسب و کاری دادگاه تشکیل می‌دهد و رای صادر می‌کند. طالبی می‌گوید «سیستم قضایی در ایران کند و لخت است و جوابگو دنیای سریع امروزی نیست.»

در سوی دیگر اما مهدی عبادی، دبیر انجمن فین‌تک خلاف سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و انجمن صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی، فیلترینگ را با پلمپ‌ کردن کسب و کار معادل نمی‌داند و می‌گوید: «فیلترینگ ما به ازای قانونی ندارد. پلمب عملیات حضوری و فیزیکی است و صاحب کسب‌و‌کار مطلع است اما وقتی کسب‌وکار مجازی را فیلتر می‌کنند، آن‌ها باخبر نمی‌شوند و بعد از کلی پرس‌وجو متوجه می‌شوند که فیلتر شده‌اند. فیلترینگ کسب‌و‌کاری که دفتر دارد و مالک آن مشخص است درست نیست.»

بیشتر بخوانید:بوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟ ؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سالرمز دوم پویا چیست ؛ روش فعالسازی رمز دوم یک بار مصرف چگونه است؟فروش ساعتی صندلی اتوبوس های تهران ؛ مردم و مسئولان در توئیتر چه می‌گویند؟

منبع: peivast

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! در ادامه مقاله معایب سایپا کوییک با ما همراه باشید تا اگر قصد خرید کوییک را دارید، با معایب این خودرو بیشتر آشنا شوید. گیربکس اتومات سایپا کوییک به‌قدری اذیت‌کننده است که خرید کوییک دنده‌ای، امری کم‌دردسرتر محسوب می‌شود. چراغ‌های سایپا کوییک نیز همانند ساینا هست و تنها فرق‌شان، دودی شدن چراغ سوگلی سایپا (کوییک) است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، اتحادیه خودروفروشان چین (سی‌پی‌سی‌ای) گزارش داد که در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در این کشور، فروش خودرو توسط خرده‌فروشان با ۹۲ درصد سقوط نسبت به سال گذشته روبرو شده است. این اتحادیه پیش‌بینی کرد به علت تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر بازار خودرو، میزان فروش خودرو در نیمه اول امسال با سقوطی بیش از ۱۰ درصد همراه باشد و در کل سال ۵ درصد افت کند. البته در این گزارش پیش‌بینی شده است که اپیدمی کرونا تا قبل از ماه آوریل کاملا مهار شده باشد. وزارت تجارت چین اعلام کرد برای پایدار کردن بازاری که سال گذشته در آن بیش از ۲۵ میلیون خودرو فروخته شده بود، ابزارها و مشوق‌های بیشتری برای تقویت مصرف خودرو در این کشور به کار خواهد گرفت. میزان فروش خودروی شخصی چین در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه ۴۹۰۹ دستگاه بوده است که نسبت به فروش ۵۹۹۳۰ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، نتیجه‌ای بسیار ضعیف به حساب می‌آید. تابناک۲۰۲۵
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، خیرالله خادمی درخصوص زمان افتتاح منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: «طبق هماهنگی انجام‌شده و اعلام دفتر رئیس‌جمهوری روز ششم اسفندماه برای افتتاح رسمی منطقه یک آزادراه تهران-شمال مشخص شده است و درصورت تغییر زمان افتتاح، از دفتر رئیس‌جمهوری به‌وزارت راه‌وشهرسازی اعلام می‌شود.» وی بااشاره به‌فرآیند تعیین نرخ عوارض منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال نیز گفت: «براساس مصوبه و شرایط قراردادی که میان وزارت راه‌وشهرسازی با بنیاد مستضعفان وجود دارد، ۶۰ درصد مبلغ سرمایه‌گذاری بابت عوارضی از سوی دولت پذیرفته شده است که در غیر این صورت مبلغ عوارضی به‌حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌رسید.»
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اما زمانی که اقدام به خرید خودروی کارکرده می‌کنید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. ۱- گذشته خودروبه گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، اولین نکته در هنگام خرید خودروی کارکرده چک کردن گذشته خودرو است. ۴- بازدید ظاهریسعی کنید بازدید خودرو را در روز انجام دهید و اگر این بازدید در منزل صاحب خودرو باشد بهتر است. ۶- چک کردن لاستیک هامیزان درصد آج لاستیک‌ها را در هنگام خرید خودرو بررسی کنید. اگر میزان درصد آج لاستیک‌ها کم باشد یعنی شما باید یک هزینه اضافه برای خرید لاستیک انجام دهید.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، عدم تأثیر کرونا ویروس بر عرضه آیفون SE ۲ در ماه آینده، تولید دستگاه نشت‌یاب گاز، قرار گیری شیشه UTG در گلکسی Z Flip و ویژگی جدید گلکسی اس ۲۰ سامسونگ را در بسته تکنولوژی ایمنا بخوانید. کرونا ویروس تاثیری بر عرضه آیفون SE ۲ نداردباوجود اختلالی که ویروس کرونا در روند تولیدی کارخانجات ایجاد کرده، اپل برای عرضه آیفون SE ۲ آماده است و آی‌پد پرو جدید نیز در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی می‌شود. باتری گلکسی Z Flip به دلیل محدودیت وزن و فضا، به دو بخش تقسیم شده است؛ در نیمه بالایی دستگاه، باتری کوچک‌تر بوده و ظرفیت آن ۹۳۰ میلی‌آمپرساعت است. هنگام اجرای بعضی اپلیکیشن‌ها مانند برنامه دوربین و نقشه‌های گوگل به‌صورت هم‌زمان نیز نرخ نوسازی به ۶۰ هرتز تغییر می‌کند. این قابلیت بسته به سناریوهای مختلف، به‌طور خودکار نرخ نوسازی را بین ۶۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز تغییر می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر