از مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان استقبال می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

از مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان استقبال می‌کنیم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم. تاریخ انتشار: 20:52 - 18 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۵۵۱۱
از مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان استقبال می‌کنیم - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی‌وقضایی خبرگزاری میزان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم.

محمدرضا حدادزاده در آیین بزرگداشت روز دانشجو با عنوان «دانشجو صدای مردم» که با حضور پر انرژی دانشجویان و اقشار مختلف دانشجویی برگزار شد، افزود: مسوولان نظام همواره از پرسشگری، مطالبه‌گری و نقد‌های سازنده و مشارکت دانشجویان در بخش‌های مختلف کشور حمایت می‌کنند، و انتظار دارند که این نقادی و پرسش‌گری مداوم و مستمر باشد.

وی افزود: قطعا این فضای مناسب، موجب دفاع از حقوق مردم توسط دانشجویان و تقویت روحیه مطالبه‌گری در کشور و پرسشگری و پیگیری حقوق شهروندی خواهد بود که باید گسترش و تقویت شود.

این مقام قضایی، ترجیح دانشجوی منتقد بر دانشجوی بی‌تفاوت را موضع همه ارکان حاکمیت دانست و اظهار داشت: دانشجو حتی اگر اشتباه هم بکند و تندترین نقد‌ها را هم به ارکان حاکمیت داشته باشد، نشان‌دهنده این است که به سرنوشت کشور و آینده خودش حساس است و اتفاقا آنچه که نگران کننده است، کم شدن این حساسیت، در دانشجوست.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، در پاسخ به سئوالی در خصوص مبارزه با فساد و اعلام نام مفسدین، گفت: اطلاع‌رسانی در پرونده‌های قضایی محدودیت دارد و تا زمانی که رأی قطعی صادر نشده و حتی در مرحله صدور رأی قطعی نیز امکان بیان خیلی واضح اطلاعات وجود ندارد، اما هیچ حد و مرزی در مبارزه با فساد و مفسد وجود ندارد و در این زمینه با تمام توان، تلاش خواهد شد.

وی افزود: در حوزه زمین‌خواری، یکی از پرونده‌های مهمی که اخیرا منجر به ورود دستگاه قضایی شد، مرتبط با دستگاه‌های بود که قدرت و اعتبارشان هم زیاد بود، اما دستگاه قضایی با جدیت ایستاد و با مفسدین در این پرونده برخورد کرد.

حدادزاده در رابطه با حوادث پس از طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، اظهار داشت: حساب مردم معترض و دانشجوی منتقد از افراد آشوبگر و تخریب کننده اموال عمومی و مردم از هم جداست.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

وی اضافه کرد: وقتی فردی عامدانه دست به تخریب اموال عمومی می‌زند و یا به مردم آسیب می‌زند دیگر نمی‌توان با آن فرد مماشات کرد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر با وجود گستردگی آسیب‌ها در استان، با تدبیر و پیگیری که صورت گرفت و حضور به موقع نیروی انتظامی و سپاه پاسداران، مسائل با کمترین مشکل جمع شد که جای تقدیر از این دو نهاد انقلابی دارد.

حدادزاده به حداکثر رأفت اسلامی در خصوص بازداشت شدگان حوادث آبان ماه گذشته اشاره کرد و گفت: کسانی که صرفا معترض بودند هیچ‌کدام نه دستگیر شدند و نه تعرضی به آن‌ها شد حتی افرادی که بعضا در تخریب‌ها شرکت داشتند، اما از روی هیجان و یا از روی ناآگاهی بود و تقصیر کمتری داشتند سیاست قوه قضائیه با تأکید آیت‌الله رئیسی، انعطاف نسبت به آن‌ها بود؛ اما افرادی بودند که محرک بودند و به مردم آسیب می‌زدند و چاره‌ای جز برخورد با آن‌ها وجود نداشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آسیب‌های حوزه دانشجویی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی آسیب‌های زیادی را به ویژه در حوزه دانشجویی داشته که باید در یک برنامه جداگانه به آن پرداخته شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، نگاه باز، دقت نظر و دغدغه مندی دانشجویان نسبت به آینده نظام و انقلاب را ارزشمند دانست و ابراز داشت: همه دانشجویان فرزندان انقلاب هستند و دلسوز برای آینده کشور و عدم تفکیک جریان‌های دانشجویی و عدم دو قطبی سازی دانشجویان و ترویج گفتگو‌های بین تشکلی می‌تواند بر پویایی و اثر گذاری جریان‌های دانشجویی بیافزاید.

شایان ذکر است با دعوت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، استاندار یزد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و فرمانده سپاه الغدیر نزدیک به ۳ ساعت میهمان جمع دانشجویی و پاسخگوی سئوالات دانشجویان بودند.بیشتر بخوانیدمعاون یکی از شرکت‌های صنعتی و معدنی بافق دستگیر شد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه پاسپورتی شدن سندهای ازدواج منتفی شده است اظهار کرد: سندهای ازدواج از سال آینده الکترونیک و تک‌برگ می‌شود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق افزود: تعداد اوراق سندهای دفترچه‌ای فعلی بسیار زیاد است. هم با صدور سامانه‌ای منافات دارد و نمی‌شود از سامانه ثبت پرینت گرفت و هم اینکه مردم هر جا می‌روند باید تعداد زیادی کپی از اوراق دفترچه تهیه کنند. مظفری گفت: البته قرار شده سندهای تک برگی ازدواج، با سبک و سیاق شکیل و متناسب با شئون خانواده باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت دادگستری، این تفاهم نامه با توجه به ظرفیت‌های موجود در وزارت دادگستری و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در زمینه حقوق فناوری و مالکیت فکری و استفاده از توانمندی‌های دو وزارتخانه برای ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی در حوزه‌های نوآوری، تحقیقات، حقوق فناوری و مالکیت فکری به امضا محمود حکمت‌نیا، معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری و امیر فرهاد امیری، رئیس مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رسید. انجام امور مطالعاتی و ارائه پروژه‌های علمی مشترک، تبیین و ترویج مفاهیم فناوری و حقوق مالکیت فکری در حوزه تحقیقات و صنایع دفاعی؛ برگزاری همایش‌ها، نشست‌های تخصصی، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره‌های آموزشی از جمله بند‌های مشترک همکاری بین دو وزارتخانه است.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسین صمیمی افزود: قدم موثری در حوزه پیشرانش فضایی کشور برداشته شده و نمونه مهندسی پیشرانش ماهواره ناهید۲ شامل تراستر‌های تک مولفه‌ای پروکسید هیدروژن به سطح فناوری نمونه مهندسی رسیده است. وی گفت: کاتالیست این سامانه به‌صورت کامل در پژوهشکده سامانه‌های حمل‌ونقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران توسعه یافته و عملکرد پایدار و مطمئنی از خود نشان داده است. رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص اهمیت این موفقیت اظهار داشت: این سامانه در جهت انتقال ماهواره ناهید۲ در مدار‌های پایینی توسعه یافته است و در حوزه فناوری پیشرانش فضایی در کشور نقطه عطف قابل توجهی به شمار می‌رود. وی همچنین گفت: در این سامانه، از کاتالیست مخصوص برای تجزیه پیشرانه به منظور تولید نیروی تراست استفاده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1