کاهش آسیب‌ها به تغییر جهت در نظام تعلیم و تربیت نیاز دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
کاهش آسیب‌ها به تغییر جهت در نظام تعلیم و تربیت نیاز دارد

کاهش آسیب‌ها به تغییر جهت در نظام تعلیم و تربیت نیاز دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/بوشهر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: معتقدیم‌ که برای کاهش آسیب ها و دستیابی به حیات طیبه و یک زندگی سعادتمند هیچ چاره ای جز تغییر جهت ها در نظام تعلیم و تربیت نیست.

به گزارش ایسنا، کاظمی در جمع معاونان‌ پرورشی عنوان کرد: برخی اوقات می‌گوییم که برنامه‌ها زیاد است ولی هیچ وقت کار پژوهشی انجام‌ نمیدهیم. ما دنبال ارائه یک‌ طرح هستیم برای اینکه‌ چگونه میتوانیم‌ اعمال مدیریت تربیتی را در کنار اجرای تربیتی انجام داده و چگونه از همه‌عوامل‌ موجود در تحقق اهداف تربیتی کمک بگیریم؟

وی افزود: باید پیگیر حل مسائل و خواسته‌ها باشیم و اگر کانون‌ها به نتیجه رسیده‌اند موثر اصلی عوامل داخل آموزش و پرورش بوده‌اند و بازخورد فعالیت‌های دوستان است.

این مسئول بیان کرد: ما باید نگرش و نگاهمان را مرتفع‌تر کنیم‌ و دامنه بیشتری را ببینیم، چون اینطور تصمیم‌های درست‌تر و بهتری می‌گیریم. محور اصلی ما موضوع آسیب‌های اجتماعی است و معتقدیم‌ که برای کاهش آسیب‌ها و دستیابی به حیات طیبه و یک زندگی سعادتمند هیچ چاره‌ای جز تغییر جهت‌ها در نظام تعلیم و تربیت نیست.

کاظمی خاطرنشان کرد: ماباید از یک نظام ‌آموزش زده به سمت نظام تربیتی برخوردار از فعالیت‌های گروهی برویم‌ که مهارت‌ها در آن شکل می‌گیرد. آنچه ‌ میتواند ‌ سلامت و سعادت‌ زا تامین‌کند ایجاد ارتباط درست با خداست و بخش مهمی از آسیب‌های امروز ناشی از کمرنگ شدن اعتقادات و باورهای دینی در سطح جامعه است. لذا معتقد هستیم اگر می‌خواهیم با رویکرد پیشگیرانه نگاه کنیم باید فعالیت‌های قرانی توسعه پیدا ‌ کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

نظرها

اخبار بیشتر