دولت به دنبال قطع اینترنت نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. سیاسی
دولت به دنبال قطع اینترنت نیست

دولت به دنبال قطع اینترنت نیست

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای اقتصاد : سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دولت برنامه‌ای برای قطع اینترنت ندارداعلام کرد: با وجود آنکه بسیاری طرح اینترنت ملی را پیگیری می‌کردند اما دولت مخالف چنین طرحی است. علی ربیعی با بیان اینکه نمی‌توانیم و اعتقادی به این طرح نداریم تصریح کرد: بنای دولت جزیره کردن ایران در دنیا نیست.

علی ربیعی درشرایطی روز گذشته دریک نشست خبری بر موضع دولت مبنی بر اینکه برنامه‌ای برای قطع اینترنت جهانی ندارد تاکید کرد که سخنان روز یکشنبه رئیس‌جمهوری درجریان تقدیم لایحه بودجه ۹۹ درمورد تقویت شبکه ملی اطلاعات واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. حسن روحانی در سخنان روز یکشنبه خود درمجلس، از افزایش پهنای باند به‌عنوان یکی از اصول سیاست‌های دولت یاد کرد و در ادامه گفت: از آغاز دولت یازدهم قدرت پهنای باند تقریبا ۲۰ برابر شده است و این روند را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم برای رفع نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند. او در ادامه سخنان خود گفت: اخیرا مقام معظم رهبری نیز دستوری در این زمینه دادند که ان‌شاءالله در شورای عالی فضای مجازی آن را دنبال می‌کنیم و مردم ما شرایط بهتری را در این حوزه لمس خواهند کرد.

به دنبال این سخنان عصر همان روز علی معزی معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به برداشت‌های صورت گرفته از صحبت رئیس‌جمهور درباره شبکه ملی اطلاعات در توییتر نوشت که توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست. درهمین راستا علی ربیعی نیز روز گذشته درنشست خبری هفتگی‌اش توضیحاتی در مورد این سخنان ارائه کرد. ربیعی با بیان اینکه برداشت نادرستی از سخنان رئیس‌جمهوری صورت گرفته است به مذاکرات خود با فیروزآبادی و آذری‌جهرمی و دیگر اعضای دولت دراین خصوص اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه دولت نه الان و نه آینده برنامه‌ای برای قطع دسترسی مردم به اینترنت ندارد. او با طرح این سوال که اینترنت مگر قطع‌شدنی است، گفت: آینده اقتصاد دنیا و اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اینترنت است. سخنگوی دولت همچنین گفت: دولت در حال مطالعه است تا قطع اینترنت به هیچ عنوان ابزاری برای هر واقعه‌ای قرار نگیرد.

همزمان روز گذشته سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: مجلس باید دولت را به تکمیل شبکه ملی اطلاعات در تمامی لایه‌ها تا پایان سال ۹۹ مکلف کند. به گزارش خبرآنلاین، او بابیان اینکه جای خالی موتور جست‌وجوی ملی احساس می‌شود گفت: راه‌اندازی این شبکه به هیچ وجه به معنای قطع اینترنت بین‌الملل نبوده بلکه بستری است که مردم بتوانند از یکسو از خدمات با کیفیت و با سرعت شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شوند و هم اینکه سرعت اینترنت بین‌الملل در کشور نیز ارتقا پیدا کند.

سردار جلالی با اشاره به اینکه ما به دنبال استقلال در حوزه فضای سایبری هستیم، گفت: ما آمادگی داریم تا طرح مربوط به این مساله را به قید فوریت تقدیم مجلس محترم کنیم.

پخش اعترافات تلویزیونی منش دولت نیست

اما ماجرای شبکه ملی اطلاعات، تنها سخنان رئیس‌جمهوری نیست که طی روزهای گذشته با واکنش روبه‌رو شده است. حسن روحانی روز چهارشنبه۱۳ آذر هم در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه اعلام کرد که اعترافات افرادی که به‌صورت سازمان‌یافته در حوادث اخیر حضور پیدا کرده‌اند در آینده پخش خواهد شد. در همین ارتباط روز گذشته علی ربیعی با تاکید بر اینکه منظور رئیس‌جمهور به هیچ وجه تایید اعترافات تلویزیونی به‌عنوان رایج آن نبوده و نیست گفت: درباره صحبت‌های آقای روحانی درباره اعترافات تلویزیونی سوال کردم. رئیس‌جمهور گفت این مساله باید در چارچوب قانون با اجازه مقام قضایی و رعایت آیین دادرسی کیفری و پس از تایید حکم صورت بگیرد. وی ادامه داد: شاید می‌خواستند به‌عنوان شاهدی از اینکه برای مردم تفکیکی بین معترض و کسانی که تخریب کرده‌اند صورت بگیرد. وگرنه پخش اعترافات تلویزیون منش دولت نیست، مگر با ضرورتی که قاضی تشخیص می‌دهد و مراحل قضایی طی شود.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

زمان ارائه آمار کشته‌شدگان

سخنگوی دولت دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث اخیر گفت: در همین جهت رئیس‌جمهوری و رئیس شورای امنیت ملی نخست کمیته‌ای را در دولت سامان دادند و سپس از طریق دبیرخانه شورای امنیت ملی گزارشی به مقام معظم رهبری ارائه شد که منتج به آن دستور راهگشای رهبری شد. وی افزود: دستورات مقام معظم رهبری توسط همین کمیته پیگیری و نیز ابعاد مختلف موضوع را بررسی و گزارشی از اقدامات خود به ملت ایران ارائه خواهد کرد. به گزارش «ایرنا» ربیعی با رد ادعای آمریکا درباره شمار کشته‌شدگان حوادث اخیر افزود: رقمی که گفتند مثل همیشه غیرواقعی است و هیچ شاهدی برای آن ارائه نکردند و ما بنابر توصیه‌ای که در پاسخ به نامه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مقام معظم رهبری فرمودند، صادقانه سعی در تفکیک داریم و این تفکیک صورت خواهد گرفت و آمار هم با هماهنگی قوه‌قضائیه و وزارت کشور اعلام خواهد شد.

ربیعی درباره علت تاخیر در اعلام تعدادکشته‌شدگان اخیر گفت: معتقدیم در این ماجرا عده‌ای بی‌گناه به ناحق، مظلوم واقع شده‌اند؛ افرادی که قصد و غرضی نداشته‌اند باید مشمول لطف و تفکیک شوند که این تفکیک زمانبر است. صادقانه و درست اطلاعات کامل را خواهیم داد و این نیاز به تفکیک دارد و آمار براساس این تفکیک بیان خواهد شد. سخنگوی دولت همچنین گفت: دولت معتقد است اتفاقاتی که رخ داد باید به‌طور اساسی ریشه‌یابی شود.

دلایل بازداشت پیوندی

ربیعی همچنین درباره دلایل بازداشت رئیس سابق هلال احمر تصریح کرد: فرآیند استعفای رئیس هلال احمر باید به اطلاع شورای عالی و تایید رئیس‌جمهوری برسد که هنوز این فرآیند تکمیل نشده است. معمولا در بازداشت مقام‌های عالی با مسوولان رده بالا و حکم‌دهنده هماهنگی‌هایی صورت می‌گیرد که هنوز صورت نگرفته است و امیدواریم براساس حقوق شهروندی با وی برخورد شود. او در ادامه شایعات ریاست خود بر این سازمان راتکذیب کرد.

انتخابات

ربیعی درادامه با اشاره به درپیش بودن انتخابات گفت: ما معتقدیم تنها راه نجات کشور از شرایط دشواری که در آن قرار دارد، فراهم کردن امکان رقابت انتخاباتی برای همه سلیقه‌ها از هر اندیشه و مرام و جناحی است که رویای ساختن آینده ایران را برای همه مردم ایران در سر می‌پروراند. وی افزود: امسال انتخابات مجلس را پیش‌رو داریم و نامزدها ثبت‌نام کرده‌اند؛ هرچند امیدوار بودیم چهره‌های سیاسی بیشتری ثبت‌نام کنند. دولت به‌عنوان مجری انتخابات همه تلاش خود را برای برگزاری انتخابات و دفاع از رای مردم به کار خواهد گرفت.

آخرین وضعیت FATF

سخنگوی دولت دربخش دیگری از سخنانش درپاسخ به سوالی درمورد FATF گفت: FATF توسط دو کمیسیون مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و در آخرین جلسه اعلام شده است که پاسخ‌های دولت به ۱۱ سوال مجمع دراین مورد نیاز به توضیح و بررسی بیشتر دارد. وی افزود: امیدواریم که بهترین تصمیم در این خصوص در مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته شود و نباید تصمیماتی اتخاذ شود که شرایط تحریم‌ها را سخت‌تر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا برای آنکه دل هواداران جمهوریخواه خود را به دست آورد، به‌رغم جریحه‌دار شدن احساسات مردم ایران، جزئیات جدیدی از شهادت سردار سلیمانی ارائه کرد. آنها (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) با هم هستند. ۱۰، ۹، ۸ … بعد یک دفعه بوم (صدای انفجار ناشی از برخورد موشک با خودروی حامل سردار سلیمانی و المهندس) شنیده شد. این نخستین بار است که ترامپ علیرغم آگاهی از علاقه مردم ایران به سردار سلیمانی، اینچنین به شرح جزئیات عملیات تروریستی علیه وی می‌پردازد. وی حتی به این حقیقت که خبر شهادت سردار جهان را تکان داد نیز اذعان کرد.

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا7 ساعت قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

جهانگیری: آموزش و پرورش باید همیشه در اولویت باشد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

صبار و شکور …

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
ایرانی‌ها دیروز دوباره یکپارچگی‌شان را به رخ دنیا کشیدند، مردمی که آمده بودند تا با اقتدا به فرمانده نماز جمعه تاریخی بسازند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مردم انقلابی، بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی با نمایش اقتدار و وحدت در سخت‌ترین گردنه‌ها، نشان دادند فارغ از هر سلیقه و دیدگاهی پا در رکاب ولایت هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
او چند سال پیش در مصاحبه‌ای گفت دولت آمریکا ۹۹ درصد شواهد انفجار را در ۱۱ سپتامبر تعمدا نابود کرده است. حوادث ۱۱ سپتامبر و سقوط مشکوک یک هواپیماروز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، چهار اتفاق به وقوع پیوست. «ری گریفین» و «آلکس جونز» دو نفر از محققان ۱۱ سپتامبر نخستین کسانی بوده‌اند که این فرضیه را مطرح کردند. طبق استدلال محققان ۱۱ سپتامبر، این نشانه‌ها تنها با فرضیه ساقط شدن موشک در اثر شلیک موشک جور در می‌آید. شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» اندکی قبل از سقوط پرواز ۹۳ گفته بود که دو جنگنده اف‌۱۶ در تعقیب این هواپیما هستند.

نظرها

اخبار بیشتر