رستمی: آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود/ خداحافظی نمی‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
رستمی: آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود/ خداحافظی نمی‌کنم

رستمی: آرزوی کسانی که نمی‌خواهند مدال المپیک بگیرم به گور می‌رود/ خداحافظی نمی‌کنم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: تمام هدفم این است در مسابقات گزینشی المپیک قطر به رکورد مجموع خوبی برسم و کسانی که نمی خواهند من سومین مدال المپیک را بگیرم این آرزو را با خود به گور خواهند برد.

کیانوش رستمی در گفتگو با ایسنا درباه‌ی حضور در مسابقات گزینشی قطر کاپ بیان کرد: ۱۰۰درصد در قطر کاپ وزنه می‌زنم و تمام تلاشم را می‌کنم بهترین رکورد مجموع را به ثبت برسانم چون به آن احتیاج دارم. اتفاقاتی افتاد و مسیر را برای من سخت کردند و از ورزشکاران دیگر عقب مانده‌ام که همه این مردم باید این مسئله را بدانند. من در قطر کاپ حتما باید رکورد مجموع بالاتر از ۴۰۰ کیلوگرم را به ثبت برسانم و زیر این رکورد اصلا به دردم نمی‌خورد.

اوادامه داد: کاری با من کرده‌اند که باید قبل از المپیک انگار سه مدال المپیک بگیرم تا بتوانم به المپیک ۲۰۲۰ راه پیدا کنم. نامردی بزرگی در حقم شد و حق من این نبود که اسم من را برای مسابقات سوئیس رد نکنند. تنها راه رسیدن من به المپیک این است که رکورد مجموع خیلی خوبی به ثبت برسانم.

*من را از جو مسابقه ترسانده‌اند

رستمی در پاسخ به این پرسش که با توجه برنامه‌ای که برای قطر کاپ دارد، توانسته به خوبی خود را برای این رقابتها آماده کند، تصریح کرد: مسابقات قطر کاپ ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود و باید در این مدت خوب تمرین کنم تا شرایطم بهتر شود. مجبورم هنوز به خودم فشار بیاورم و حتی برای مسابقات لیگ هم تمرینات سنگینم را قطع نکردم. البته در لیگ هم به صورت تمرینی وزنه زدم و دنبال این نبودم رکورد بزنم بلکه می‌خواستم قبل از قطر کاپ در جو مسابقه قرار بگیرم، چون خیلی من را از جو مسابقه ترسانده‌اند و از لحاظ روحی و روانی تحت فشار هستم. بعضی‌ها واقعا من را نابود کرده‌اند.

*فدراسیون جهانی باید ببیند هنوز می‌توانم با بهترین‌ها رقابت کنم

او در مورد اینکه اگر در قطر کاپ نتواند به نتیجه دلخواهش برسد، قید المپیک را می‌زند یا خیر، تاکید کرد: مسابقات دیگری هم دارم و باید دو رکورد مجموع خیلی خوب بزنم. خیلی بهتر است در قطر کاپ خوب کار کنم چون فارس الباخ وزنه بردار قطری در این مسابقات حضور دارد و می‌خواهم فدراسیون جهانی ببیند که کیانوش رستمی هنوز هم می‌تواند با بهترین‌های جهان رقابت کند. اگر در این ۱۰ روز اذیتم نکنند با آرامش می‌روم و وزنه می‌زنم. به همه مردم نشان داده‌اند کیانوش رستمی آدم بدی است اما اینطور نیست.

*اگر تابع دستورات نبودم، شک نکنید راحت کنارم می‌گذاشتند

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در قطر کاپ چه کسی قرار است به عنوان مربی کنارش باشد، گفت: فدراسیون هر دفعه یک تصمیم می‌گیرد. من همیشه تابع تصمیمات فدراسیون بوده‌ام. اگر بگویند کیانوش رستمی با تصمیمات فدراسیون کار نکرده کلا دروغ است و اصلا واقعیت ندارد. اگر تابع دستورات نبودم شک نکنید من را راحت کنار می‌گذاشتند. من تا الان طبق قرارداد و صحبت هایی که بزرگان داشتند، کار کرده‌ام. الان هم مربی هر کسی باشد مشکلی ندارم و من می‌روم و وزنه می‌زنم. اما به نظرم باید حرفه ای‌تر به این مسائل نگاه کنند.

در خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

او افزود: شاید خیلی افراد خوشحال شوند که کیانوش رستمی سومین مدال المپیک خود را نگیرد اما شک نکنید اگر در توکیو به آن نرسم، در المپیک ۲۰۲۴ سومین مدال المپیک خودم را می‌گیرم و این آرزو را تمام افراد ی که می‌خواهند من به مدال المپیک نرسم به گور خواهند برد.

*به توکیو نروم باز هم خداحافظی نمی‌کنم

وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که با این شرایط اگر به المپیک توکیو نرود به فکر خداحافظی نخواهد بود، تاکید کرد: اصلا به فکر خداحافظی نیستم و من سومین مدال المپیک را می‌خواهم و باید این اتفاق بیفتد حالا این المپیک نشد المپیک بعدی آن را می‌گیرم.

رستمی در مورد اینکه فکر نمی‌کند شاید شرایط سنی اش اجازه این را ندهد که به المپیک ۲۰۲۴ برسد، تصریح کرد: به نظرم سن یک عدد است. هر کسی شرایط خود را بهتر می‌داند و در این میان نباید همدیگر را تخریب کنیم و اگر این اتفاق بیفتد اصلا مسئله خوبی نیست.

*خودم را مقصر نمی‌دانم

رستمی در پاسخ به این پرسش که در این اتفاق که رفتنش به المپیک به اما و اگر کشیده است و در مسابقات مهم اخیر هم نتوانست نتیجه بگیرد، چقدر خودش را مقصر می‌داند، تصریح کرد: اصلا خودم را مقصر نمی‌دانم. من در مسابقات جهانی ۱۹۰ در یک ضرب و ۲۳۰ دوضرب زده بودم و شرایطم خیلی فوق العاده بود اما برنامه ریزی هایی صورت گرفته بود و می‌خواستند این اتفاق نیفتد.

قهرمان المپیک ریو در مورد اینکه خیلی از کارشناس‌ها معتقدند نباید حرکاتش را سنگین شروع می‌کرد، گفت: مگر آن کارشناس‌ها یا حتی کسی از طرف فدراسیون تمرین کردن من در کرمانشاه را دیده بود؟ من نسبت به رقیبان قوی‌تر بودم.

*عین موش آزمایشگاهی هر روز از من تست دوپینگ می‌گیرند

او در مورد اینکه سه مسابقه نتیجه نگرفته است و وقتی در مسابقه نتیجه نگرفته کسی هم قوی‌تر بودن او را نمی‌بیند، گفت: این را هم باید در نظر بگیرید چرا این اتفاق رخ داد. من قبل از بازی‌های آسیایی تغییر وزن دادم و هیچ انتظاری نباید باشد که در مدت زمان کم بیایم رکورد بزنم. بدن من برای ۸۵ کیلوگرم فوق العاده است و برای اینکه در وزن جدید جا بیفتم زمان می‌برد و همین مسئله باعث کندی مسیر من شده است. در مسابقات نفسم به زور بالا می‌آید چون وزنم بالا است. از طرفی شرایط تمرینی و آماده سازی من با تمام ورزشکاران دیگر فرق می‌کند. من زود به زود آزمایش دوپینگ می‌دهم. نمی‌دانم چرا همیشه از من تست دوپینگ می‌گیرند مگر من در این سه سال گذشته بهترین بوده‌ام؟ هر روز عین موش آزمایشگاهی از من تست دوپینگ می‌گیرند. مگر فقط من هستم؟ الان می‌آیند می‌گویند من دارم دروغ می‌گویم و از بقیه هم در همان زمان‌ها تست دوپینگ گرفته شده اما چیز دیگری دارم می‌بینم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برتری ریوآوه با گلزنی طارمی + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، هفته هفدهم رقابت‌های سوپر لیگ پرتغال با برتری ۲ بر صفر تیم ریوآوه در خانه‌اش مقابل بوآویشتا ادامه یافت. در این بازی مهدی طارمی، مهاجم ایرانی ریوآوه ۹۰ دقیقه در میدان حاضر بود و با زدن گل دوم تیمش در دقیقه چهارم وقت‌های تلف شده نیمه اول نقش مهمی در برتری میزبان داشت. ریوآوه با این برد ۲۵ امتیازی شد و به رده هفتم جدول سوپر لیگ پرتغال صعود کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اتفاق جالب در فوتبال ترکیه/ پنالتی که سه بار تکرار شد اما گل نشد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
فارسفارس1 ساعت قبل
اسطوره فوتبال آلمان و بایرن مونیخ نظرش را در مورد برتری روبرت لواندوفسکی مقابل فوروارد‌های بورسیا دورتموند و آر. ب لایپزیگ بیان کرد. او تاکنون ۴ مرتبه آقای گل بوندس‌لیگا شده، ۵ مقام قهرمانی بوندس‌لیگا کسب کرده و ۷ مرتبه هم فوتبالیست سال لهستان شده است. وی ادامه داد: هرچند که با ۳۱ سال سن، او مسن‌تر از ورنر و هالند است اما فوق‌العاده آماده نشان می‌دهد. لواندوفسکی و ورنر تا به اینجا که ۱۸ هفته از فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ سپری شده، هر یک ۲۰ گل زده و در صدر جدول گلزنان بوندس‌لیگا قرار دارند. تاکنون سابقه نداشته ۲ مهاجم در صدر جدول چنین شمار گل زده‌ای در یک فصل داشته باشند.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
پیش از این اعلام شده بود که استراماچونی با ارسال نامه‌ای از طریق وکلای خود به باشگاه استقلال خواستار دریافت تمام پول قراردادش تا پایان سال دوم قراردادش شده است. «اسماعیل خلیل‌زاده» سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال در این‌باره، اظهار داشت: نمی‌دانم چه صحبتی در این زمینه شده و این مربی چه خواسته است، ولی چیزی در این زمینه به دست من نرسیده است. استراماچونی پس از مشکلاتی که باشگاه استقلال پیدا کرد قراردادش را با آبی‌پوشان تهرانی به صورت یکطرفه فسخ کرد و تلاش مدیران این تیم برای بازگشت او نتیجه‌ای نداشت.

حفظ اقتدار ایران مقابل بازی سیاسی AFC

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
شیخ سلمان و اطرافیان وی که آرزوی دیدن یک استادیوم پرتماشاگر را در کشور خود دارند با این تصمیمات عجیب روز به روز لذت فوتبال را در قاره کهن کمتر و کمتر می‌کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرانجام در پی تصمیم عجیب و غیرمنطقی کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرونده لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ نیز برای نمایندگان کشورمان بسته شد، فقط باید امیدوار بود در سال آینده AFC دست از این تصمیمات عجیب و سیاسی بردارد تا لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ با حضور نمایندگان ایران با هیجان زیاد و استادیوم‌های پر از تماشاگر برگزار شود.
ورزش۳ورزش۳8 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، بهداد سلیمی که بعد از کنار رفتن از دنیای قهرمانی توسط رییس کمیته ملی المپیک به خوبی حمایت شد و به کلاس مربیگری بین‌المللی در مجارستان هم رفت، این روزها کار مدیریتی خود را در کمیته المپیک آغاز کرده و به عنوان مشاور امور المپین‌ها در کنار صالحی امیری فعالیت می‌کند. بهداد که در مجمع دیروز کمیته ملی المپیک هم نظاره‌گر اتفاقات بود، با چهره‌ای در هم و اخمو در گوشه‌ای از سالن دیده می‌شد. اتفاق جالب درباره قهرمان سابق وزنه برداری المپیک کاهش وزن چشمگیر او در ماه‌های اخیر بوده که باعث شده ظاهر متفاوتی را برای او رقم بزند. رژیم غذایی بهداد همچنان ادامه دارد تا بعد از پایان دوران قهرمانی به خاطر وزن بالا دچار مشکل نشود.

نظرها

اخبار بیشتر