بودجه بی دفاع +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

بودجه بی دفاع +فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
این بودجه شامل 3 فصل دفاع، حفظ امنیت عمومی و تحقیق و توسعه دفاعی است که نسبت به بودجه 98، در مجموع ۱۳۵۶ میلیارد تومان کاهش داشته است.

به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستاخبری» نوشت: انتشار متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که دولت برای دومین سال متوالی بودجه دفاعی کشور را کاهش داده است.

این بودجه شامل ۳ فصل دفاع، حفظ امنیت عمومی و تحقیق و توسعه دفاعی است که نسبت به بودجه ۹۸، در مجموع ۱۳۵۶ میلیارد تومان کاهش داشته است.

به عنوان مثال، ردیف مربوط به تقویت بنیه دفاعی وزارت دفاع از میزان ۲۶ هزار میلیارد ریال سال ۹۸، ‌ به هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ردیف تقویت بنیه دفاعی در بودجه ستاد کل نیروهای مسلح نیز با کاهش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی برای سال آینده مواجه است.

لایحه بودجه امسال نیز در فصل دفاعی با کاهش ۲۷ درصدی مواجه بود، اما بخشی از آن با تدبیر و پیگیری نمایندگان مجلس، جبران شد.

با توجه به وضعیت حساس کشورمان در منطقه و تهدیدات مختلف علیه ایران، چنین کاهش بی‌ سابقه‌ای، موجب در مضیقه قرار گرفتن نیروهای مسلح خواهد شد.

بودجه بی دفاع +فیلم - 8

دانلود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر20 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فیلم | فرزندان سردار سلیمانی در مراسم معارفه جانشین پدر | وعده‌ای که سردار قاآنی برای انتقام داد

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
بعد از ترور مذبوحانه سردار قاسم سلیمانی به‌دست دولت آمریکا و بالا گرفتن مجدد تنش بین تهران و واشنگتن، مجموعه‌ای از اتفاقات ناخواسته و دردناک شکل گرفت که آرامش و ثبات سیاسی کشور را بر هم زد. هر چند تقریبا سران همه کشورها در جایگاه اعلام موضع، تصمیم آمریکا در ترور سردار سلیمانی را اقدامی تنش‌زا در شرایط کنونی ارزیابی کردند، اما آنچه این مقامات در عمل انجام دادند تا حد زیادی متفاوت بود. متأسفانه توافقات حقوقی بین‌المللی نیز دستمایه خواسته‌ها و امیال فرصت‌طلبانه مقامات این کشورها قرار می‌گیرد. در بخشی از کتاب شهریار ماکیاولی آمده است: «… پادشاه باید پیمان خود را نگه‌دارد، اما اگر ضروری دید آن را زیر پا بگذارد. ایران امروز بیش از هر مقطعی از دوران انقلاب در معرض فشار و تهدید قرار دارد و عبور از این شرایط مستلزم فروتنی، صداقت، درایت و اخلاق‌گرایی مسئولان و البته صبوری بیشتر و همراهی و همدلی مردم است.

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر22 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

نظرها

اخبار بیشتر