دیه ۳۵ میلیون تومانی برای نجات قاتل شوهرعمه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. حوادث
دیه ۳۵ میلیون تومانی برای نجات قاتل شوهرعمه

دیه ۳۵ میلیون تومانی برای نجات قاتل شوهرعمه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مردی که از یکسال قبل به اتهام قتل شوهرعمه‌اش بازداشت شده است با پرداخت دیه ۳۵‌میلیون تومانی از قصاص نجات پیدا می‌کند.

تابستان سال‌۹۷ مأموران پلیس پایتخت از قتل مرد جوانی در خیابان تهرانپارس باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به کوروش ۳۷‌ساله بود که با اصابت چاقو به سینه‌اش کشته شده‌بود.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی عامل قتل مراد ۲۳‌ساله بازداشت و بعد از اقرار به جرمش روانه زندان شد.

با کامل شدن تحقیقات پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز متهم از زندان اعزام شد و مقابل هیئت قضایی به ریاست قاضی زالی قرار گرفت. ابتدای جلسه پدر مقتول در جایگاه قرار گرفت و گفت: «از قصاص گذشت می‌کنم به شرطی که متهم ۵‌میلیون تومان الان پرداخت کند و ۳۰ میلیون تومان دیگر را تا عید بپردازد.» در ادامه متهم که دارای چند سابقه درگیری بود در جایگاه ایستاد و با اقرار به جرمش گفت: «در کارخانه آبکاری فلزات کار می‌کردم و شب‌ها به خانه مادربزرگم می‌رفتم. او با ارثیه‌ای که از پدربزرگم به او رسیده بود برای خودش خانه‌ای اجاره کرده بود و تنها زندگی می‌کرد.

عمه‌ام دیالیز می‌شد تا اینکه چند سال قبل فوت کرد. او یک پسر بچه داشت که شوهرش بعد از فوت عمه‌ام او را به خانه مادربزرگم می‌آورد تا تنها نباشد و خودش نیز آنجا را پاتوق قاچاقچیان و دوستانش کرده بود.»

خبری: اخبار حوادث 24 ساعت

متهم ادامه داد: «من با شوهرعمه‌ام اختلافی نداشتم فقط گلایه داشتم چرا دوستانش را به آنجا می‌آورد. آن شب نیز وقتی از کار به خانه برگشتم یکی از دوستانش آنجا بود که به من حرف زشت زد، سپس فرار کرد. با موتور دنبالش کردم، اما دستم به او نرسید. به خانه برگشتم که دقایقی بعد شوهرعمه‌ام آمد. وقتی به او اعتراض کردم او فحش ناموسی داد، سپس با چوب به صورتم ضربه زد و بینی‌ام خونین شد. به همین دلیل کنترل اعصابم را از دست دادم و با چاقویی که در جورابم پنهان کرده بودم یک ضربه زدم.»

او در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید به خاطر خوردن مشروب در حال طبیعی نبودم به همین دلیل وقتی مقتول فحاشی کرد او را کشتم. حالا هم با رضایت اولیای‌دم پرداخت دیه را قبول می‌کنم، اما باید از زندان بیرون بیایم و با کار کردن این مبلغ را بپردازم زیرا کسی را ندارم که کمکم کند.»

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین50 دقیقه قبل
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا با بیان اینکه از ۱۰ زلزله بزرگ در طول تاریخ در جهان، یکی در ایران اتفاق افتاده است، گفت: ۹۷ درصد مناطق ایران تحت پوشش زلزله قرار دارد. وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا یادآور شد: مردان ۱۵ تا ۴۵ ساله بیشترین افراد آسیب دیده در حوادث ترافیکی هستند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سردار محمود معین‌پور در نشست فرماندهان حوزه‌ها و شوراهای سازمان بسیج کارگران و کارخانه‌ها در اهواز اظهارداشت: مجموعه ‌های خدمات رسان اهواز بسیجی و جانانه در سیل و بحران برق اهواز کارکردند با سربلندی از آن شرایط عبور نمودند تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود استفاده از تفکر و روحیه بسیجی در انجام امور است. وی تصریح کرد: امروز افتخار داریم که در ارائه خدمات فنی در برق اهواز نماینده فرهنگ و تفکر بسیجی هستیم و با شناخت و استفاده از ظرفیت بالای بسیج و توجه جدی به نقش آن در حل مشکلات، خدمات فنی و زیرساختی خود را به‌منظور رفاه حال همشهریان گسترش داده‌ایم. وی با تقدیر از نقش سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: وقتی درخواست کمک کردیم مجموعه سپاه و بسیج تمام امکانات خود از اسکان تا تجهیزات را در اختیار برق اهواز قراردادند تا بتوانیم بحران شبکه برق را رفع کنیم و با استفاده از تفکر بسیجی در عرض دو سال به‌اندازه بیست سال در برق اهواز کاران جام شد. مدیرعامل برق اهواز با اشاره به سیل فروردین ۹۸ گفت: در بحث بحران سیل با استفاده از همه ظرفیت‌های استان از تأسیسات و ایستگاه‌های برق در مقابل هجوم سیل مراقبت کردیم و با بسیج حجم وسیعی از زنان و مردان هرکس به هر نحوی که می‌توانست کمک کرد تا از این سیل نیز با سربلندی عبور کنیم. انتهای پیام/۳۳۱/ ع
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اهالی مناطق آسیب دیده از توفان دنیس در بریتانیا، از حاضر نشدن مقامات دولتی در این مناطق انتقاد می‌کنند و درخواست‌ها به منظور اعلام شرایط اضطراری ملی، افزایش یافته است. شماری از سیل زدگان در انگلیس گفته‌اند اگر به جای مناطق روستایی، محلات پولدارنشین اطراف لندن آسیب می‌دید، بوریس جانسون، نخست وزیر بلافاصله در آن جا حاضر می‌شد و با مردم آسیب دیده، ابراز همدردی می‌کرد. مارک دریکفورد، وزیر اول منطقه ولز گفته ۵ تا ۱۰ میلیون پوند به منظور کمک به سیل زدگان، اختصاص می‌یابد. در پی وزش باد‌های شدید و نیز بارش باران فراوان، رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند خسارات توفان سیارا (Ciara) و دنیس در مناطقی از اسکاتلند، ولز و انگلیس بسیار زیاد است و هنوز جبران نشده و در شماری از مناطق، به علت ادامه بارش‌ها، هشدار جاری شدن سیل ادامه دارد. در پی توفان دنیس در هفته جاری دست کم ۵ نفر در انگلیس جان باختند، اما میزان خسارات مالی هنوز برآورد نشده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
زمینه‌های گسترش همکاری میان شهرداری تهران و دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) در دیدار مشاور ارشد این دفتر و رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بررسی و در خصوص پیشبرد طرح ایجاد نخستین گروه امداد و نجات سنگین شهری ویژه پایتخت تاکید شد. بویژه در زمینه تامین نیروی متخصص در برپایی کارگاه‌های آموزشی و علمی حوزه مدیریت بحران، آمادگی این تعامل و همکاری را داریم. وی افزود: با توجه به اینکه ایران در حوزه مدیریت بحران از تجارب بالایی برخوردار است می‌تواند به کشورهای فارسی زبان منطقه تجارب فنی و دستاوردهای حوزه مدیریت بحران را منتقل کند. رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ضمن حمایت از تقویت فعالیت دفتر اوچا در تهران گفت: پروژه تشکیل تیم‌های جستجو و نجات شهری (اینساراگ) که با هماهنگی سازمان آتش نشانی و هلال احمر و سازمان مدیریت بحران کشور با محوریت سازمان مدیریت بحران شهر تهران در حال انجام است حرکت مثبتی است و مورد حمایت‌های سازمان مدیریت بحران شهر تهران قرار دارد. بر اساس اعلام شهرنوشت، کرمی محمدی همچنین به تحریم‌های ایران در زمینه تامین تجهیزات امداد و نجات اشاره کرد و خواستار آن شد تا اوچا در شکست این تحریم و تامین نیازهای ایران اقدام کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت۲۴-در پی برخورد دو هواپیما به یکدیگر در آسمان استرالیا، دو خلبان و دو مسافر کشته شدند. برخورد دو هواپیمای سبک در آسمان استرالیا به کشته شدن چهار نفر منجر شد. تکه‌های خرد شده دو هواپیما در سراسر منطقه‌ای روستایی در شمال ملبورن پخش شد. بقایای خرد شده این دو هواپیما روی زمین و لابه‌لای شاخه‌های درختان پخش شد. پلیس می‌گوید این دو هواپیما قانونی پرواز می‌کردند، اما بررسی درباره این حادثه ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. خانکه با اشاره به معلول شدن ۱۵ هزار مرد در حوادث ترافیکی در سال، متذکر شد: در حوادث ترافیکی مردان بیشترین آسیب را می‌بینند. وی با اشاره به اینکه بروز حوادث به ویژه حوادث طبیعی در حال گسترش است، خاطرنشان کرد: حوادث ترافیکی در ۲ سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

حمایت رئیس جامعه روحانیت از لیست وحدت شورای ائتلاف/ اطلاعیه وزارت کشور درباره پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی

ساعت ۲۴36 دقیقه قبل

۲ مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در قم، «ایرانی» هستند

همشهری36 دقیقه قبل

در آمریکا چه کسانی معاف از مالیات اند؟

ساعت ۲۴37 دقیقه قبل

استراحت مجیدی به کاپیتان تیمش/وریا نیمکت نشین می‌شود؟

ساعت ۲۴38 دقیقه قبل

طائب: اگر وحدت حاصل نمی‌شد مردم سردرگم می‌شدند

فردا نیوز38 دقیقه قبل

واکنش جهانگیری به نامه جنجالی یکی از متهمان محیط زیستی مبنی بر برخوردهای خارج عرف در بازجویی‌ها

همشهری43 دقیقه قبل

موضع مسئولان ارشد کشور در رابطه با FATF چیست؟

اقتصاد آنلاین44 دقیقه قبل