ربودن راننده تاکسی تهرانی به جای ثروتمند ۳۵۰ میلیارد تومانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
ربودن راننده تاکسی تهرانی به جای ثروتمند ۳۵۰ میلیارد تومانی

ربودن راننده تاکسی تهرانی به جای ثروتمند ۳۵۰ میلیارد تومانی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
راننده تاکسی به خاطر یک چک رمزدار ۳۵۰ میلیاردی از سوی چهار مرد آدم‌ربا ربوده شد.

چندی قبل، پرونده‌ای از دادسرای فرودگاه مهرآباد به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد که در آن راننده یک تاکسی از نقشه آدم ربایی عجیب چهار مرد خبر داده بود.

بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره ۱۱ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و کارآگاهان در گام نخست به سراغ شاکی پرونده رفتند.

راننده تاکسی به ماموران گفت: یک روز چهار مرد به سراغم آمدند و با تهدید ادعا کردند که من یک چک رمزدار به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان دارم و از من خواستند تا چک رمزدار را در اختیارشان قرار بدهم و سهم کمی هم به من پرداخت می‌کنند.

وی افزود: هرچه گفتم اگر من این چک رمزدار را داشتم راننده تاکسی نمی‌شدم باور نکردند و با تهدیدهایشان مرا به خانه‌ام بردند و در حالی که برادرم و برادر همسرم در خانه بودند شروع به جست وجو در داخل خانه کردند و وقتی به چک رمزدار نرسیدند مرا به یک بیمارستان بردند.

مرد جوان ادامه داد: یکی از متهمان اسلحه همراهش بود و وقتی به بیمارستان رسیدم مرا پیش مرد جوانی که مرتضی نام دارد، بردند که ادعا کرد مرا می‌شناسد اما چک رمزدار دست من نیست و سپس مرا رها کردند.

بازداشت آدم رباها

همین کافی بود تا تیمی از ماموران پلیس برای دستگیری چهار مرد جوان وارد عمل شوند و با اقدامات فنی و پلیسی خیلی زود موفق به دستگیری متهمان شدند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

یکی از متهمان به ماموران گفت: ما از مرتضی که در بیمارستان است دستور گرفتیم تا راننده تاکسی را که یک چک رمزدار میلیاردی دارد به گروگان بگیریم و پس از دسترسی به چک رمزدار او را رها کنیم اما وقتی مرد جوان را به بیمارستان بردیم مرتضی که روز اول دستور داده بود راننده تاکسی را بدزدیم ادعا کرد که او را می‌شناسد اما چک رمزدار در دست او نیست که ما هم مرد جوان را رها کردیم.

کارآگاهان به سراغ مرتضی رفتند و او که روی تخت بیمارستان بود گفت: سال گذشته من در یک کانال تلگرامی عضو بودم که عکس یک چک رمزدار ۳۵۰ میلیارد تومانی گذاشتند و بعد از آن درباره این چک رمز دار با پسردایی ام صحبت کردم که او و دوستانش اصرار داشتند که عکس چک رمزدار را کدام یک از افراد گروه در کانال تلگرامی گذاشته است که ابتدا حرف هایشان را به تمسخر گرفتم اما اصرارهای آن‌ها باعث شد تا بگویم چک رمزدار برای یک راننده تاکسی است.

وی افزود: نمی‌دانستم آن‌ها چه تصمیمی دارند و حرف هایشان را جدی نگرفتم تا این که یک روز در بیمارستان دیدم راننده تاکسی را به بیمارستان آوردند و گفتند که چک رمزدار دست این مرد است که گفتم نه، چون واقعا نمی‌دانم عکس چک رمزدار دست چه کسی است و صحت دارد یا نه؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این اطلاعیه آمده است بارش برف، وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق در مناطق جنوبی تشدید می‌شود. همچنین منطقه اثر بارش، باران شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و نیمه جنوبی ایلام (حداکثر ۷۵-۳۵ میلی‌متر) و بارش برف در استان‌های کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال کرمانشاه و ارتفاعات زنجان (حداکثر۵۰-۳۵ سانتی متر)؛ بارش برف و باران: کرمانشاه، نیمه شمالی ایلام، مرکزی (حداکثر ۲۵ میلی‌متر) است. بر اساس این اطلاعیه در اثر تشدید بارش برف و باران در اکثر نواحی کشور آب‌گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد، احتمال برخورد صاعقه در مناطق جنوبی، لغزندگی جاده‌ها، در مناطق کوهستانی کولاک برف و کاهش دید پیش بینی می‌شود. در این اطلاعیه همچنین توصیه شده است که از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها و از سفرهای غیرضروری اجتناب، در تردد جاده‌ای احتیاط و صعود به ارتفاعات دوری شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌بهداشت گفت: مطمئن هستم یک اشتباه یا فشار دادن یک دکمه عامل سقوط هواپیمای اوکراینی نبوده است. به گزارش ایلنا، محسن اسدی‌لاری معاون همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌ بهداشت در مراسم گرامیداشت کشته‌شدگان سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: بنده در این چند وقت از سخن گفتن پرهیز کردم. متاسفانه بسیاری از این فعالیت‌ها را پس از مرگ آنها فهمیدم چون در آن سوی مرز بیشتر قدر انسان‌ها را می‌دانند. مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌بهداشت بیان کرد: مطمئن‌ام که این حادثه به‌دلیل یک اشتباه یا فشار دادن یک دکمه نبوده است. اگرچه همین یک حادثه برای تاریخ کشور کفایت می‌کند اما امیدواریم دیگر تکرار نشود.

نظرها

اخبار بیشتر