طناب‌دار در انتظار «گرگ شهر» +تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
طناب‌دار در انتظار «گرگ شهر» +تصاویر

طناب‌دار در انتظار «گرگ شهر» +تصاویر

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
مرد سابقه دار و خطرناکی معروف به «گرگ شهر» که با عناوین اتهامی متعدد تحت تعقیب پلیس و دستگاه قضایی قرار داشت، در حالی به قصاص نفس و تحمل زندان محکوم شد که هنگام دستگیری با اصابت چهار گلوله به شدت مجروح شده بود!

روزنامه خراسان: «گرگ شهر» که دارای هشت فقره سوابق کیفری است سال ۹۴ و در حالی که پس از محکومیت در یک پرونده نزاع متواری شده بود ردپای او در سرقت خودرو‌های زانتیا نیز نمایان شد و بدین ترتیب از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی هم تحت تعقیب قرار گرفت. اگر چه برخی از اعضای این باند سرقت در مشهد دستگیر شدند، اما «گرگ شهر» همچنان با تغییر محل‌های اختفای خود به خلافکاری هایش ادامه می‌داد.

طناب‌دار در انتظار «گرگ شهر» +تصاویر - 2

جنایت مسلحانه

هنوز بررسی‌های پلیس درباره این متهم خطرناک به سرانجام نرسیده بود که اواخر مهر سال ۹۴ جنایتی هولناک در منطقه شیرحصار مشهد رخ داد.

آن روز مأموران کلانتری سلطان آباد در جریان تیراندازی سرنشینان یک دستگاه پژو ۲۰۶ به سوی ام وی ام سواران قرار گرفتند و به جاده روستای شیرحصار عزیمت کردند. شیشه عقب خودروی ام وی ام ۱۱۰ شکسته شده و خون زیادی روی صندلی ریخته بود. در همین حال فردی که خود را از سرنشینان ام وی ام معرفی می‌کرد به مأموران گفت: از سوی سرنشینان پژو ۲۰۶ مورد حمله مسلحانه قرار گرفته‌اند که در این میان جوان ۳۰ ساله‌ای به نام «الف» با اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان طالقانی منتقل شده است؛ بنابراین گزارش، در بررسی‌های بیشتر پلیس چهار متهم در این باره دستگیرشدند و یک دستگاه پراید هاچ بک خون آلود نیز توقیف شد. تحقیقات مشخص کرد که پراید مذکور سرقتی است و افراد تحت تعقیب در این پرونده جنایی نیز از سارقان حرفه‌ای هستند. این در حالی بود که یکی از متهمان دستگیر شده که ۱۱ فقره سابقه کیفری دارد علت این نزاع خونین مسلحانه را وجود یک زن اعلام کرد، اما متهم دیگری که به اتهام مشارکت در سرقت دستگیر شده بود ماجرای دیگری را مطرح کرد. او گفت: یکی از طرف‌های مقابل حدود ۲۰ کیلوگرم مایع ساخت شیشه (مواد مخدر صنعتی) را بیرون ریخت که همین موضوع منجر به ناراحتی طرف دیگر شد و این گونه نزاع مسلحانه رخ داد. اما یکی دیگر از متهمان سابقه دار از حمله «گرگ شهر» به‌ام وی ام سواران خبر داد و گفت: در باغ ویلای یکی از دوستانمان بودیم که «ج» (معروف به گرگ) با «ف» تماس گرفت و به صورت تلفنی با هم مشاجره کردند. فردی که آن سوی خط بود اظهار کرد: «الان برای دعوا می‌آیم!» سپس «ف» به ما گفت: زن‌ها را بیرون ببرید که اتفاقی برای شان نیفتد؟!

وقتی ما سوار بر ام وی ام قصد خروج از محل را داشتیم ناگهان گرگ شهر به همراه جوان دیگری به نام «ش» رسیدند و با اسلحه شکاری کمر شکن به سوی ما شلیک کردند که «الف» مجروح شد و چند روز بعد در بیمارستان طالقانی جان سپرد. گزارش خراسان حاکی است، پس از وقوع این جنایت پرونده‌ای نیز در اداره عملیات ویژه پلیس مشهد گشوده شد و تلاش‌ها برای دستگیری «گرگ شهر» ادامه یافت.

طناب‌دار در انتظار «گرگ شهر» +تصاویر - 7

پیگیری پرونده طلا‌های تقلبی

در حالی که تلاش پلیس با صدور دستورات قضایی از چند شعبه دادسرا برای دستگیری گرگ شهر وارد مرحله جدیدی شده بود، کارآگاهان اداره عملیات ویژه همزمان با پیگیری پرونده ساخت و فروش طلا‌های تقلبی با فاکتور‌های جعلی در مشهد به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد، «گرگ شهر» نیز در این ماجرا نقش دارد بنابراین آن‌ها با انجام یک سری تحقیقات غیرمحسوس، اعضای این باند را زیر نظر گرفتند و با دستگیری برخی از متهمان مشخص شد که زن جوانی قصد دارد با یک مدرک جعلی به ملاقات یکی از محکومان این باند در زندان مشهد برود به همین دلیل کارآگاهان با نظارت مستقیم سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس وقت پلیس آگاهی خراسان رضوی) و کسب دستورات ویژه از معاون دادستان مشهد، شرایط ملاقات این زن با محکوم مذکور را فراهم کردند و سپس با اطلاعات به دست آمده، این زن جوان را در حالی دستگیر کردند که از داخل کیف وی فاکتور جعلی و طلا‌های تقلبی کشف شد.

درگیری مسلحانه گرگ شهر و پلیس

بررسی‌های دقیق کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی که با راهنمایی‌های شبانه روزی قاضی حیدری (معاون وقت دادستان) همراه بود نشان داد که «گرگ شهر» نیز در این ماجرا نقش دارد و قرار است در ملاقاتی مخفیانه با دیگر اعضای باند حضور یابد. به همین دلیل این پرونده در حالی حساس‌تر شد که کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی نیز به سرنخ‌هایی از مخفیگاه «گرگ شهر» دست یافته بودند؛ بنابراین عملیات هماهنگ اطلاعاتی در چند شاخه پلیسی متمرکز شد، اما با توجه به مسلح بودن «گرگ شهر» و احتمال درگیری مسلحانه، قاضی «حیدری» دستور داد تا کارآگاهان با رعایت جوانب امنیتی و به طور غافلگیرانه وارد عملیات دستگیری شوند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وقتی کارآگاهان محل اختفای متهم خطرناک را در منطقه بولوار شهید رستمی مشهد به محاصره درآوردند ناگهان «گرگ شهر» که متوجه حضور پنهانی پلیس در محل شده بود، دست به سلاح برد و برای فرار از چنگ قانون به سوی کارآگاهان شلیک کرد. در این حال کارآگاهان نیز پس از دادن اخطار‌های قانونی وارد مخفیگاه وی شدند و با شلیک چهار گلوله او را داخل راهروی منزل نقش بر زمین کردند. «گرگ شهر» بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت، اما هیچ کدام از گلوله‌ها به نقاط حساس بدن وی اصابت نکرده بود. این در حالی بود که دو متهم دیگر از همدستان وی نیز در این پاتوق دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان دو قبضه کلت جنگی، مواد مخدر صنعتی، فاکتور‌های جعلی طلا و … کشف و ضبط شد.

ماجرای زخمی شدن «گرگ شهر»

بنابراین گزارش، بررسی‌های پلیس درباره پرونده‌ها و سوابق دیگر «گرگ شهر» و با توجه به اعترافات متهمان دیگری که قبلا دستگیر شده بودند، مشخص کرد، وی در یک درگیری با فرد دیگری که «ع» نام دارد با اصابت دو گلوله مجروح شده بود، اما خود را در همان حالت خون ریزی شدید به منطقه احمدآباد مشهد کشانده و فرد دیگری گلوله‌ها را از بدن وی خارج کرده است. همچنین تحقیقات بیشتر بیانگر آن بود که نزاع گرگ شهر و «ع» نیز در ماجرای سرقت خودرو رخ داده است که بررسی‌ها درباره جرایم و سوابق دیگر وی با صدور دستورات ویژه قضایی ادامه یافت.

«گرگ شهر» بیمارستان را به هم ریخت

بنابراین گزارش، با انتقال این متهم خطرناک به بیمارستان ثامن الائمه (ع) مشهد، وی بلافاصله تحت درمان قرار گرفت و با وجود آن که گلوله‌ها به نقاط حساس بدن وی اصابت نکرده بود، با تلاش کادر درمانی، زندگی دوباره یافت و از مرگ نجات پیدا کرد، اما او در همین حال نیز به جرایم خود ادامه داد و با تخریب اموال دولتی، نظم بیمارستان را نیز به هم ریخت که در نهایت با حدود هفت عنوان اتهامی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روبه رو شد.

صدور حکم قصاص نفس

گزارش خراسان حاکی است، با تکمیل تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، کیفرخواست این پرونده با عناوین اتهامی متعدد صادر شد، اما از آن جایی که رسیدگی به اتهامات این فرد و دیگر همدستانش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود، این پرونده با صدور دستوری از سوی مقامات قضایی استان، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و توسط قضات زبده این شعبه مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت. «ج» معروف به «گرگ شهر» در چندین جلسه دادگاه که به ریاست قاضی مصطفی بنده‌ای و مستشاری قاضی محمد شجاع پور فدکی برگزار شد پای میز محاکمه نشست و به سوالات فنی و تخصصی قضات با تجربه دادگاه پاسخ داد. او اگرچه تلاش کرد تا با داستان سرایی‌های خاص، حقیقت ماجرای تلخ جنایت مسلحانه را به بیراهه بکشاند، اما هر بار سوالات دقیق قضایی، او را در مخمصه‌ای گرفتار می‌کرد که به ناچار لب به اعتراف می‌گشود؛ بنابراین گزارش در نهایت قضات دادگاه شعبه پنجم کیفری یک استان خراسان رضوی با اخذ آخرین دفاعیات متهم ۴۳ ساله و وکیل مدافع، به شور پرداختند و به اتفاق آرا او را به قصاص نفس و تحمل زندان محکوم کردند. در این رای که به وکلای طرفین پرونده ابلاغ شده و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است، اتهامات «ج» و همدستانش زیر ذره بین قضاوت قرار گرفته و با قراین و شواهد مستندی که، چون دانه‌های زنجیر به یکدیگر ارتباط یافته‌اند، احکام قاطعی با استناد به مواد قانونی، صادر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

یخ بستن آب پشت سد حسنلوی در شهر نقده آذربایجان غربی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

ماجرای غذاهای دست ساز

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

نذر جالب برای پرندگان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کسبه بازار تاریخی ارومیه هر روز برای پرندگان، بویژه کبوترهای آن حوالی دانه می‌ریزند. به دلیل همچواری بازار تاریخی ارومیه با مسجد اعظم و مسجد جامع ارومیه، کبوترهای زیادی در آن حوالی زندگی می‌کنند. برخی از اهالی نذورات خود را به کسبه می‌دهند تا با هدف خیرات، برای پرندگان دانه تهیه کنند. بیشتر بخوانید: روش عجیب مرد مجنون برای نجات کبوتر زخمی + فیلمانتهای پیام/

تمرینات اختصاصی علی کریمی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ورود مدعی العموم به معضلات محله کلاته‌های شرقی میامی

میزان‌آنلاین19 دقیقه قبل

مباحثه داغ برسر «دیدن این فیلم جرم است» / اکران کنید تا نقد کنیم

مهر33 دقیقه قبل

مدیرکل یکی از استان‌ها سهم خود را از صدور هر مجوز برج کنار می‌گذاشت! | در خانه و کشوی میز او چه پیدا شد؟

همشهری33 دقیقه قبل

شروع صبح با «قرآن کریم»؛ صفحه ۴۱۹+صوت

مشرق‌نیوز34 دقیقه قبل

فهرست نهادها وبخش‌های معاف از مالیات در ایران

اقتصادنیوز34 دقیقه قبل

کرونا به کانادا رسید

ایرنا35 دقیقه قبل

ارتش سوریه در آستانه تصرف بزرگ‌ترین پایگاه تروریستی «جبهه النصره» در ادلب

تسنیم35 دقیقه قبل