ببینید | رازگشایی از هدفی که مردم معترض عراق برایش در خیابان‌های بغداد و نجف و کربلا جان می‌دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. بین‌المللی

ببینید | رازگشایی از هدفی که مردم معترض عراق برایش در خیابان‌های بغداد و نجف و کربلا جان می‌دهند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
محمد علی حکیم فعال سیاسی و مدیر سایت النخیل عراق در کافه خبر به شریح هدفی پرداخت که از ابتدای اکتبر مردم عراق را به خیابان‌ها کشاند و بیش از ۴۰۰ کشته که او شهید خطاب‌شان می‌کرد بر جای گذاشته است. او فساد سیاست مداران و تلاش برای تغییر قانون انتخابات را دلیل این همه اعتراض مردمی می داند. بزودی می‌توانید متن کامل این گفت و گو را در خبرآنلاین بخوانید.

دریافت ۷ MB

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا13 ساعت قبل
شهید دقایقی در مورد مجاهدان عراقی گفته بود که آدمی که گذشته‌اش خیلی بد باشه، اگر توبه کنه از آدم‌های پاک و بی گناه بهتر می‌شود. دل همه را به دست آورده بودشهید ابومهدی مهندس از فرماندهان ارشد نیرویای بسیج مردمی عراق الحشد الشعبی درباره خصوصیات اخلاقی و فرماندهی شهید دقایقی در لشکر بدر گفته است: ‌ شجاعت شهید دقایقی فقط به حضور او در جبهه محدود نبود. یکی از نشانه‌های شجاعت او نحوه تعامل با برادران مجاهد عراقی و اعتماد سازی متقابل با نیروهای مجاهد بود در حقیقت با آمدن شهید دقایقی یک نوع اعتماد متقابل بین او و سایر نیروهای مجاهدین عراقی به وجود آمد. از همه مهمتر شهید اسماعیل دقایقی به مجاهدین عراقی با چشم برادر نگاه می‌کرد و نه به عنوان افراد بیگانه. شهید اسماعیل دقایقی به این منظور به فرماندهی تیپ ۹ بدر (لشکر بدر) ‌ برگزیده شد تا نیروهای مجاهد عراقی را در قالب یک یگان قدرتمند عملیاتی سازماندهی نماید.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
دفتر نخست وزیر مستعفی عراق ساعات بازگشایی منطقه الخضراء در بغداد برای عبور و مرور خودروها را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، محمد حمید البیاتی، مسؤول دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق امروز (یکشنبه) در گفتگو با شبکه تلویزیونی سومریه نیوز این کشور اعلام کرد، ساعات بازگشایی منطقه الخضراء بغداد برای عبور و مرور خودروها تعیین شد. البیاتی گفت: الخضراء هر روزه صبح‌ها از ساعت شش تا ۱۰ و عصرها از ۲ تا ۵ برای عبور و مرور خودروها باز خواهد بود. مسؤول دفتر عبدالمهدی با اشاره به اینکه پس از بازگشایی منطقه عبور و مرور خودروها روان می‌شود، اظهار کرد: این شرایط تا بازگشایی کامل منطقه برای خودروها ادامه خواهد داشت. مسؤولان امنیتی عراق از زمان آغاز تظاهرات در این کشور مجبور شدند گهگاهی ممنوعیت رفت و آمد در بغداد از جمله منطقه الخضراء اعمال کنند.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
در این دیوارنگاره تصاویر بزرگی از سرداران شهید سلیمانی و المهندس با نمادهای در هم شکسته شده صهیونیست‌ها و تروریست‌های داعش جلوه نمایی می‌کند. پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار عراق شلیک کرد. همچنین تصویر مجاهد شهید عماد مغنیه در بخش دیگری از این دیوارنگاره در بغداد درج شده است. در حاشیه این دیواره نگاره نیز شعار این روزهای مردم عراق «امریکا الشیطان الاکبر» دیده می‌شود. قرار است مردم عراق روز جمعه تظاهرات ضد امریکایی برگزار کنند.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب14 ساعت قبل
گذرنامه‌های صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۲۰ میلادی همچنان در فهرست معتبرترین گذرنامه‌های جهان …گذرنامه‌های صادر شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۲۰ میلادی همچنان در فهرست معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار دارند. آخرین به‌ روز رسانی انجام شده توسط «شناسه گذرنامه هنلی» که نمایه‌ای برای ارزشگذاری گذرنامه‌های کشورهای جهان است، نشان می‌دهد که گذرنامۀ آلمان، فنلاند و ایتالیا همچنان در میان قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان قرار دارند. دارندگان گذرنامه‌های دانمارک، لوکزامبورگ و اسپانیا نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی به راحتی و بدون نیاز به طی مراحل پیچیده دریافت ویزا، می‌توانند رهسپار ۱۸۷ کشور جهان شوند. امکان سفر بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود برای شهروندان فرانسه و سوئد نیز در ۱۸۶ کشور جهان فراهم است. گذرنامه این کشورها مشترکا رتبه ۶ شناسه گذرنامه هنلی را دریافت کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر