رشد ۱۷ درصدی ثبت شرکت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

رشد ۱۷ درصدی ثبت شرکت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هشت ماهه سالجاری ۴۸۸ شرکت تجاری و ۸۹ موسسه غیرتجاری درمراجع ثبت شرکت‌های تابعه اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده است. تاریخ انتشار: 07:00 - 19 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۵۲۲۳
رشد ۱۷ درصدی ثبت شرکت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد - 0

سعید محوری مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: در هشت ماهه سالجاری تعداد ۴۸۸ شرکت تجاری در مراجع ثبت شرکت‌های تابعه این اداره کل به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ که تعداد ۴۱۷ شرکت بوده نشان از رشد ۱۷ درصدی ثبت شرکت‌ها می‌دهد.

وی افزود: در هشت ماه سال جاری نیز ۸۹ موسسه غیر تجاری به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد ۸۵ موسسه بوده است، رشد ۵ درصدی ثبت موسسات غیر تجاری را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه عنوان کرد: طی این مدت تعداد شرکت تعاونی ثبت شده ۴۷ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

محوری عنوان کرد: در این مدت ۶ شرکت تجاری منحل شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ که تعداد ۱۹ شرکت بوده است، کاهش ۶۸ درصدی را به همراه داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تعداد شرکت‌های بازداشت شده تصریح کرد: در هشت ماهه سالجاری تعداد ۲۹ شرکت بازداشت شده است این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۵ مورد بوده است افزایش ۴۸۰ درصدی داشته است.بیشتر بخوانید:وصول ۱۳۳ میلیاردی مطالبات بانک‌ها در سه ماهه نخست امسال در استان کهگیلویه و بویراحمدوی در خصوص تعداد شرکت‌های رفع بازداشت شده نیز افزود: در هشت ماهه امسال دو شرکت رفع بازداشت شده است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

محوری گفت: حوزه ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری با ارائه‌ی خدمات به صورت الکترونیکی توانسته فرآیند ثبت شرکت‌ها و موسسات را تسهیل و تسریع ببخشد تا در کنار ثبت صحیح و سریع با کمک اقدامات منطبق با استاندارد‌های معتبر بین‌المللی در جهت بهبود فضای کسب وکار گام بردارد.مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ثبت شرکت‌ها نقش مهمی در هویت بخشی به نهاد‌های اقتصادی و ایجاد امنیت اقتصادی و جذب پایدار ساختن سرمایه‌های سرگردان و از جنبه مالکیت صنعتی نیز به لحاظ تأثیر شگرف مقولات مالکیت فکری همچون اقتصادی کردن اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری و حمایت حقوقی از تجار و بازرگانی و.. بر عهده داشته است.

وی گفت: تعیین نام در حوزه ثبت شرکت به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود و ارسال اطلاعات در پایگاه خدمات ثبت شرکت‌ها نیز به محض تأیید سند به مرکز داده‌های روزنامه رسمی منتقل می‌شود.

محوری در ادامه عنوان کرد: علی رغم رشد روز افزون درخواست ثبت شرکت‌ها و موسسات متوسط زمانی پاسخگویی به ارباب رجوع رشد روز افزونی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

موج جدید سرما در راه کشور

الفالف18 ساعت قبل
موج جدید سرما در راه کشورگروه اجتماعی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶ ۳۹۸۱۱۰۱۱۷۸هواشناسی از روز جمعه حدود ۵ تا ۱۰ درجه کاهش دما را در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ موضوع این تفاهم نامه، که ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و و سید رحمت اله اکرمی، معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور امضا کردند، همکاری متقابل در پاسخگویی به استعلامات ثبتی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای موجود در مخازن وزارت امور اقتصادی و دارایی به سند تک برگ است. این تفاهم نامه در اجرای مواد ۳، ۹ و ۱۱ قانون حدنگار (کاداستر) و ماده ۶۹ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و مواد ۱۱۳، ۱۱۴ و ۱۲۳ قانون محاسبات عمومی کشور منعقد شد.

منابع مالی و درآمدهای پایدار شهری تقویت می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
لایحه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده به درآمد‌های پایدار در شهرداری توجه کرده است و از شهرفروشی جلوگیری می‌کند. وی افزود:، اما در کشور ما به دلیل اینکه شهرداری‌ها متکی به درآمد‌های ناپایدار بودند مثل فروش تراکم و فروش زمین؛ در عمل به درآمد‌های پایدار توجهی نمی‌شد. الویری گفت: خوشبختانه مجلس به این موضوع مهم توجه کرد و سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد. از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده طبق قانون ۳ درصد سهم شهرداری، ۵ درصد سهم دولت و یک درصد هم سهم بهداشت و ورزش بوده است که تغییر می‌کند. عضو شورای شهر تهران گفت: در لایحه درآمد پایدار مسیر‌های مختلفی برای تامین درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها پیش بینی شده است.

عکس/ بارش تگرگ به بزرگی توپ گلف

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

همشهری TV | مسیحیانی که خود را اقلیت نمی‌دانند

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر