اسرائیل – روسیه؛ آماده برای نبرد نظامی در سوریه/ نیروی هوایی روسیه قدرتمندتر است یا رژیم صهیونیستی؟ / مهمترین ویژگی جنگنده‌ای که اسرائیل را ترسانده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
اسرائیل – روسیه؛ آماده برای نبرد نظامی در سوریه/ نیروی هوایی روسیه قدرتمندتر است یا رژیم صهیونیستی؟ / مهمترین ویژگی جنگنده‌ای که اسرائیل را ترسانده است

اسرائیل – روسیه؛ آماده برای نبرد نظامی در سوریه/ نیروی هوایی روسیه قدرتمندتر است یا رژیم صهیونیستی؟ / مهمترین ویژگی جنگنده‌ای که اسرائیل را ترسانده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
گزارش‌های منتشر شده از سرویس‌های اطلاعاتی؛ حاکی از این است که هم روسیه و هم رژیم صهیونیستی نسبت به فعالیت‌های دو طرف در مرزهای سوریه حساس شده‌اند.

به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. بر اساس گزارش اورشلیم پست اسرائیل، سوخو ۳۵ روسیه به نیروهای صهیونیستی که در مرز سوریه در حال پیش روی بودند، حمله کرده و آنها را مجبور به فرار کردند.

این سایت اسرائیلی مدعی شده که سوخوها از پایگاه هوایی باسل الاسد (خمیمیم) بلند شده و به مواضع صهیونیست‌ها حمله کرده‌اند.

برخی منابع خبری ادعا کرده‌اند که همزمان ایران یک پدافند ضد هوایی جدید به سوریه فرستاده است تا به نیروهای مشترک روسیه – سوریه کمک کند. این ادعا باعث ترس بسیاری از رسانه‌های اسرائیلی شده است.

از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. طبق ادعای برخی خبرگزاری‌های اسرائیلی، شواهد گویای این است که هر دو طرف در حال چینش آرایش نظامی جدید خود در بلندی‌های جولان هستند و به خصوص رژیم صهیونیستی که اکنون خود را در یک موقعیت حساس بدون متحد می‌بیند (لازم به ذکر است که نیروهای آمریکایی از سوریه بیرون رفته و عربستان هم در ضعیف‌ترین حالت خود به سر می‌برد) سعی دارد از طریق افزایش فعالیت در بلندی‌های جولان یک منطقه امن برای خود بسازد. ایجاد چنین منطقه‌ای باعث تنش و برخورد نیروهای متحد دولت سوریه و صهیونیستها شده است.

با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. گزارش‌های منتشر شده از سرویسهای اطلاعاتی دو طرف حاکی از این است که هم روسیه و هم رژیم صهیونیستی نسبت به فعالیتهای دو طرف در مرزهای سوریه حساس شده‌اند. اورشلیم پست اسرائیل در گزارش اخیرش از این گفت که سوخو ۳۵ روسیه چه توانایی‌هایی داشته و می‌تواند تا چه حد برای صهیونیستها خطرساز باشد. شواهد گویای این نکته است که اسرائیل از توانایی‌های این جنگنده ترسیده است.

اسرائیل – روسیه؛ آماده برای نبرد نظامی در سوریه/ نیروی هوایی روسیه قدرتمندتر است یا رژیم صهیونیستی؟ / مهمترین ویژگی جنگنده‌ای که اسرائیل را ترسانده است - 6

سوخو ۳۵ روسیه را بشناسید

سوخو سو-۳۵ یک جنگنده چندمنظوره تک‌خلبان ساخت روسیه است که قابلیت مانور بالایی دارد. حدود ۱۴ فروند از این هواپیما توسط روسیه ساخته و تعدادی توسط تیم نمایش هوایی شوالیه‌های روسیه به‌کار گرفته شد. این جنگنده به بسیاری از کشورها از جمله برزیل، هند، کره جنوبی و ترکیه پیشنهاد شده و توانایی‌های بسیاری دارد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سوخو۳۵ از رادار بسیار نیرومند N۰۳۵ ایربیس E بهره می‌برد. این رادار توانایی شناسایی اهداف هوایی در فاصلهٔ ۴۰۰ کیلومتری را دارد و می‌تواند و می‌تواند ۳۰ هدف هوایی را از فاصله ۳۰۰ کیلومتری رهگیری کرده و همزمان با ۸ فروند از آنها درگیر شود.

این جنگنده همچنین از یک سامانه پیشرفته با نام OLS-۳۵ بهره می‌برد که یک سامانه اوپتو الکترونیک است که می‌تواند روشهای گوناگونی از رهگیری، ازجمله جستجو و ردیابی فروسرخ را در اختیار خلبان قرار دهد.

جنگنده سوخو۳۵ از دو موتور AL-۴۱F۱S بهره می‌برد که از فناوری جهت‌دهی رانش برخوردار است. این فناوری، با حرکت دادن نازل موتورها، به سوخو-۳۵ این امکان را می‌دهد تا دینامیک پرواز خود را به سرعت تغییر دهد و توانایی ابر چابکی بدست بیاورد تا با این روش بتواند پس از بروز واماندگی (استال)، همچنان با سرعت پایین مانور بدهد.

موتورهای سوخو۳۵ این امکان را فراهم کردند که خلبان بتواند بدون استفاده از پس‌سوز به سرعت زبرصوت دست پیدا کند. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود.

اسرائیل – روسیه؛ آماده برای نبرد نظامی در سوریه/ نیروی هوایی روسیه قدرتمندتر است یا رژیم صهیونیستی؟ / مهمترین ویژگی جنگنده‌ای که اسرائیل را ترسانده است - 14

قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستی

هم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند. نیروی هوایی هر دو کشور از جمله قدرتمندترین نیروهای دنیا است. در جدول زیر مروری کلی و کمی به توان هوایی و هواپیماهای روسیه و اسرائیل خواهیم داشت.

شاخصروسیهرژیم صهیونیستی
تعداد هواپیما4441772
جنگنده(فایتر)75152
هلی کوپتر1505177
هواپیمای چند منظوره526352

مهم‌ترین جنگنده‌های چند منظوره روسیه و اسرائیل هم به شرح زیر هستند:

روسیه:

256MiG-29
132Su-30
71Su-35
24MiG-29K
23MiG-29K
20Su-33

رژیم صهیونیستی:

343F-16C/D/I
9F-35 Lightning II

در مورد جدول فوق باید به این نکته اشاره کرد که اعداد بالا به این معنی نیست که اگر جنگی پیش آید روسیه پیروز میدان است. واضح است که هر نبردی چه در هوا و چه در زمین و دریا، به شاخصهای مختلفی وابسته است. مهمترین این شاخصها، متحدین سیاسی و منطقه‌ای هر کشور یا رژیم است. شرایط سوق الجیشی، روحیه و به خصوص بودجه کافی هم از عوامل مهم دیگری است که باید به آن اشاره کرد. جداول فوق فقط مروری کلی بر کمیت تجهیزات هوایی صهیونیستها و روسیه دارد.

اکنون باید صبر کرد و دید که در آینده در منطقه مهم جولان چه اتفاقاتی می‌افتد و آیا باید منتظر یک تنش نظامی جدید در این منطقه باشیم یا همه چیز در سطح مانور می‌ماند؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «‌فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «فریاد انتقام ملت» را منتشر کرد.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

نظرها

اخبار بیشتر