اشتغال و کارآفرینی با توسعه گردشگری معدنی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سرگرمی
اشتغال و کارآفرینی با توسعه گردشگری معدنی

اشتغال و کارآفرینی با توسعه گردشگری معدنی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
سرمایه‌گذاری در معادن ژئوتوریسم و گردشگری بدون شک می‌تواند موجب اشتغال‌زایی فراگیر به ویژه برای جوانان در کشور شود و معادنی که در زمینه ژئوتوریسم قابلیت فعال شدن دارند، می‌توانند معادن درحال بهره‌برداری و استخراج و یا معادن متروکه باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین، امیدرضا محبعلی؛ مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک در خصوص اهمیت سرمایه‌گذاری در معادن در بحث ژئوتوریسم و گردشگری گفت: سرمایه‌گذاری در این حوزه بدون شک می‌تواند موجب اشتغال‌زایی فراگیر به ویژه برای جوانان در کشور شود و معادنی که در زمینه ژئوتوریسم قابلیت فعال شدن دارند، می‌توانند معادن درحال بهره‌برداری و استخراج و یا معادن متروکه باشند.

محبعلی در ادامه افزود: بدون شک بدون ورود به بحث گردشگری، معدن می‌تواند پتانسیل‌های وسیعی در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی ایجاد کند و در آینده افق روشنی در این حوزه در کشور وجود دارد.

به گفته مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، ژئوتوریسم شاخه جدیدی از گردشگری است که با هدف حفاظت از میراث زمین و همچنین ارتقای سطح زندگی جوامع بومی، حفظ ارزش‌های فرهنگی و توسعه‌ی اقتصادی، بر استفاده از جاذبه‌های زمین شناختی و ژئومورفولوژیکی تاکید می‌کند.

وی درباره آغاز طرح گردشگری معدنی در کشور بیان کرد: طرح گردشگری معدنی ابتدا در بخش معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح و اقدام به بررسی معادن دارای پتانسیل گردشگری شد و در همین راستا شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در معادن تحت پوشش خود، معادنی که مستعد اجرای طرح مذکور بودند را شناسایی کرد که معدن پتاس خور اولین گزینه جهت اجرای طرح ژئوتوریسم معدنی بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

محبعلی ادامه داد: به جز معدن پتاس خور، معادن سرب نخلک، سرب و روی انگوران، زغال‌سنگ البرز مرکزی، طلای موته که همگی تحت پوشش سازمان ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران می‌باشند، طی دو سه سال اخیر اقداماتی را جهت ایجاد زیرساخت‌های مناسب و جذب گردشگر انجام داده‌اند.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک اهم اقدامات شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در زمینه گردشگری را شامل اصلاح اساسنامه، تشکیل کمیته ویژه گردشگری در ستاد شرکت، انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های اولیه در مناطق مستعد جهت جذب گردشگر و پیگیری جهت شناسایی سایر معادن دارای پتانسیل گردشگری در کشور به منظور فعال‌سازی دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آموزش قدیمی‌ترین غذای حاضری تهرانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | سردترین تهران یک دهه گذشته‌ را جمعه خواهیم داشت

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلمی که کاربران شبکه‌های اجتماعی را خشمگین کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

ماجرای خروج شاهزاده هری و همسرش از دربار بریتانیا

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، آنها حالا نه تنها پولی از دربار نمی‌گیرند بلکه قرار شده پولی را که خرج اقامتگاه خود در انگلیس کرده‌اند هم برگردانند. علت این را که شاهزاده هری و مگان مارکل از عنوان‌ها و مسئولیت‌های سلطنتی کناره‌گیری کردند در این فیلم ببینید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، ‌ «مهناز همتی» مدیرکل استاندارد ایلام گفت: پودر لباسشویی با نام تجاری فروماژ که در یک واحد تولیدی غیرمجاز در این استان تولید می‌شود، جعلی و غیراستاندارد است. مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: پرونده این واحد تولیدی بعد از شناسایی جهت برخورد حقوقی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. وی بیان داشت: بر روی بسته بندی محصول علامت استاندارد با کد ده رقمی جعل شده و سیب سلامت با شماره ۱۱۵۵۱ / ۳۸ درج شده است. این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علامت استاندارد بدون کد ۱۰ رقمی رهگیری استاندارد قابل اطمینان نیست و در خصوص کالاهایی که دارای علامت استاندارد هستند و از نظر شکل ظاهری و یا کیفیت دارای مشکل بوده احتمال جعل علامت استاندارد وجود دارد. همتی یادآور شد: مردم استان جهت سنجش اصالت علامت استاندارد کد ۱۰ رقمی را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
گردشگرانی که در گذشته به ایران آمده بودند هم انصراف دادندزیان اقتصادی ناشی از لغو تورهای ورودی به کشور پس از سانحه هواپیمای مسافربری اوکراینی، بخش گردشگری کشور را به‌طور مستقیم تحت تأثیر قرار داده است. بازتاب جهانی خطای انسانی صورت گرفته در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراینی و نحوه اطلاع‌رسانی درباره این سانحه، بخش گردشگری کشور را تحت تأثیر قرار داده است. زمستان فصل گردشگری ایران نیستپورفرج درباره افت گردشگر ورودی پس از سانحه هواپیمای مسافربری گفت: به این نکته توجه داشته باشیم که زمستان، فصل گردشگری ایران نیست. فصل گردشگری ایران، بهار و پاییز است و تورهای ورودی ایران در تابستان و زمستان افت می‌کنند. خارجی‌ها برای همیشه ایران را ترک نکردندرئیس جامعه تورگردانان ایران افزود: طبیعی بود که به دنبال این سانحه، تعدادی از تورهای ورودی لغو شوند.

نظرها

اخبار بیشتر