اسامی فیلم‌هایی که در دومین روز جشنواره «سینما حقیقت» روی پرده می‌روند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
اسامی فیلم‌هایی که در دومین روز جشنواره «سینما حقیقت» روی پرده می‌روند

اسامی فیلم‌هایی که در دومین روز جشنواره «سینما حقیقت» روی پرده می‌روند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
مخاطبان و علاقه‌مندان سینمای مستند در دومین روز از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت می‌توانند به تماشای بیش از 40 فیلم بنشینند.

اعتمادآنلاین| در دومین روز از برگزاری جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بیش از ۴۰ فیلم مستند در شش سالن پردیس سینمایی چارسو از صبح روز سه شنبه ۱۹ آذر روی پرده می‌روند.

سالن شماره یک

فیلم مستند «قرقبان» ساخته فتح‌الله امیری از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «ناگفته‌های شهر شلوغ» ساخته بابک گودرزی‌نژاد، «بر فراز صخره‌های مرتفع» اثر علی احمدی زرین‌کلایی، «اسفوماتو» به کارگردانی امیرعلی میردریکوند سانس ۱۴، «پنهان» ساخته شیرین برق نورد و «رویای سیاه» به کارگردانی ارد عطارپور سانس ۱۶، «صحنه‌هایی از یک جدایی» اثر وحید صداقت سانس ۱۸، «روایت رهبری» ساخته مهدی نقویان سانس ۲۰ در بخش مسابقه ملی و «خانواده پریماورا» ساخته والنتینا پریماورا در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند.

سالن شماره دو

برنامه سالن شماره دو به این شرح است: رونمایی از کتاب «پژوهش سینمایی» تالیف محمد تهامی‌نژاد ساعت ۱۸:۳۰، «سقوط ۶۴» اثر بهراد مهرجو در بخش خارج از مسابقه سانس ۲۰ و «بازی‌های خانگی» به کارگردانی آلیزا کوالنکو در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک سانس ۲۲.

سالن شماره سه

فیلم‌های «تمشک‌های وحشی» به کارگردانی ماریانا واس، هدا بدنارشکی و «تجدید نسل» ساخته امیر کاپتانوویچ در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک سانس ۱۰:۳۰، «زمین بازی پنجشنبه‌ها» ساخته هری زرنیکی و «حیوانات از نفس افتاده» به کارگردانی لی لی در بخش مسابقه بین‌الملل سانس ۱۴، «سلفی» اثر نایرا سانس فوئنتس، «آنچه که رخ داد» به کارگردانی محمد کسابی و «قاشق» ساخته لایلا پاکالنینیا در بخش مسابقه بین‌الملل سانس ۱۶، «سوی دیگر همه چیز» ساخته میلا تورایلیچ در بخش آینه یک جشنواره: جشنواره مستند میلینیوم بلژیک سانس ۱۸، «فلینی: ابدی» ساخته یوجینو کاپوچو در بخش پرتره سانس ۲۰ و «روستای رو به زوال» ساخته لو فیفانگ در بخش مسابقه بین‌الملل سانس ۲۲ در سالن شماره سه نمایش داده می‌شوند.

سالن شماره چهار

برنامه سالن شماره چهار نیز به این شرح است: مستند «جملیه» ساخته محمدباقر شاهین از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «امید شهر خسته» اثر مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی در بخش خارج از مسابقه سانس ۱۴، «دموکراسی» ساخته تورج کلانتری و «چشم‌ها و دست‌ها» به کارگردانی پناه برخدا رضایی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۶، «هم نفس» اثر محمدحسن دامن زن و «مهمانشهر» ساخته مهدی سقطچی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۸، «بوکس برای صلح» به کارگردانی محسن جهانی و «زندگی میان پرچم‌های جنگی» ساخته محسن اسلام زاده در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰، «مادر جبهه‌ها» ساخته شهرام میراب اقدم و «مرهم» به کارگردانی مسعود زارعیان در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۲.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

سالن شماره پنج

فیلم‌های «ناجی کرونر» ساخته مسعود کارگر و «پریدن از روی دیوار آتش» به کارگردانی محمد صنگوری در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۴، «بافندگان خیال» اثر سیدمحمدصادق جعفری و «رویای آب» ساخته محمد واعظی در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۶، «مخترع آهنی» اثر محمدجواد رئیسی و «با صبر زندگی» ساخته وحید فراهانی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۱۸، «کاست» به کارگردانی حامد سعیدی راد و «نبرد امواج» ساخته وحید فرجی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰ و «به سلامتی» به کارگردانی برونلا فیلی در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند.

سالن شماره شش

در سالن شماره شش هم مستند «بانو عصمت» ساخته محمد حبیبی منصور از فیلم‌های پرمخاطب روز قبل سانس ۱۰:۳۰، «دیوارهای نخی» به کارگردانی عباس عمرانی بیدی و «خانم و آقای تامپ» اثر فرهاد ورهرام در بخش مسابقه ملی سانس ۱۴، «پروژه ازدواج» ساخته مشترک حسام اسلامی و عطیه عطارزاده در بخش مسابقه ملی سانس ۱۶، «کارواش» ساخته محسن سخا و «خط بغض» به کارگردانی مختار عبداللهی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۸، «قاب‌های گمشده» ساخته حسن نقاشی و «عالیجناب» به کارگردانی سجاد ایمانی در بخش مسابقه ملی سانس ۲۰ و «نت‌های مسی یک رویا» ساخته رضا فرهمند در بخش مسابقه ملی سانس ۲۲ نمایش داده خواهند شد.

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو1 روز قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

کشف کوسه هایی که در آب راه می‌روند

مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، دانشمندان ۴ گونه جدید کوسه کشف کرده‌اند که به شیوه عجیبی در آب حرکت می‌کنند. محققان متوجه شده‌اند این آبزیان با استفاده از باله هایشان کف دریا راه می‌روند. کوسه‌ها به ندرت در آب چنین حرکتی از خود نشان می‌دهند. این ۴ گونه کوسه جدید، در آب‌های بین اندونزی و استرالیا کشف شده‌اند. پژوهشگران معتقدند کوسه‌های تازه کشف شده، مدت‌ها پیش از همتایان خود جدا شده‌ و به گونه‌های جدیدی تبدیل شده‌اند.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کاش مسئولین قدر این سرمایه اجتماعی را بدانند.» مجری جوان شبکه افق یک اشتباه محاسباتی دارد و آنهم این است که خیلی از مردم برنامه‌های شبکه افق را نه در تلویزیون بلکه در شبکه‌های اجتماعی می‌بییند. شبکه افق که می‌شود گفت رسانه تصویری اصول‌گرایان آنهم اصول‌گرایان تندرو در تلویزیون است، دستان بازی در انتقاد از دولت و مجلس دارد. اگر حرف‌هایی که در شبکه افق زده می‌شود در شبکه‌های استانی هم زده می‌شد در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار می‌گرفت. ماجرای تلویزیون کیش که یادتان هست؟ پخش فیلمی از «جکی چان» در شبکه کیش آنهم بدون سانسور، حسابی سر وصدا کرد. شبکه افق مدیون شبکه‌های اجتماعی است.

نظرها

اخبار بیشتر