واعظ آشتیانی: وزارت ورزش بداند دخالت و نظارت دو واژه مجزاست/ انتخاب مدیران، باندی، قبیله‌ای و سیاسی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
واعظ آشتیانی: وزارت ورزش بداند دخالت و نظارت دو واژه مجزاست/ انتخاب مدیران، باندی، قبیله‌ای و سیاسی است

واعظ آشتیانی: وزارت ورزش بداند دخالت و نظارت دو واژه مجزاست/ انتخاب مدیران، باندی، قبیله‌ای و سیاسی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: وزارت ورزش باید بداند که دخالت و نظارت دو واژه مجزا است و ببیند چه اتفاقی در باشگاه‌ها می‌افتد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر» در خصوص شرایط استقلال پس از رفتن استراماچونی اظهار داشت: من فکر می‌کنم قدری مماشات شده و چقدر خوب بود ابتدا وقتی می‌خواهیم مدیر مجموعه‌ای را انتخاب کنیم این کار با یک تعقل و منطقی همراه باشد و به سوابق اجرایی افراد در گذشته توجه شود. اینکه آیا در جایگاه‌هایی که بودند موفق بودند یا خیر.

وی افزود: افراد زیادی داریم که پست‌هایی را اشغال کرده بودند اما اثر و راندمانی نداشته‌اند. آنها صرفا براساس سیاسی‌کاری رزومه درست کرده‌اند و اینگونه انتخاب‌ها اصولا باندی، گروهی، قبیله‌ای و سیاسی است. می‌گویند اگر با مایی چه بهتر وگرنه برمایی انتخاب نمی‌شوی!

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تصریح کرد: این حقوق مردم و یک جامعه است که از مسئولان بخواهند کسانی را انتخاب کنند که کارآمدی داشته باشند. اگر باور داشته باشیم مدیری که در گذشته بوده این جایگاه را به مدیر بعدی می‌سپارد و مدیر بعدی به سمت بهتر شدن تشکیلات حرکت می‌کند، اگر این نگاه باشد خیلی خوب است ولی ما حتی در سطح کلان هم می‌بینیم دولتی آمده و دولت قبل را مدیر انتقاد شدید قرار داده است.

واعظ آشتیانی تاکید کرد: باید بیاموزیم هر دولتی خدماتی داشته است و باید آن بخش که خوب بوده استمرار دهیم و ضعف را به قوت تبدیل کنیم. در عرصه ورزشی هم باید همین اتفاق بیفتد. باید ببینیم چه نکات مثبتی را داشته‌اند و آنها را پیگیری کنیم و نکات ضعف را تبدیل به قوت کنیم. اما متاسفانه چون نگاه عالمانه در انتخاب اصلح وجود ندارد شاهد حواشی هستیم که نمی‌تواند اثر مثبتی برای آن تشکیلات داشته باشد و دل علاقمندان به آن رشته و باشگاه را شاد کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا منظورتان این است فتحی به واسطه ارتباطات خود مدیرعامل استقلال شده بود نه توانمندی‌هایش، یادآور شد: هرکسی با یک واسطه‌ای به جایی معرفی می‌شود. مهم این است فردی که می‌آید مدیر کارآمدی باشد اینگونه نیست که بگوییم ورزش فقط بحث اقتصاد دارد. امروز دنیا دارد از ورزش بهره‌برداری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌کند وقتی ما این هنر را نداریم و به روزمرگی کارهای‌مان را پیش می‌بریم این وزارت با وزارت قبلی و قبلی چه تفاوتی ممکن است داشته باشد!؟

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ادامه داد: همه شبیه هم هستند چون روزمرگی کرده‌اند. ما باید به این سمت برویم که اگر مدیرانی به ورزش می‌آوریم کارآمد و اثرگذار باشند. می‌خواهد من باشم یا فتحی. به هر حال خاطرات مردم است که قضاوت می‌کند چه کسانی داخل ورزش موفق بوده‌اند یا نبوده‌اند. ما کسانی را داشته‌ایم که یک باشگاه و تشکیلات آن را نابود کرده‌اند و افراد موفقی هم داشته‌ایم و نمی‌توانیم با یک چوب همه را برانیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

واعظ آشتیانی درباره تامین مالی استقلال و وابستگی آن به وزارت ورزش، تصریح کرد: اول بگذارید نکته‌ای را بگویم، آیا انتقاداتی که ما مطرح می‌کنیم اثری هم دارد یا از این گوش می‌شنوند و از این گوش رد می‌کنند؟ بعضی مواقع مایوس می‌شویم که چقدر بگوییم و حرف بزنیم. ولی برخی حرفها درست است و باید آنها را بپذیریم. خود من بین نقد و انتقام فاصله قائلم و باید نقد منطقی، عالمانه و منصفانه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز بخواهیم به ورزش نمره بدهیم باید چه نمره‌ای بدهیم؟ آیا این کارنامه قابل دفاع است؟ ورزش‌مان را با توجه به شرایط و پتانسیل فعلی قابل دفاع نمی‌بینم. آیا باید از این دفاع کنیم که فرق بین نظارت و دخالت را نمی‌دانند؟ ای کاش این مرز را مشخص کنید. موقعی می‌گفتیم در استقلال و پرسپولیس دخالت کنید به هر حال شما صاحب مجمع هستید اما معاون وزیر می‌آمد و می‌گفت ما دخالت نمی‌کنیم این باشگاه شما است! مگر فیفا است که نمی‌توانید در آن دفاع کنید؟ من ایمان دارم برخی هیئت مدیره‌ها اصلا نمی‌دانند کدام تصمیمات در حیطه کاری‌شان هست یا خیر!

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره نقش لابی در این عرصه گفت: می‌توانیم این تعبیر را هم داشته باشیم. دخالت و نظارت دو واژه مجزا است و باید وزارت ورزش بداند چه اتفاقی در باشگاه‌ها می‌افتد. بودجه معنایی ندارد پاسخگویی و شفاف‌سازی مهم است و باید پاسخگو باشیم و شفاف‌سازی کنیم. آیا درباره شرایط امروز استقلال و پرسپولیس می‌دانیم چه فاکتورهایی جمع شده و تاثیرگذار بوده؟ چه کسانی از بیرون تحریک می‌کنند و چه کسانی از داخل چوب لای چرخ می‌گذارند؟ آیا مجمع واقعا برگزار می‌شود؟ چندی پیش اطلاعیه دو خطی دادند که مجمع برگزار می‌شود آیا این پاسخگویی و شفاف‌سازی است؟ باید بگویند این باشگاه اینقدر بدهکار است، اینقدر از مطالبات آن پرداخت شده، تا انتهای فصل اینقدر مانده که هزینه‌هایش را انجام بدهد و …

واعظ آشتیانی تصریح کرد: استقلال مشکل مالی دارد بعد می‌گویند نیم فصل می‌خواهیم بازیکن خارجی بیاوریم! شما به بازیکن داخلی حقوق نمی‌دهید، قادر به انجام تعهد نسبت به بازیکن خارجی نیستید و مربی‌تان اینگونه می‌شود! آن وقت می‌خواهید بازیکن خارجی بیاورید؟ این موضوع نشان می‌دهد نه تنها نظارت و دخالتی وجود ندارد بلکه خودشان هم در این اتفاقات می‌توانند شریک و سهیم باشند.

وی در پایان درباره خصوصی‌سازی دو تیم مطرح پایتخت تاکید کرد: درباره این موضوع بحث‌های مفصلی کردم و به لحاظ اقتصادی آن را تحلیل کرده‌ام؛ استقلال و پرسپولیس قابلیت واگذاری ندارند. من به مجلس هم انتقاد کردم و گفتم آقایان به شما آدرس غلط دادند و به دولتیون هم آدرس غلط دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ تبریک تولد لوییس سوارز توسط باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری1 روز قبل

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، یکی از کارکنان فرودگاه مهرآباد به شیخ دیاباته پشت پا انداخت و فیلم این رفتار ناشایست در فضای مجازی و رسانه‌ای دست به دست شد. بازیکنان استقلال که شاهد رفتار ناشایست هموطن خود نسبت به یک بازیکن خارجی بودند، از دیاباته دل‌جویی کردند و با صحبت‌های خود، اتفاق رخ داده را از دلش در آوردند. این در حالی است که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ما چنین درخواستی از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز زمان بازی بعدی استقلال در آسیا را اعلام نکرده، اما شنیده می‌شود به احتمال زیاد، این بازی چهارشنبه آینده یعنی ۹ بهمن‌ماه در قطر برنامه‌ریزی شود. بیشتر بخوانید: باشگاه استقلال به دنبال برخورد با فرد خاطی فرودگاه مهرآبادانتهای پیام/

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر