اختصاصی| جزئیات درآمد ۸ ماهه دولت/برداشت ۲۹ هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی +جدول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
اختصاصی| جزئیات درآمد ۸ ماهه دولت/برداشت ۲۹ هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی +جدول

اختصاصی| جزئیات درآمد ۸ ماهه دولت/برداشت ۲۹ هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی +جدول

فارسخبرگزاری فارس |
جزئیات عملکرد 8 ماهه دولت نشان می‌دهد بالغ بر 230 هزار میلیارد تومان درآمد وصول شده که حدود 29 هزار میلیارد تومان آن برداشت از صندوق توسعه ملی و حدود 28.5 هزار میلیارد تومان آن درآمدهای نفتی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عملکرد ۸ ماهه بودجه سال ۹۸ کل کشور نشان می‌دهد در این مدت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی شده بودجه محقق شد.

* وضعیت درآمدها

در این مدت سهم درآمدها ۱۳۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که این درآمدها مشتمل بر درآمدهای مالیاتی، گمرک و سایر درآمدها است.

* ۹۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد

طبق جزئیات گزارش سازمان برنامه و بودجه، ۹۸ هزار و ۳۱ میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که سهم مالیات اشخاص حقوقی ۲۵ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان، مالیات بر کالاها و خدمات (مالیات بر ارزش افزوده و سایر) ۴۱ هزار و ۱۱۴ میلیارد تومان و مالیات بر واردات ۸ هزار و ۸۸۱ میلیارد تومان به دست آمده است.

اختصاصی| جزئیات درآمد ۸ ماهه دولت/برداشت ۲۹ هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی +جدول - 6

* سود ۷ هزار میلیاردی سهام شرکت‌های دولتی

طبق این گزارش، ۱۳ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان درآمد از مالکیت دولت به دست آمده که از این میزان ۷ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان آن سود سهام شرکت‌های دولتی، ثبت شده است.

*۱۴ هزار میلیارد تومان درآمد متفرقه حاصل شد

همچنین درآمدهای متفرقه ۱۴ هزار و ۸۱۳ میلیارد تومان کسب شد. دولت همچنین ۵ هزار و ۷۴۳ میلیارد تومان حاصل از فروش کالاها و خدمات درآمد داشته است.

* درآمدهای نفتی چقدر وصول شد؟

در بخش دیگر مربوط به واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۲۸ هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان وصول شد که عمده آن را صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز تشکیل می‌دهد. از این میزان کسب شده ۲۸ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان مربوط به نفت، میعانات و خالص صادرات گاز است.

* چقدر طرح‌های عمرانی واگذار شد؟

از محل واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان وصولی وجود داشت که عملکرد ضعیف دولت را در این بخش نشان می‌دهد.

* درآمد ۲۶۴ میلیارد تومانی واگذاری اموال منقول و غیرمنقول دولتی

یکی دیگر از منابع درآمدی این بخش واگذاری اموال منقول و غیرمنقول دولتی بوده که عملکرد آن ۲۶۴ میلیارد تومان بوده که رقم مصوب قانون آن ۴ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان محسوب شده است. دولت برای سال آینده از این محل حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی کرده که تحقق آن دور از انتظار است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

*۳۴ هزار میلیارد تومان اوراق فروخته شد

یکی دیگر از بخش‌های درآمدی بودجه مربوط به واگذاری دارایی‌های مالی بوده که عمده آن را انتشار و فروش انواع اوراق اسلامی است که در ۸ ماهه امسال ۶۶ هزار و ۸۸۴ میلیارد تومان وصولی وجود دارد.

از این محل ۳۴ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی واگذار شده و ۲ هزار و ۸۹۲ میلیارد تومان مربوط به واگذاری شرکت‌های دولتی است.

*۲۹ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در ۸ ماهه

براساس این گزارش، همچنین دولت برای جبران بخشی از هزینه‌ها و کاهش کسری بودجه در ۸ ماهه امسال ۲۹ هزار و ۳۶۶ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی بهره‌مند شده است. این برداشت از صندوق توسعه ملی با توجه به مصوبه سران قوا برای اصلاح قانون بودجه ۹۸ بوده است که اوایل امسال به تصویب رسید و مجوز برداشت ۴۵ هزار میلیارد تومانی از منابع این صندوق را به دولت داد.

دولت برای سال آینده نیز ۳۰ هزار میلیارد تومان از این محل پیش‌بینی کرده است که در واقع ۱۶ درصد از درآمدهای نفتی سال ۹۹ است که باید به صندوق توسعه ملی واریز می‌شد. به علاوه، دولت در سال آینده ۲۰ درصد سهم صندوق توسعه ملی را واریز می‌کند که از این محل نیز تکالیف در قالب تسهیلات ارزی در تبصره ۴ پیش‌بینی کرده است.

اختصاصی| جزئیات درآمد ۸ ماهه دولت/برداشت ۲۹ هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی +جدول - 24

در مجموع در ۸ ماهه امسال ۲۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب شده است.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

برخورد چند راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، منابع خبری از برخورد چند موشک کاتیوشا به منطقه سبز و نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر می‌دهند. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی خبر داد که دست کم ۲ راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است. اسکای‌نیوز خبر داد که سه موشک نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرده و آژیرهای هشدار در سفارت آمریکا به صدا در آمده است. الحدث مدعی شد دو موشکی که به منطقه سبز بغداد برخورد کرده از منطقه الزعفرانیه در جنوب شرق پایتخت عراق شلیک شده است. طی هفته‌های اخیر منطقه سبز بغداد شاهد حملات راکتی متعددی بوده است.

الیزابت وارن خواستار توقف اخراج دانشجوی ایرانی شد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، الیزابت وارن نامزد پیشتاز حزب دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ارتباط با جلوگیری از ورود یک دانشجوی ایرانی از سوی اداره گمرکات و حفاظت مرزی این کشور، رفع بازداشت و جلوگیری از روند اخراج او از آمریکا را خواستار شد. مقام‌های کاخ سفید در حالی که مدعی حمایت از مردم ایران هستند، ویزای معتبر برخی از دانشجویان را باطل و در ورود ایرانی‌ها بسیار سختگیری می‌کنند. این مساله سبب شد تا مدافعان مهاجرت، شامگاه دوشنبه (۳۰ دی‌ماه) در فرودگاه بین‌المللی بوستون لوگان در اعتراض به بازداشت و ابطال روادید معتبر یک دانشجوی ایرانی گردهم آمدند. این دانشجو قرار بود نیم‌سال تحصیلی خود را در دانشگاه نورث ایسترن آغاز کند. در همین رابطه الیزابت وارن روز سه‌شنبه (یکم بهمن‌ماه) در حساب توئیترش در انتقاد به این اقدام خصمانه دولت ترامپ علیه ایرانیان نوشت: این یک دانشجوی ایرانی با روادید از نوع اف‌۱ (F۱ - ویزای درجه اول دانشجویی در آمریکا) و برای پایان تحصیلاتش به آمریکا بازگشته بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بختش به سفیدی لباس عروسش در شب جشن نبود. لقمان و سارا که قرار بود همان شب زندگی مشترک خود را آغاز کنند، سرگردان شدند. مدیر تالار هم بعد از دستگیری با قرار وثیقه آزاد شد تا دادگاه برایش حکم صادر کند. آنها همگی از مدیر تالار شاکی هستند و مجازات او را می‌خواهند. فراموش‌کردن این مسأله سخت است و با گذشت زمان هم هیچ‌کدام از آن صحنه‌ها از یاد نمی‌رود؛ نه از یاد ما و نه از یاد میهمانان جشن؛»

دیسک گردن و کمر و درمان با فیزیوتراپی

3+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.

نظرها

اخبار بیشتر