نقش سازمان‌های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ‌تر شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
نقش سازمان‌های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ‌تر شود

نقش سازمان‌های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ‌تر شود

مهرخبرگزاری مهر |
بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: نقش سازمان های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ تر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده، که به مناسبت عنوان هفته گذشته با صورت جلسه‌ای در خصوص مقابله با ایدز برگزار شده بود، افزود: باید سطح آگاهی جامعه از میزان شیوع ایدز در استان و کشور را افزایش داد و این امر نیازمند کار جمعی و همه جانبه دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های جزیره‌ای و پراکنده آفتی بزرگ در حوزه اجتماعی و فرهنگی است، بیان کرد: باید با همگرایی و ایجاد انسجام در فعالیت‌های اجتماعی بین دستگاهی از پراکنده کاری پرهیز کرد زیرا این امر آفتی بزرگ در رفع مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

ناجی اضافه کرد: باید همگرایی در میان دستگاه‌های حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به منطور کاهش مسایل و مشکلات این حوزه‌ها افزایش یابد و تنها با کار تیمی و برنامه ریزی مناسب می‌توان نقش موثری در کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه در استان وجود حتی یک نفر درگیر مسائل و مشکلات اجتماعی دردناک است، تاکید کرد: باید بتوان گام‌های محکم و تاثیرگذار در مسیر رفع مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی استان برداشت، مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی است.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

ناجی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقش موثری در کاهش‌های اجتماعی و فرهنگی داشته باشند، افزود: باید سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اجتماعی و فرهنگی را به صورت تخصصی فعال کرد تا بتوان نقش موثر‌تری در این حوزه ایفا کنند.

وی تاکید کرد: در کنار تمامی برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید نقش مشارکت مردم پررنگ دیده شود زیرا با آگاهی بخشی خانواده‌ها می‌توان از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه مقابله کرد.

گفتنی است؛ آموزش جامعه در خصوص ضرورت رعایت نکات ایمنی در برابر بیماری ایدز توسط دستگاه‌های متولی، آموزش جمعیت عمومی و فرهنگ سازی لازم در خصوص مقابله با ایدز در جامعه و آگاه سازی مردم از طریق رسانه‌های جمعی و ارایه برنامه توسط دستگاه‌های فرهنگی استان، همکاری دستگاهها با دانشگاه علوم پزشکی استان برای اجرای طرح مقابله با ایدز برابر جزییات طرح، از مصوبات این جلسه بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

فیلم | روایت تازه از پلاسکو؛ چرا آتش خاموش نشد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر