دژپسند: به دنبال حل مشکل مالیات شرکت‌های دانش بنیان هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
دژپسند: به دنبال حل مشکل مالیات شرکت‌های دانش بنیان هستیم

دژپسند: به دنبال حل مشکل مالیات شرکت‌های دانش بنیان هستیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر اقتصاد با بیان این که در جلساتی رفع مشکلات مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان و مشکلات گمرکی آنها مورد بررسی قرار گرفت و در قالب بخش‌نامه‌هایی به سازمان مالیاتی و گمرک ابلاغ شد گفت که ما در یک سال گذشته تلاش کردیم با شرکت‌های دانش بنیان و نوآور جلساتی برای شناسایی و رفع مشکلات آنها برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژ پسند در جلسه علنی امروز سه شنبه و در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه‌ی اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه گفت: شکل گیری اقتصاد هوشمند یکی از موضوعاتی است که همواره بر آن تاکید داشتم اقتصاد هوشمند می‌تواند در مبارزه با فساد تاثیرگذار باشد که در این راستا شرکت‌های دانش بنیان تاثیر بسیاری دارند.

وی با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان نقش کلیدی در اقتصاد هوشمند دارند، گفت: در یک سال گذشته تلاش کردیم برای آشنایی و رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه جلساتی برگزار کنیم. در این راستا آیین نامه‌هایی هم تدوین شد که به مراجع مربوطه ارسال می‌شود. سند مهم بانکداری دیجیتال را برای بانک‌های مختلف ابلاغ کردیم. در این نقشه راه جایگاه ویژه‌ای برای استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان قائل شدیم.

وزیر اقتصاد درباره‌ی مالیات شرکت‌های دانش بنیان نیز گفت: با همکارانم در سازمان امور مالیاتی، جلساتی برای رفع مشکلات مالیاتی و گمرکی شرکت‌های دانش بنیان داشتیم. در همین باره بر اساس اختیاراتم بخشنامه‌هایی به سازمان مالیاتی و گمرکی ابلاغ کردم. برخی موارد هم به مقررات زدایی مربوط است که در هیات مقررات زدایی مطرح شد که به دنبال رفع این مشکلات هستیم.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

دژپسند، وثیقه گذاری دارایی‌های نامشهود را یکی دیگر از موضوعات مطروحه درباره‌ی شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد و افزود: ‌ در این باره کارگروهی در معاونت علمی ریاست جمهوری تشکیل شده که ما هم از وزارت اقتصاد در آن نقش فعال داریم. برخی از نیازهای این شرکت‌ها مربوط به حوزه مالیات به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم بر می‌گردد. ما در وزارت اقتصاد به دنبال بازنگری در این قانون هستیم که یکی از محورهای آن به شرکت‌های دانش بنیان برمی‌گردد که در تلاشیم این موضوع را رفع کنیم.

وی در پایان گفت: که شرکت‌های دانش بنیان و نوپا برای راه اندازی کسب و کار به مجوزهایی نیاز دارد که این فرایند تشکیل شرکت‌ها را کند می‌کند. یکی از مولفه‌های اساسی برای تقویت این شرکت‌ها توجه به این مسائل است. ما در درگاه ملی راه اندازی شده برای مجوزها در وزارت اقتصاد به شدت این موضوع را به عنوان محور مورد توجه قرار داده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایش ۱۲ روز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.

اعجوبه‌های کوچولو، شیرینی پز‌های حرفه‌ای تهران/ کیک می‌پزیم تا لگو، خانه و ماشین بخریم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
از هنر موسیقی گرفته تا کیک پزی. کم کم ابراز تمایل کرد که او هم کیک پختن یاد بگیرد و من هم به او یاد دادم. وقتی برادرانش متوجه کیک پزی او شدند آنها نیز خواستن که یاد بگیرند. در ازای هر کاری بنا به سختی کار حقوق می‌گیرند. البته باید تاکید کنم، بچه‌ها الان به صورت حرفه‌ای کیک پزی می‌کنند نه اینکه ما از آنها بخواهیم بلکه آنقدر حرفه‌ای شدند که خودشان تصمیم گرفتند که برای کافه‌ها کیک پزی کنند.

از خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا دارایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بدون تعارف با کمیل نظافتیاز خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا داراییمهمان این هفته بدون تعارف، مبلغی است که با رفتار و کردار خود به تبلیغ دین می‌پردازد و با اهدای کلیه‌اش به کودکی ۸ ساله، جان وی را نجات می‌دهد.

آتش زدن کتاب مرجع پزشکی جهان توسط یک روحانی / واکنش شدید حجه الاسلام جعفریان (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در پی انتشار ویدئویی از کتابسوزی طب هاریسون توسط فردی به نام آیت الله تبریزیان که به عنوان استاد طب اسلامی مشهور است، رسول جعفریان به آن واکنش نشان داد. طبعا در قم یا مشهد، هیچ نوع شاخه درسی وجود ندارد که او به استناد تحصیل در آن، چنین ادعایی را داشته باشد. مسلم است که دادن چنین لقبی، هیچ رسمیتی نداشته و نشان دهنده هیچ مقام و منصب علمی و غیر علمی نیست. باید عرض کنم، یکی از افتخارات ایران در چند دهه اخیر، در مراکز علمی و پزشکی، توسعه پزشکی مدرن است، امری که سبب شده ست تا ایران در منطقه خاورمیانه، یک قطب مهم پزشکی باشد. این راهی است که دولت‌های پس از انقلاب، بشدت از آن حمایت کرده و ایران اسلامی از این زاویه، کشوری سرافزار است.

سوی امید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر