وکیل فوتبال: اقدام استراماچونی منطبق با قوانین فیفاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. ورزشی

وکیل فوتبال: اقدام استراماچونی منطبق با قوانین فیفاست

انتخابخبرگزاری انتخاب |
وکیل بین‌المللی فوتبال، اقدام استراماچونی مبنی بر فسخ یک‌طرفه قراردادش با استقلال تهران را منطبق با قوانین و مقررات فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) عنوان کرد.
وکیل فوتبال: اقدام استراماچونی منطبق با قوانین فیفاست - 0

«آرش شکرریز» درباره فسخ قرارداد «آندره آ استراماچونی» با استقلال تهران اظهار داشت: قوانین نقل و انتقالات فیفا شرایط خاصی را برای فسخ قرارداد مربیان یک تیم در نظر گرفته است و از نظر محدودیت، زمان فسخ و تعدد تیم‌ها بین بازیکنان و مربیان حرفه‌ای تفاوت وجود دارد.

این وکیل دادگستری افزود: بر اساس قوانین فیفا، مربیان می‌توانند در یک فصل در بیش از ۲ تیم مربیگری کنند یا اینکه قرارداد مربیان بنا به دلایل موجه ورزشی در هر زمانی قابل فسخ است و همچنین اگر مربیان بیش از ۲ ماه، مطالبات خود را از باشگاه دریافت نکنند، می‌توانند قراردادشان را یک‌طرفه فسخ کنند.

شکرریز اضافه کرد: استراماچونی در نامه‌ای که ششم دسامبر به باشگاه استقلال ارائه داده، اعلام کرده است که بنا به دلیل موجه ورزشی، اقدام به فسخ قرارداد خود می‌کند.

وی گفت: طبق نامه‌ای که وکلای استراماچونی نوشته‌اند، سرمربی سابق استقلال برای دریافت مطالبات خود از استقلال دچار مشکل بوده و مبالغ به حساب وی واریز نشده است.

این وکیل بین‌المللی فوتبال افزود: طبق قوانین بانک‌های اروپایی که مدیران باشگاه استقلال از آن ناآگاه بودند، اگر از یک سقف مشخصی فراتر، پولی به حساب فردی واریز شود، باید طی اظهارنامه، منشاء وجوه واریزی مشخص شود. در نامه وکلای استراماچونی به طور صریح قید شده به دلیل واریز وجوه از حساب شخص ثالث، حساب‌های سرمربی سابق استقلال مسدود شده است.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

شکرریز گفت: با توجه به اینکه باشگاه استقلال حساب ارزی ندارد تا منشاء پول‌های واریزی مشخص شود، دولت ایتالیا به علت قوانین مبارزه با پولشویی تمام پول‌های مشکوک را بلوکه کرده است.

وی ادامه داد: از نظر ورزشی نیز استراماچونی به قوانین فیفا استناد و قرارداد خود را به دلیل موجه ورزشی فسخ کرده است. بدیهی است، استراماچونی با مراجعه به کمیته وضعیت فیفا می‌تواند علاوه بر دریافت تمام مبالغ قرارداد خود با استقلال، مبلغی را نیز به عنوان خسارت دریافت کند.

این وکیل دادگستری گفت: بدیهی است مسوولان فوتبال و مدیران باشگاه‌ها باید به علت تحریم‌های بانکی آمریکا و قطع سوئیفت، قبل از عقد قرارداد با مربیان خارجی، افتتاح حساب در کشور ثالث را پیش‌بینی کنند تا دچار مشکلات نشوند.

وی تأکید کرد: در مجموع اقدام استراماچونی مبنی بر فسخ قرارداد با استقلال، صحیح و طبق قوانین فیفا بوده است.منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل‌ها و حرکات تکنیکی مهاجم الجزایری تراکتور (ویدو)

ایلناایلنا1 روز قبل

گل توماس مولر به هرتابرلین (هرتابرلین ۰-۱ بایرن مونیخ)

طرفداریطرفداری18 ساعت قبل

فیلم/ گل مهرداد محمدی برای آوس

الفالف1 روز قبل
فیلم/ گل مهرداد محمدی برای آوسگروه ورزشی الف، ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۲۱:۰۷ ۳۹۸۱۰۲۸۱۵۰مهرداد محمدی بعد از ارسال پاس گل دوم، گل سوم تیمش را نیز به ثمر رساند.

ویدیو؛ پاس گل میلاد محمدی مقابل ماسکرون (خنت - ماسکرون)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

گل و پاس گل مهرداد محمدی مقابل پورتیموننزه

ایلناایلنا1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کیکاووس سعیدی در حاشیه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران افزود: جلسات متعدد کارشناسی و راهبردی با فدراسیون‌های ورزشی داشته‌ایم. سعیدی گفت: بودجه فدراسیون‌ها پیش از موعد پرداخت شده است و حدود ۲/۵ میلیارد تومان به فدراسیون‌های المپیکی پرداخت کردیم و قرار است همین مبلغ نیز تا پایان سال پرداخت شود. وی با بیان اینکه جلساتی برای بررسی مسائل و مشکلات فدراسیون‌های ورزشی در دستور کار است، افزود: حقوق ورزشی المپین‌ها نیز که سالانه ۶۰ میلیون تومان است، پرداخت خواهد شد. دبیر کل کمیته ملی المپیک درباره موضوعات و مصوبات مجمع عمومی نیز گفت: در این مجمع گزارش مالی و عملکرد بودجه سال ۹۷ کمیته ملی المپیک ارائه شد و به تصویب مجمع رسید. در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، روسای فدراسیون‌ها به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و صالحی امیری رئیس کمیته المپیک نیز دیدگاه‌های خود را درخصوص موضوعات موردنظر اعلام کرد.

نظرها

اخبار بیشتر