آموزش و پرورش از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
آموزش و پرورش از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است

آموزش و پرورش از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم است

مهرخبرگزاری مهر |
کرمانشاه_ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه آموزش و پرورش را از مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، محمدحسین صادقی در نشست با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش اظهار داشت: یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از جرم است.

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم زمانی محقق خواهد شد که تمامی نهادهای رسمی و مردم نهاد بتوانند در این امر بر مبنای سیاست جنایی مشارکتی دخیل باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه با بیان اینکه از جمله مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم آموزش و پرورش است، عنوان کرد: معتقدیم اگر جامعه پذیری افراد به درستی توسط دستگاه‌های وظیفه مند انجام گیرد به احتمال زیاد از ورود به دنیای بزهکاری جلوگیری خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: در این راستا و با توجه نقش مهم آموزش و پرورش در جامعه پذیری بر آن شدیم تا با همکاری این نهاد اقداماتی همچون آموزش حقوقی دانش آموزان، پیامد خوانی پرونده‌های مهم، ایجاد خط امن برای دریافت گزارش‌های این قشر از جامعه، شناسایی کودکان در معرض خطر به منصه ظهور برسانیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

صادقی تصریح کرد: کاروان پیشگیری از جرم زمانی به سر منزل مقصود خواهد رسید که براساس پیشگیری رشد مدار بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه پذیر کننده متمرکز شویم چرا که خانواده، مدرسه، گروه همسالان و رسانه به مثابه یک سیستم هستند و اختلال در هریک از یک نهادها ممکن است به کارکردهای نهاد دیگر خلل وارد کند و فرد را به دنیای بزهکاری نزدیک کند.

در این دیدار مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز به اهمیت آسیب‌های اجتماعی در مدرسه و ضرورت مقابله با آن پرداخت و اقدامات دادسرا را قابل تقدیر دانست.

گفتنی استٰ در این دیدار تفاهم نامه همکاری بین دادسرا و آموزش پرورش استان کرمانشاه امضا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ترور دانشمندان مسلمان همزمان چند هدف اساسی را برای اسراییل محقق می‌کند. او در این کتاب نشان می‌دهد که قتل دانشمندان هسته‌ای ایران با هدایت موساد و به وسیله گروه‌های معارض ایرانی انجام شده است. در مرحله دوم سازمان‌های اطلاعاتی به قتل دانشمندان غیرهمکار دست می‌زنند. بزرگترین پروژه ترور علمی دانشمندان مسلمان در خارج از جهان عرب نیز مربوط به ایران است. در قضیه ترور دانشمندان هسته‌ای ایران نیز شائبه اهمال آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور جدی وجود دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
گروه بازیگری فیلم «انگل» به کارگردانی بونگ‌ جون هو در مراسم جوایز انجمن بازیگران آمریکا تاریخ‌ساز شدند. به گزارش خبر فوری، برای نخستین بار در تاریخ اهدای جوایز انجمن بازیگران آمریکا یک فیلم خارجی جایزه بهترین گروه بازیگری را از آن خود کرد. فیلم «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو جایزه بهترین گروه بازیگری انجمن بازیگران آمریکا را دریافت کرد. در مراسم اهدای جوایز انجمن بازیگران آمریکا جایزه بهترین بازیگر زن و مرد سینما به ترتیب به رنه زلوگر و واکین فینیکس اهدا شد. جوایز بازیگری نقش مکمل هم به برد پیت برای بازی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» و لارا درن برای بازی در فیلم «داستان ازدواج» اهدا شد.

کوچ/ به مناسبت سالگرد شهادت جمعی از آتش‌نشانان در پلاسکو

مهرمهر1 روز قبل

موسیقی متن فیلم نامه اسکارلت؛ جان بری

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «نامه اسکارلت / The Scarlet Letter» که در ایران با نام داغ ننگ شناخته می‌شود، به گارگردانی رولند جافه محصول سال ۱۹۹۵ است. این فیلم اقتباسی آزاد از رمانی به همین نام اثر ناتانیل هاوثورن بود که از خط اصلی آن خارج شد. دمی مور، گری الدمن، رابرت دووال، ادوارد هاردویک، جوآن پلورایت، ایمی رایت و فرانسی سوئیفت در این فیلم مقابل دوربین الکس تامسن بازی کردند. جان بری موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصایوری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! تنابنده به واسطه توانمندی در نویسندگی در سریال‌های زیادی کار کرده است و می‌توان گفت: زمینه فعالیت‌های سینمایی‌اش را از رسانه ملی پایه‌گذاری کرده است. تنابنده در ۴‌دوره جشنواره فیلم فجر هم صاحب سیمرغ شده است. بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! بیشتر بدانید: واکنش ژوله، معتمدآریا و سعید روستایی به تحریم جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: فرهیختگان علیه ترانه علیدوستی و مسعود کیمیاییبیشتر بدانید: حمله بی سابقه کیهان به بازیگران سریال پایتخت!

نظرها

اخبار بیشتر