اقدام‌های نوآورانه و تعمیراتی در دستگاه حفاری ۳۳ فتح
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. شانا
  4. اقتصادی

اقدام‌های نوآورانه و تعمیراتی در دستگاه حفاری ۳۳ فتح

شاناخبرگزاری شانا |
کارکنان شرکت ملی حفاری ایران با انجام اقداماتی مبتکرانه در جریان تعمیرات دستگاه حفاری ۳۳ فتح، عملکرد این دستگاه را بهبود بخشیده‎اند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، رجب کردزنگنه، رئیس دستگاه حفاری ۳۳ فتح این شرکت گفت: اقدام‌های ابتکاری، نوآورانه و تعمیراتی قابل توجه در این دستگاه حفاری انجام شده است. این دکل هم‌اکنون در قالب پروژه حفاری هشت حلقه چاه اکتشافی که از سوی مدیریت اکتشاف به شرکت ملی حفاری ایران واگذار شده، در حال حفر چاه در موقعیت سوسنگرد است.

وی به موفقیت‌های کارکنان دستگاه ۳۳ فتح در انجام کارهای ابتکاری، نوآوری و تعمیرات اشاره کرد و گفت: تعمیر ضروری موتورآلات و بخش‌هایی از پمپ‌های گل در محل استقرار دکل برای پیشگیری از وقفه در عملیات از جمله این اقدام‌ها به شمار می‌آید. همچنین راندن موفق رشته تکمیلی نخستین حلقه چاه توسعه‌ای در پروژه حفاری ۴۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی در حیطه کاری شرکت متن، ارائه خدمات جانبی به‌موقع، طراحی و نصب ایر هوز Air Hose (سیستم کشنده لوله‌های حفاری از روی خرک به روی سکوی دکل) از دیگر موفقیت‌های ارزشمند کارکنان این دستگاه است.

رئیس دستگاه حفاری ۳۳ فتح با این توضیح که ساخت سیستم «ایر هوز» موجب کاهش زمان و شتاب‌بخشی در عملیات شده است، اظهار کرد: کارکنان این دستگاه همچنین در کاری ابتکاری در سیستم گردش آب، از هدررفت آب مصرفی در دستگاه جلوگیری کرده و موجب کاهش مصرف آب شده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

کرد زنگنه با اشاره به اینکه این دستگاه مجهز به سیستم مدیریت پسماند و گرداننده فوقانی است، گفت: ۶۸ نفر روی این دستگاه و اردوگاه آن مشغول کار هستند که بیشتر آنها دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و در ردیف نیروهای مجرب دستگاه‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران هستند.

رئیس دستگاه حفاری ۳۳ فتح گفت: این دستگاه در هشت سال کار میدانی، حفر و تکمیل ۲۱ حلقه چاه توسعه‌ای و توصیفی به متراژ افزون بر ۶۱ هزار مترمربع را در کارنامه خود دارد و نخستین تجربه در حفر چاه‌های اکتشافی، حفاری چاه گازی دنگ یک در منطقه خنج در استان فارس بود که پیش‌زمینه‌ای برای کشف میدان ارم محسوب می‌شود. کد خبر ۲۹۶۳۵۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز13 ساعت قبل

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر