سرنوشت اموال شرکت ایرانگردی/ تهاتر زمینهای کاخ مروارید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
سرنوشت اموال شرکت ایرانگردی/ تهاتر زمینهای کاخ مروارید

سرنوشت اموال شرکت ایرانگردی/ تهاتر زمینهای کاخ مروارید

مهرخبرگزاری مهر |
معاون سرمایه گذاری شرکت ایرانگردی و جهانگردی گفت: نمی دانیم سرنوشت برخی از اموال شرکت چه شد بعضی از این اموال در جریان جابه جایی سازمان ایرانگردی به نهادهای دیگر داده شده است.

محمد ثابت اقلیدی به خبرنگار مهر گفت: یک شرکت قبل از انقلاب برنامه جامع و اجرایی گردشگری را نوشت که در آن آمایش سرزمین انجام شده بود. و براساس ظرفیت هر منطقه‌ای شناسایی کرده بودند که کجاها هتل ساخته شود و یا کجا چه مرکز اقامتی با چه ستاره‌ای ساخته شود و یا اینکه کجا امکان احداث مهمانسرا دارد. برخی از مناطق هم بر حسب نیاز لازم بوده تا محدثاتی ایجاد شود به همین دلیل زمین برای آن تملک شده تا در سالهای آینده در آنها سرمایه گذاری انجام شود. مانند چمخاله که ۱۲۰ هکتار زمین مشرف به دریا و کوه است و برای ساخت تاسیسات گردشگری پیش بینی شده بود.

وی افزود: پس از اینکه سازمان ایرانگردی از وزارت ارشاد جدا شد و زیر نظر معاونت ریاست جمهوری به عنوان سازمان مستقل رفت در تبصره ۲ ماده یک قانون تشکیل سازمان اعلام شد که اموال و دارایی‌ها و منابع انسانی و وظایف اجرایی و امور تصدی‌گری در قالب شرکتی واگذار و در آنجا به این امور رسیدگی شود. منتها تشکیل این شرکت سه سال طول کشید و این خلا زمانی باعث شد بسیاری از اموال به تاراج برود.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

معاون سرمایه گذاری شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی افزود: نمی‌دانیم برخی از این اموال و زمین‌ها در اختیار چه ارگانی است. ممکن است از این جیب دولت به آن جیب حاکمیت برود اما به هر حال بخشی از این‌ها بیت المال هستند و بخشی هم تضییع شده است. روی هر کدام که دست می‌گذارید می‌بینید برخی از آنها مبالغ کلانی را در برمی گیرد مانند چمخاله. به دنبال این هستیم تا بخشی از این اموال را برگردانیم. مانند اقدامی که درباره کاخ مروارید انجام خواهد شد.

ثابت اقلیدی بیان کرد: زمین‌های کنار کاخ مروارید مهرشهر کرج در اختیار نهادهای نظامی است می‌خواهیم مذاکره کنیم تا بخشی از اموالی که ما داریم را با زمین‌های حاشیه کاخ تهاتر کنیم تا آن کاخ هم احیا شود. در حال مذاکره هستیم این موضوع پیچیدگی‌های زیادی دارد. حتی کارشناس و سرمایه گذار آورده‌ایم که میخواست ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کند اما به چنین معظلی برخورد کرد. کاخ مروارید به همراه ۲۳ هکتار زمین در اختیار اداره کل هست ولی سند به نامش نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه صبحانه خوشمزه و شیک برای صبح برفی + فیلم

رکنارکنا8 ساعت قبل
مواد لازم برای تهیه یک صبحانه شیک و خوشمزه-فلفل دلمه‌ای …..۴عدد_گوجه فرنگی …..۲عدد_پنیرموزارلا …..۴ ورق_تخم مرغ …..۴ عدد_نمک و فلفل ….. به مقدار لازم برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آن‌ها ابتدا به تحقیق از خواهر شوهر هدیه پرداختند و به هیچ سرنخی نرسیدند و سراغ خانواده هدیه رفتند آن‌ها هم اظهار بی اطلاعی کردند. رضا فورا زهرا را در خانه مادرش امانت گذاشت و خودش را به پلیس آگاهی رساند. امروز فهمیدم که دیگر هدیه، هدیه نیست. ولی اگر زن برای عدم تمکین عذر موجه و قانونی داشته باشد ناشزه محسوب نمی‌شود و مستحق نفقه نیز است. مهریه: مهر یا صداق، مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‌شود و به عبارت دیگر هدیه‌ای است که در هنگام عقد نکاح مرد به زن خود می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
با میزان مواد اولیه‌ی زیر می‌توانید برای ۴ نفر کباب بناب تهیه کنید. در صورتی که می‌خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب بناب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. آشنایی با کباب بناب: کباب بناب یا کباب ساطوری یکی از انواع کباب‌های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که شباهت زیادی به کباب کوبیده سنتی دارد. این کباب از گوشت تازه و چربی دار گوسفند، در اندازه‌ای بسیار بزرگتر از کباب کوبیده معمولی تهیه می‌شود. پهنای سیخ کباب بناب بیشتر از کباب کوبیده می‌باشد.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
محققان دریافتند که بعضی از توله‌های گرگ مثل سگها مایل به بازی با غریبه‌ها هستند. هنگامی که دانشمندان آزمایش کردند که چگونه توله‌های گرگ به بازی پاسخ می‌دهند، با مجموعه‌ای از کنش و واکنش‌های غیرمنتظره رو به رو شدند. دو گروه اول گرگ با کمترین علاقه به اسباب بازی انتظارات را برآورده کردند اما اتفاق دیگری با گروه سوم رخ داد. سه توله گرگ هشت هفته‌ای به دنبال توپ رفتند و وقتی که تشویق به انجام این کار شدند، آن را پس گرفتند. اگرچه بیشتر توله گرگها بازی نکردند اما واقعیت این است که پژوهشگران دریافتند که تمایل به تعامل با انسان یک صفت بازیابی شده در گرگها است.
انتخابانتخاب20 ساعت قبل
شاید باورکردنی نباشد اما یک پدربزرگ فراموشکار، بیش از ۴۳ هزار دلار یا به شکل دقیق‌تری بگوییم ۴۳، ۱۷۰ دلار را داخل پایه یک صندلی مخفی کرده بود و تا پایان عمر این حرکت خود را از یاد برده بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این پول زمانی کشف شد که صندلی مذکور به یک فروشگاه صندلی در میشیگان اهدا شد. هوارد کربی فردی بود که این صندلی و چند مبلمان دیگر را با قیمت ۷۰ دلار پس از کریسمس خریداری کرد. او سپس تصمیم گرفت صندلی را تعمیر کند و در نتیجه با پولهای مخفی شده رو به رو شد. این صندلی متعلق به یک پیرمرد فوق العاده خسیس به نام فئوت بود که اخیرا از دنیا رفته بود و در نتیجه اموالش شامل همین صندلی به مراکز فروش داده شده بود. این پولها به شکل دسته‌های مرتب با گیره کاغذی جدا و در صندلی جاسازی شده بود.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
اکنون شهرداری توکیو برای پاداش دهی به مردم برنامه‌ای ویژه دارد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، شهرداری توکیو به شهروندان خود وعده داده که در ازای رفتار مناسب آنها از پول الکترونیکی استفاده می‌کند. درواقع پول الکترونیکی هدیه شهروندان نمونه است. اما شاید برایتان سوال باشد که اقدامات مثبت شامل چه مواردی می‌شود. هر عمل درست و نمونه معادل ۱ دلار آمریکا هدیه نقدی الکترونیک دریافت می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر