اولین عهدواره ملی پیشرفت برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اولین عهدواره ملی پیشرفت برگزار می‌شود

اولین عهدواره ملی پیشرفت برگزار می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
اولین عهدواره ملی پیشرفت در سه سطح عمومی، تخصصی و ویژه برگزار می‌شود.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، ستاد مردمی راهبری پیشرفت جامع، از تمام موسسات، تشکل‌ها، شرکت‌ها، تعاونی‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، گروه‌های جهادی، مجموعه‌های خودجوش مردمی و همه جوانان فعال در عرصه‌های پیشرفت کشور دعوت می‌نماید تا فعالیت‌ها و اقدامات خود، در مسیر پیشرفت کشور را در سه سطحعمومی، تخصصی و ویژهثبت نمایند.

از مجموعه‌های منتخب علاوه بر آنکه در بهمن ماه و در ابر رویداد هفته پیشرفت تقدیر خواهد شد، جوایزی نیز برای پیشبری عملیات‌ها و برنامه‌های مورد توافق با مرکز تعالی پیشرفت اهدا می‌گردد.این رویداد سالانه و با همکاری همه حلقه‌های میانی برگزار خواهد شد.

شرایط شرکت در فراخوان:عموم مجموعه‌های مردمی (رسمی یا غیر رسمی) می‌توانند مخاطب این فراخوان باشند.مجموعه‌های مردمی در بخش هایی مانند تعاونی‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها، تشکل‌های دانشجویی، موسسات فرهنگی، گروه‌های جهادی، خیریه‌ها، هیئت‌های مذهبی، اتحادیه‌ها و اصناف، رسانه‌ها، مجموعه‌های کارآفرینی و می‌توانند در این عهدواره شرکت نمایند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

محورهای جشنواره:

جشنواره در سه بخش عمومی، تخصصی و ویژه برگزار می‌گردد که شرایط شرکت در هر بخش بدین شرح است:

بخش ویژه ( رقابت هسته های پیشرفت )
هسته های پیشرفت، هسته های همه جانبه ای هستند که برای تحول مناطق خود دارای نقشه می باشند. این هسته‌ها  می‌توانند اقدامات صورت گرفته خود را، در محورهای زیر در فراخوان عهدواره شرکت دهند:
محور اول: توانایی هسته های پیشرفت در به میدان آوردن مردم
محور دوم: توانایی هسته های پیشرفت برای تدوین نقشه پیشرفت جامع منطقه‌ای
محور سوم: یک یا چند عملیات موثر منطقه‌ای انجام شده توسط هسته های پیشرفت
محور چهارم: توانایی هسته های پیشرفت در رایزینی و به‌کارگیری ظرفیت‌های حاکمیتی
محور پنجم: قابلیت هسته های پیشرفت در درک مولفه های پیشرفت و دقت به ابعاد مبارزه با توسعه گرایی
بخش تخصصی ( رقابت هسته‌های پیشران منطقه‌ای )
هسته‌های پیشران منطقه‌ای به صورت تخصصی و حرفه‌ای، تنها در یک عرصه مشغول به فعالیت و حل مسائل تحول آفرین در سطح منطقه خود هستند ( به تعریف رجوع شود).علاوه بر مجموعه‌های داوطلبانه، شرکتهای بخش خصوصی که با رویکرد حل مساله منطقه‌ای، موجب انتفاع عمومی و حل مسائل تحول آفرین شده اند نیز می توانند در این بخش ثبت نام نمایند.بخشهای رقابت تخصصی در سال اول شامل عناوین زیر می‌باشد:
عرصه گردشگری منطقه‌ای
عرصه مطالبه گری ملی و منطقه‌ای
عرصه آموزش منطقه‌ای
عرصه کسب و کار اجتماعی
عرصه تحول یا همراه سازی حکمرانی ملی و منطقه‌ای
عرصه کشاورزی منطقه‌ای
عرصه صنعت منطقه‌ای
عرصه صادرات منطقه‌ای
عرصه افزایش جمعیت
عرصه خدمات اجتماعی و خیریه
عرصه سلامت منطقه‌ای
عرصه جمعیت
بخش عمومی (هسته‌های عمومی در مسیر پیشرفت )
پیشرفت زمانی محقق خواهد شد که همه اقشار و افراد نسبت حقیقی با بحث پیشرفت احساس کنند و گفتمان پیشرفت به یک گفتمان عمومی تبدیل شود.همه مجموعه های خودجوش مردمی می توانند گامهای موثری در تبدیل پیشرفت به یک گفتمان عمومی بردارند. کار گفتمانیوفعالیت مردمیوبکارگیری خلاقیت در ایجاد تحول در پیشرفت محیطمعیارهایی است که تمامی این مجموعه ها می توانند در آنها با هم رقابت کنند.در بخش عمومی رقابت ها در سال اول بین مجموعه های زیر شکل خواهد گرفت:
تعاونی پیشرفت
مسجد پیشرفت
دانشگاه پیشرفت
شهر پیشرفت
روستای پیشرفت
گروه جهادی پیشرفت
مدرسه پیشرفت
صنف پیشرفت
تشکل دانشجویی
موسسه فرهنگی
خیریه پیشرفت
مجموعه کارآفرین پیشرفت

فرآیند ثبت فراخوانورود به صفحه اختصاصی «عصر پیشرفت» در سایت جشنواره و تکمیل فرم مربوطه و ثبت فراخوان در سایتAsr-Pishraft.ir

مهلت ارسال آثار تا ۲۹ دی‌ماه ۹۸می‌باشد

انتهایر پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ عراقچی: آماده انجام تعهدات هستیم به شرط رعایت انتظارات ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
خبرها درباره انتقال ویروس کرونا به آلمان هم در حال افزایش است. به نوشته دویچه وله آلمان به این ترتیب برنامه مشخص و جامعی درباره نحوه واکنش به ویروس کرونا در آلمان وجود ندارد. ترس از ویروس کرونا در برلیننشریه بیلد آلمان هم درباره ترس از ویروس کرونا در برلین نوشت. طی یک هفته آینده در پایتخت آلمان نمایشگاه مهم اقتصاد توریسم بین الملی موسوم به „ITB" برگزار می‌شود. ارتش المان هم بعد از کشف یک مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در ارتش، پادگانی در شهر کلن را قرنطینه کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اظهارات روز گذشته برنی سندر، نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اظهارات سندرز «شوکه‌کننده و تکان دهنده» است. وی در ادامه افزود: "به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اقدام مهمی را اتخاذ کرد. او این واقعیت را که قدس پایتخت مردم یهود و پایتخت اسرائیل است را به رسمیت شناخت". این اظهارات برنی سندرز که پیشینه‌ای یهودی دارد، در نوع خود دومین بار است که علیه عقاید یهودی ایراد می‌شود. او تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید، گزینه بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را بررسی می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
وانانیوزوانانیوز22 ساعت قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.

نظرها

اخبار بیشتر