آزمایش کشتی خودران در کره جنوبی با استفاده از فناوری نسل پنجم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
آزمایش کشتی خودران در کره جنوبی با استفاده از فناوری نسل پنجم

آزمایش کشتی خودران در کره جنوبی با استفاده از فناوری نسل پنجم

فارسخبرگزاری فارس |
شرکت اس کی تله کام کره جنوبی با استفاده از فناوری ارتباطی نسل پنجم توانست یک کشتی خودران را با موفقیت به سمت مقصد هدایت کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، شرکت مخابراتی اس کی تله کام کره جنوبی با همکاری سامسونگ توانست یک کشتی خودران را با موفقیت به مقصد برساند. بدین منظور از حسگرهای جهت یاب مبتنی بر اشعه لیزر استفاده شد.

این حسگرها با استفاده ازشبکه مخابراتی نسل پنجم، کشتی را به سمت مقصد هدایت کردند. کشتی مورد استفاده بدین منظور ۳٫۳ متر طول داشته و هدایت آن از یک مرکز کنترل در شهر دائجون در فاصله ۲۵۰ کیلومتری محل حرکت کشتی صورت گرفت.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

آزمایش کشتی خودران در کره جنوبی با استفاده از فناوری نسل پنجم - 4

این کشتی در مسیر حرکت خود با موفقیت موانع مختلف را شناسایی کرده و با هیچ یک از آنها برخورد نکرد. سامسونگ و اس کی تله کام قصد دارند با همکاری یکدیگر پلاتفورم دیگری را نیز طراحی کنند که برای کنترل از راه دور دیگر وسایل نقلیه خودران با استفاده از شبکه‌های نسل پنجم قابل استفاده باشد.

دو شرکت همچنین در حال طراحی یک پلاتفورم واقعیت افزوده به منظور کنترل سریع و آنی اقلام موجود در کانتینرهای کشتی‌ها هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود. وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است. کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود. شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است. وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نظرها

اخبار بیشتر