تدوین طرح رینگ مصرف آب برای اولین بار در یزد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تدوین طرح رینگ مصرف آب برای اولین بار در یزد

تدوین طرح رینگ مصرف آب برای اولین بار در یزد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد سرپرست شرکت آب و فاضلاب یزد از تدوین طرح مدیریت آب با عنوان «رینگ مصرف آب» برای اولین بار در این استان ‌خبر داد.

«محمد فاتحی» شب گذشته هیجدهم آذرماه در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، اظهار کرد: در بحث تامین و توزیع آب‌، بحث خط دوم انتقال آب که آب منطقه‌ها پیگیری می‌کند؛ در بحث توزیع‌، ما بر اساس پایداری آب در شبکه‌، به ویژه در مواقع بحرانی و پیک مصرف در تابستان جدا از آب انتقالی به بحث تولید و مدیریت مصرف توجه داریم.

وی‌ با بیان این‌ که در حوزه توزیع آب شش‌ حلقه چاه در یزدگرد حفر و در شهرستان‌ها هم اقداماتی در این حوزه انجام شده است، افزود: ‌ در بحث مدیریت مصرف‌، بعضی مناطق پایداری داریم و در بعضی نقاط هم تاسیسات شهر کافی نیست، به همین دلیل طرحی به نام رینگ مصرف ارائه دادیم که علاوه بر مخازن ذخیره آب‌، ۳۰۰ هزار مترمکعب مخزن اضافه کنیم که توزیع عادلانه داشته باشیم.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد در ادامه گفت: با توجه به این‌که آب با کیفیت در سمت غرب است، ما سعی کردیم با مخلوط کردن آب‌ها، کیفیت آب را به حد مطلوب و استاندارد برسانیم.

فاتحی تصریح کرد: این یک طرح بزرگی است که اگر انجام شود طی یکسال خطوط اصلی را به هم وصل می‌کنیم و در زمان قطعی آب مدیریت آن امکان‌پذیر است.

این مسئول ادامه داد: در بحث مدیریت مصرف‌، بحث جداسازی آب شرب از فضای سبز در دستور اجرا است تا شهرداری از پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده کنند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد با بیان این‌که در حوزه مدیریت مصرف آب، فرهنگ سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در ارتباط با ضرورت اجرای فاضلاب، خاطرنشان کرد: جمعیت استان نسبت به ۲۰ سال گذشته چهار برابر شده و در کنار آن صنایعی داریم که پساب آن‌ها خطرناک است و سبب آلودگی سفره‌های زیرزمینی می‌شود.

فاتحی افزود: در حال حاضر چاه‌های که در یزد بوده آلوده شده و قابل استفاده نیست به همین دلیل چاه از مدار خارج شده است، به تعبیر دیگر می‌توان گفت که شهر پیشروی کرده ولی منابع عقب‌نشینی داشته‌اند.

وی با تاکید بر این‌که یزد دو گنجینه آب دارد که اگر این دو گنجینه آلوده شوند دیگر تامین آب امکان‌پذیر نیست گفت: کشورهای پیشرفته به سمتی رفتند که از پساب و آب خاکستری استفاده می‌کنند و خوشبختانه در ایران هم بعضی معماران این کار را انجام داده و خروجی آب فاضلاب را جدا می‌کنند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد عنوان کرد: وزیر نیرو با تغیر نام بحران خشکسالی به سازگاری با کم آبی تاکید کردند این بحثی است که از قدیم بوده و مردم باید صرفه‌جو باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تولید گاز بی‎ وقفه ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
مشکین فام از سکوی ۱۴ D به عنوان آخرین سکوی فاز ۱۴ برای نصب و بهره برداری یاد کرد و گفت: این سکو هم اکنون به محل استقرارحمل شده است و منتظر بهبود شرایط جوی هستیم تا این سکو نیز در موقعیت نصب شود تا بر این اساس کل ۴ سکوی فاز ۱۴ وارد مدار تولید و بخش دریایی این فاز تکمیل شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، افزود: همکاران ما در شرکت نفت و گاز پارس شبانه روز تلاش می‌کنند که در این فرایند وقفه‌ای ایجاد نشود. وی به مصرف بسیار بالای گاز کشور در بخش خانگی اشاره کرد و گفت: هر سکوی پارس جنوبی تقریبا گاز یک استان را در کشور تأمین می‌کند؛ به طور مثال گاز مصرفی استان مازندران برابر با ۳۵ میلیون متر مکعب در روز است و سکویی که ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید دارد، بخش عمده‌ای از مصرف استان را پوشش می‌دهد و از این منظر برای ما حیاتی است که هیچ یک از سکو‌ها از مدار تولید خارج نشوند و در صورت توقف تولید به دلیل شرایط عملیاتی، این آمادگی وجود دارد که در اسرع وقت مجددا سکو را وارد مدار تولید کنیم. مشکین فام از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که منابع هیدروکربونی ما محدود است و اینکه هرچه تولید می‌کنیم مصرف شود، خوب نیست، بنابراین باید مکانیسمی به منظور کنترل این رویه داشته باشیم. وی افزود: هم اکنون تولید روزانه ما از میدان مشترک پارس جنوبی برابر با نصف مصرف روزانه گاز در اروپاست، اگر بنا باشد به این ترتیب پیش برویم و هرچه تولید می‌کنیم، مصرف شود، قطعا در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهیم شد؛ بنابراین ضمن دعوت از عموم مردم و هموطنان عزیز برای مصرف بهینه گاز، امیدواریم تدبیری اتخاذ شود تا این مصرف با یک مکانیسم ویژه کنترل شود تا در آینده این رویه مشکلی ایجاد نکند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
از این حیث باید بدن را به مثابه مکانیک دید که بنابر این نیاز به بازنگری، تقویت، شکوفایی و بهداشت دارد، راز بازیگری راستین در سلامتی و قدرت بدن است. تا چه حد بدن خود را می‌شناسید؟ هم اکنون به اطلسی‌های موجود بدن رجوع کنید و به آن‌ها نگاهی بیاندازید تا به پاسخ‌های دقیق‌تری برسید. اولین وظیفه‌ی هر بازیگر پس از شناخت کامل بدن، حفظ سلامتی و تندرستی است. حفظ سلامتی تعهد بازیگر به خود، هنر تئاتر و گروه نمایشی است. حالا باید راه‌های را برگزید که در کنار سلامتی به تقویت بدن پرداخت.

فیلم/ گل زیبای طارمی با ضربه سر ضرب و محکم

الفالف10 ساعت قبل
فیلم/ گل زیبای طارمی با ضربه سر ضرب و محکمگروه ورزشی الف، ۳۰ دی ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰ ۳۹۸۱۰۳۰۰۱۳مهدی طارمی گل دوم ریوآوه را با ضربه زیبا و سرضربه وارد دروازه بواویستا کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ دی ماه مجلس شورای اسلامی با حضور ۱۹۲ نماینده آغاز شد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ دی ماهبا حضور ۱۹۲ نماینده آغاز شد. - گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد: لایحه یک فوریتی ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری‌- صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی. - گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد: طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی. - گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد: لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

چند داعشی خارجی در ترکیه زندانی هستند؟

افکارنیوز1 روز قبل

برخی از مهمترین وقایع دی‌ماه

برترین‌ها10 ساعت قبل

رضایی: از سیاست‌های‌مان در اعزام به پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو کوتاه نمی‌آییم

تسنیم1 روز قبل

خلیل‌زاده: در کشور ثالث بازی کنیم یعنی نا امنی ایران را تایید کردیم/ نامه استراماچونی به دستم نرسید

ایلنا48 دقیقه قبل

آرش رضاوند: باید منطقی و حساب‌شده به AFC فشار بیاوریم؛ بازی در زمین بی‌طرف یعنی اینکه ما ناامنی در ایران را قبول کرده‌ایم

طرفداری1 روز قبل

مسیر دشوار هندبال برای صعود به جام‌جهانی

ورزش۳1 روز قبل

استاد برجسته روابط بین‌الملل: هیچ رئیس جمهوری به اندازه ترامپ دروغ نگفته است

تسنیم1 روز قبل

تظاهرات آتش‌نشانان فرانسوی در استراسبورگ

ایرنا1 روز قبل

تحریم‌ها را به‌راحتی دور می‌زنیم؛ اگر مشکلات داخلی اجازه دهند!

خبر فوری1 روز قبل

عکس/ مربی جدید شهرخودرو در کنار مارادونا

مشرق‌نیوز1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بررسی مشخصات فنی سونی PS۴ Pro: یک پلی استیشن ایده‌آل برای تلویزیون ۴K

تکراتوچند ثانیه قبل

آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات در گوگل

تکراتوچند ثانیه قبل

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم سال ۲۰۲۰/جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

تکراتوچند ثانیه قبل

تهران| دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اسلامشهر برگزار شد

تسنیم4 دقیقه قبل

فرمانده نیروی قدس: دشمن سردار سلیمانی را جوانمردانه خواهیم زد

ایرنا5 دقیقه قبل

وضع اضطراری در مصر سه ماه دیگر تمدید شد

صدا و سیما5 دقیقه قبل

طرح «شفاف‌سازی منابع تأمین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی» به صحن مجلس رسید

میزان‌آنلاین6 دقیقه قبل