رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
آثار منتخب بخش رادیوتئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش خبر فوری به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیات انتخاب بخش رادیوتئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر متشکل از جهانشاه آل محمود، فریبا متخصص و میرطاهر مظلومی تعداد ۱۰ اثر را برای شرکت در این بخش از جشنواره انتخاب کردند.

این آثار به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر معرفی می‌شوند:

«آخماز» به کارگردانی شاهد مجتهدزاده اردبیلی از استان اردبیل

«آهسته با گل سرخ» به کارگردانی شیرین سپهراد از استان تهران

«از ورشو تا تهران» به کارگردانی مریم جمالی‌پور از استان گیلان

«رهایی در بند» به کارگردانی مهدی طهماسبی از استان تهران

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

«طرقه» به کارگردانی مجید حمزانلویی از استان خراسان جنوبی

«عروس فراه» به کارگردانی پیمان قریب‌پناه از استان تهران

«کادوی تولد» به کارگردانی بهرام نوری از استان گیلان

«کسوف» به کارگردانی داریوش شهبازی از استان تهران

«گروهبان» به کارگردانی حمیدرضا سلحشور از استان خراسان جنوبی

«وارشی‌شو» به کارگردانی مجید محمدی از استان مازندران

این بخش با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش و با مدیریت امین رهبر در جشنواره حضور دارد.

این جشنواره به دبیری نادر برهانی‌مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو23 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
سرویس سیاسی «انتخاب» / محسن فرجاد: در یکی از نادرترین اتفاقات طی چند دهه اخیر، دیروز -یک‌شنبه- پخش زنده سه برنامه تلویزیونی از صدا و سیما متوقف شد. هفته گذشته اظهارات یکی از مجری‌های تلویزیون و مهمان برنامه جهان آرا انتقادات را به اوج خود رساند. «جهان آرا» برنامه‌ای غیرحرفه‌ای اما با واکنش غیرحرفه‌ای‌تر توقیف پخش زندهبرنامه «جهان آرا» بدون تردید، با معیارهای استاندارد و حرفه‌ای یک برنامه سیاسی با محوریت گفتگو با کارشناسان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرسخ‌ها فاصله دارد. بنابراین، آن‌چه می‌توان گفت این است که در واکنش به یک برنامه غیرحرفه‌ای با رویکرد مونولوگ‌محور راه‌حل نه تنها توقیف پخش زنده و حتی توقیف کامل برنامه نیست، بلکه باید روند اجرای برنامه را اصلاح کرد. حذف مونولوگ‌محوری (تک صدایی) در برنامه «جهان آرا» با مونولوگ عدم انتقاد حل نخواهد شد، بلکه موجب تقویت و تثبیت گفتمانی خواهد شد که مدیران «جهان‌آرا» در ذهن دارند و حتی مجال را برای جولان و توجه بیشتر به این رسانه فراهم خواهد کرد.

کشف کوسه هایی که در آب راه می‌روند

مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، دانشمندان ۴ گونه جدید کوسه کشف کرده‌اند که به شیوه عجیبی در آب حرکت می‌کنند. محققان متوجه شده‌اند این آبزیان با استفاده از باله هایشان کف دریا راه می‌روند. کوسه‌ها به ندرت در آب چنین حرکتی از خود نشان می‌دهند. این ۴ گونه کوسه جدید، در آب‌های بین اندونزی و استرالیا کشف شده‌اند. پژوهشگران معتقدند کوسه‌های تازه کشف شده، مدت‌ها پیش از همتایان خود جدا شده‌ و به گونه‌های جدیدی تبدیل شده‌اند.

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.
مهرمهر1 روز قبل
رهبر معظم انقلاب بر بصیرت افزایی و روشنگری در امت اسلامی و استفاده از ظرفیت حج در همه مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی تاکید کردند. وی حج را یک کنگره جهانی حول کعبه معظم توصیف و اظهار کرد: اصل اجتماعی حج در یک زمان و مکان و با یک مناسک مشترک یک فرصت بزرگ است. این کارشناس حوزه فرهنگی از ضرورت استفاده از مراسم حج برای وحدت گفت و اظهار کرد: متأسفانه بیشتر ما مسلمانان فرصت سوزی می‌کنیم اما در حج باید فرصت سازی کرده و تاریخ ساز باشیم و در حقیقت معضلات و مشکلات جهان اسلام را با تضارب افکار و اندیشه و استفاده از ظرفیت عظیم نیروی انسانی مسلمانان حل و برطرف کنیم. حجت الاسلام ملک محمدی به مراسم برائت از مشرکین در مراسم حج اشاره و بیان کرد: روح، حقیقت و مغز حج و در واقع هدف واقعی حج، برائت از مشرکین و ظالمین است و اگر این نباشد، حج اسلام ناب است و آن حج، برای اسلام انگلیسی و آمریکایی است که هیچ ضرری برای مشرکین ندارد. اسلام ناب محمدی همان اسلامی است برائت از مشرکین مستتر در حقیقت حج است و منهای برائت، حجی نیز وجود ندارد.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

رئیس سامسونگ موبایل تغییر کرد؛ مدیرعامل جدید سامسونگ کیست؟

تکراتوچند ثانیه قبل

برای کمک به سیل زدگان باید به تکمیل زیرساخت‌ها توجه ویژه شود

مهر4 دقیقه قبل

هوشیاری مدیران، مانع از ایجاد فساد اقتصادی در دستگاه اجرایی می‌شود

ایسنا4 دقیقه قبل

حمله موشکی نیروهای حفتر به فرودگاه بین‌المللی معیتیقه

مهر5 دقیقه قبل

تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر مناطق جدیدی در شرق صنعا

مهر5 دقیقه قبل

گوایدو خواستار تشدید تحریم‌های اروپا علیه دولت مادورو شد

ایرنا5 دقیقه قبل