توانمندی‌های مازندران از فرار نخبگان جلوگیری می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
توانمندی‌های مازندران از فرار نخبگان جلوگیری می‌کند

توانمندی‌های مازندران از فرار نخبگان جلوگیری می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مازندران رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری کشور گفت: توانمندی‌های به فعلیت رسیده مازندران باعث جلوگیری از بروز مشکلاتی از جمله فرار نخبگان در این استان خواهد شد.

وحید یزدانیان ظهر امروز در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن بازار که در محل نمایشگاه بین المللی قائمشهر برگزار شد، با بیان اینکه تجمیع نمایشگاه‌های الکامپ، فن بازار و شرکت‌های دانش بنیان باعث هم افزایی و توسعه کارها در حوزه فناوری‌ها بوده است، اظهار کرد: مازندران استانی بزرگ، مهم و تاثیر گذار در تمامی حوزه‌ها با پتانسیل بالا است که وقتی به شاخص‌هایی مانند کشاورزی و آبزیان نگاه می‌کنیم جزء رتبه‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های دانش بنیان، پژوهشی، علمی، دانشگاهی و فناورانه پلی برای عبور از چالش‌های مازندران و ارتباطات بیشتر بین توانمندی‌ها و پتانسیل‌ها خواهد شد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری کشور خاطرنشان کرد: مجموع این فعالیت‌ها باعث ارتقاء و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ در مازندران می‌شود.

استفاده از فناوری‌های نوین در تمامی بخش‌ها حائز اهمیت است

حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه الکامپ و پنجمین نمایشگاه فن‌بازار با بیان اینکه در عصر ارتباطات و فناوری قرار داریم، اظهار کرد: امروز استفاده از فناوری جزء لاینفک زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: برای تسهیل خدمات رسانی به مردم و سهولت و صحت در کارها استفاده از فناوری‌های نوین در تمامی بخش‌ها حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: برای عرضه آخرین دستاوردهای حوزه ارتباطات و فناوری و برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از آن در بخش‌های مختلف با همکاری نظام صنفی رایانه‌ای، پارک علم و فناوری استان و مجموعه شرکت نمایشگاهی استان و فرماندار قائمشهر و سایر نهادهای ذی ربط این نمایشگاه برگزار و افتتاح شده است.

خیریانپور یادآور شد: نتیجه هماهنگی‌ با ستاد برگزاری این نمایشگاه تلفیقی از نمایشگاه الکامپ، فن بازار و شرکت‌های دانش بنیان در کنار هم شد تا مردم و دستگاه‌های اجرایی با هم از این مکان بازدید داشته باشند.

به گزارش ایسنا، یازدهمین نمایشگاه الکامپ به همراه پنجمین نمایشگاه فن‌بازار مازندران که شامل دستاوردهای پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان است ظهر روز سه‌شنبه در شهرستان قائمشهر افتتاح شد.

گفتی‌ست این نمایشگاه با حضور ۱۲۷ واحد و شرکت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی مازندران در شهرستان قائمشهر از امروز سه شنبه به مدت چهار روز آغاز به کار کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

نظرها

اخبار بیشتر