فعالیت ۲۳۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در مازندران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
فعالیت ۲۳۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در مازندران

فعالیت ۲۳۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در مازندران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مازندران رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مازندران گفت: ۲۳۰ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و ۳۲۲ مرکز مراقب سلامت در مازندران فعالیت می‌کند که به ازای هر ۴ هزار نفر یک پزشک و به ازای هر ۷ هزار نفر یک مراقب سلامت وجود دارد.

سید عباس موسوی در نشست هماهنگی بازدید هیئت پاکستانی از برنامه پوشش همگانی سلامت و برنامه پزشک خانواده مازندران که در هتل میزبان بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در ساختار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی همه امور مربوط به سلامت، نظارت بر غذا و دارو و آموزش و تحقیقات پزشکی را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: ۳۷۹ مدیر در حوزه‌های مختلف، ۲۰۰ هزار نفر پرسنل و ۴۴۳ عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مازندران با اشاره به تعداد تخت‌های درمانی در استان خاطرنشان کرد: حدود ۴ هزار و ۱۴۳ تخت درمانی در ۴۰ بیمارستان فعالیت کرده که سرانه تخت بیمارستانی در مازندران ۱٫۵ تخت است.

موسوی با بیان اینکه ۱۰ دانشکده در ۴ شهرستان مسئول آموزش رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی است، ادامه داد: دانشجویان علوم پزشکی این دانشکده‌ها در ۱۰۴ رشته مرتبط در مقاطع مختلف تحصیلی در حال تحصیل هستند.

وی به فعالیت اورژانس شهری، جاده‌ای و هوایی اشاره کرد و گفت: زمان رسیدن آمبولانس بر سر بیمار در شهر ۷٫۲۵ ثانیه و در بین جاده‌ها ۱۲:۳۰ ثانیه است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فعالیت ۱۰۱ مرکز جامع سلامت شهری افزود: در این مراکز ۴۰۲ نفر فعالیت داشته و پزشکان تک شیفت حدود هزار و ۵۰۰ نفر و در دو شیفت حدود ۲ هزار تا ۳ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهند.

موسوی به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۹۵ درصد جمعیت اشاره و بیان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی ۸۷ پزشک خانواده به صورت نیمه وقت و ۴۴۷پزشک تمام وقت ارائه می‌دهند که از این تعداد ۷۹ درصد از بخش خصوصی هستند.

وی اظهار کرد: ۵۳۴ پزشک خانواده شهری فعالیت می‌کنند که ۷۵ در صد از بخش خصوصی هستند.

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی مازندران یادآور شد: پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اهداف حوزه بهداشتی بوده که این استان در شناسایی بیماران دیابتی و Cancer رتبه دوم را در کشور دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مفتح عروق کرونر قلبی و عروق مغزیستاز دیگر فواید سیرترشی می‌توان به باز کردن عروق کرونر قلبی و عروق مغزی اشاره کرد. مصرف سیر ترشی از حمله قلبی، سکته قلبی، سکته مغزی، آلزلیمر و پارکینسون پیشگیری می‌کند. ️ دفع‌کننده سنگ کیسه صفراجالب است بدانید که مصرف ناشتای سیر ترشی باعث دفع راحت سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه خواهد شد. ضدعفونی‌کننده محیط معدهاز دیگر خواص سیر ترشی می‌توان به تنظیم سیستم دستگاه گوارش، ضدعفونی کننده معده، بهبود نفخ معده و راحت هضم کردن غذا اشاره کرد. البته حتما به یاد داشته باشید که در صورت زیاد بودن نمک در سیر ترشی مصرف آن برای افراد دارای فشار خون بالا بسیار خطرناک و مضر است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: زندگی‌های امروزی و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های مختلف بیشتر افراد را مجبور می‌کند تا استحمام روزانه داشته باشند. بعضی دوش گرفتن صبح را ترجیح می‌دهند و بعضی دوش شبانگاه را می‌پسندند. استفاده از آب ولرممتخصصان پوست معتقدند ممکن است حمام بخار گرم احساس فوق العاده‌ای بدهد، اما آب داغ رطوبت پوست را خشک می‌کند. آب داغ بیشتر روغن‌های طبیعی بدن را از بین می‌برد بنابراین حداکثر ۲ دقیقه در آب گرم قرار بگیرید و سپس آن را ولرم کنید. خشک کردن بدن با حولهاگر به شدت خود را با حوله خشک کنید، می‌تواند مشکلاتی مثل پوست خشک را بدتر کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
کلرید سدیم برای زندگی ضروری است، اما در صورت استفاده نابجا می‌تواند منجر به مرگ سلولی شود. نانوذرات سدیم کلرید حاوی میلیون‌ها اتم سدیم و کلرید هستند اما کانال‌های یونی مسئول ممانعت از ورود نمک، این حالت را تشخیص نمی‌دهند. در نتیجه نانوذرات سدیم کلرید به راحتی وارد سلول می‌شوند. محققان در مطالعه بر روی موش‌ها، نانوذرات سدیم کلرید را به تومورها تزریق کردند و این گروه از موش‌ها را با موش‌های گروه کنترل مقایسه کردند. تیم تحقیق مشاهده کرد نانوذرات سدیم کلرید رشد تومور را تا ۶۶ درصد متوقف می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
مصرف شاهدانه راهی برای کنترل میل به مصرف نشاسته و کربوهیدرات‌های نامناسب است. استفاده از روغن شاهدانه برای درمان اگزما و بهبود سطوح خون موجود در بدن به دلیل وجود اسید‌های چرب ضروری و مفید است. مواد موثر موجود در این دانه باعث رفع خشکی پوست می‌شود. همچنین مصرف شاهدانه باعث می‌شود خواب آرام‌تری در شب داشته باشید. همچنین مصرف بیش از حد این گیاه سبب تاری دید، درد معده و سر درد می‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
متخصص زنان و ناباروی گفت: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به سرطان بعد از درمان قادر به بچه دار شدن نیستند، این افراد می‌توانند از بانک تخمک یا اسپرم خودشان برای فرزند دار شدن استفاده کنند. این متخصص زنان به درمان بیماری تخمدان پلی کیستیک اشاره کرد و افزود: درمان این بیماران با همراهی متخصص زنان و نازایی، تغذیه و متخصص ورزشی پیگیری می‌شود. این فلوشیپ ناباروری ادامه داد: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به سرطان بعد از درمان قادر به بچه دار شدن نیستند، می‌توانند از بانک تخمک یا اسپرم خودشان برای صاحب فرزند شدن استفاده کنند. نظری به ارائه خدمات درمانی به زنانی که دچار سقط مکرر و شکست مکرر لانه گزینی جنین هستند، اشاره کرد و گفت: درمان این بیماران با همکاری تیمی متخصص زنان و زایمان، ژنتیک، ایمونولوژی و…، انجام می‌شود. به گفته وی میزان موفقیت درمان آی وی اف در بیمارستان طالقانی مثل استانداردهای کشوری است؛ یعنی درمان با این روش، با ۴۰ درصد موفقیت همراه است.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی نزدیکان رضا پهلوی اخیرا در جایی گفته‌اند که وی اخیرا به بیماری سرطان مبتلا شده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی نزدیکان رضا پهلوی اخیرا در جایی گفته‌اند که وی اخیرا به بیماری سرطان مبتلا شده است. لازم به ذکر است رضا پهلوی علاقه‌ای به اعلام این موضوع حتی به دوستان نزدیکش نداشته، اما در‌خصوص درمان قول‌هایی را از مقامات رژیم صهیونیستی گرفته است. و قرار است به زودی سفری به اسرائیل داشته باشد تا در آنجا درمان شود. لازم به یادآوری است که پدر رضا پهلوی هم در چنین سنی از دنیا رفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

آمار ابتلا به صرع در ایران ۲ تا ۳ برابر آمار جهانی است

ایرنا15 دقیقه قبل

علی‌ نژاد به عدم میزبانی باشگاه‌های ایرانی تاکید کرد

ایمنا16 دقیقه قبل

هیئت مقررات زدایی یک بخشنامه بانک‌مرکزی را ابطال کرد

ایمنا16 دقیقه قبل

فصل دوم «دوست نابغه من» روی آنتن می‌رود

اعتمادآنلاین17 دقیقه قبل

با تازه‌ترین کتاب‌های نشر نهفت آشنا شوید

ایمنا17 دقیقه قبل

شاهد تحول اساسی در گروه سایپا هستیم/ نگاه بلندمدت برای توسعه و نوآوری در گروه سایپا شکل گرفته است/ بانک صنعت و معدن و گروه سایپا، کارگروه مشترک حمایت مالی از تولید تشکیل دادند

تابناک18 دقیقه قبل

حضور دو فرد دیگر در جلسه ایرانی‌ها با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا/ مذاکره ۲+۵ در مقر AFC

تسنیم18 دقیقه قبل