جوان ۲۰ ساله کرمانشاهی به چند بیمار زندگی بخشید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
جوان ۲۰ ساله کرمانشاهی به چند بیمار زندگی بخشید

جوان ۲۰ ساله کرمانشاهی به چند بیمار زندگی بخشید

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه "مهرداد هوکری" جوان 20 ساله کرمانشاهی که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، یازدهمین نفری در استان بود که امسال جان چند بیمار نیازمند عضو را نجات داد.

دکتربهناز کریمی مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مرگ مغزی این جوان در تصادف، گفت: خوشبختانه خانواده این جوان به دنبال وقوع این حادثه ناگوار با نهایت بزرگواری تصمیم به اهدای اعضای بدن وی گرفتند تا مرگ جوان عزیزشان زندگی دوباره‌ای برای افرادی دیگری باشد که تا آستانه مرگ پیش رفته‌اند.

وی افزود: با مرگ مغزی این جوان پس از تایید پزشکان متخصص، جسد او بامداد دوشنبه (۱۸ آذر) به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شده و پس از انجام عمل پیوند بعدازظهر همان روز به کرمانشاه بازگشت.

وی یادآور شد: حدود هشت عضو بدن یک فرد مرگ مغزی شده قابل پیوند است که در کرمانشاه هم اکنون امکان پیوند سه تا چهار عضو بدن وجود دارد.

کریمی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون این یازدهمین مورد اهدای اعضا است که در استان انجام شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در اهدای عضو هیچ وجهی دریافت و پرداخت نمی‌شود و افراد به جای دفن کردن اعضای عزیزانشان، می‌توانند آن را به نیازمندان عضو اهدا کرده و جان چند نفر را از مرگ حتمی نجات دهند.

وی تاکید کرد: مرگ مغزی مترادف با مرگ قلبی است و ثابت شده افراد مرگ مغزی شده دیگر به زندگی باز نمی‌گردند و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تمام توان برای ارتقا و ترویج فرهنگ اهدای عضو می‌کوشد.

کریمی خاطرنشان کرد: علاقمندان به این امر می‌توانند بصورت حضوری به اداره پیوند معاونت درمان دانشگاه واقع در بلوار شهید بهشتی ساختمان شماره دو دانشگاه مراجعه کرده و یا جهت در یافت کارت اهدای عضو به سایت مربوطه به نشانی: www. ehda. ir مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین گزارش لحظه به لحظه از سقوط هواپیمای اوکراین / زنده بودن مسافران تا زمان انفجار! + فیلم‌ها

رکنارکنا1 روز قبل
۲- خسارت به هواپیما: در این سانحه هواپیما بطور کلی از بین رفته است. ۵- اطلاعات پرسنلی خدمه پروازی: این پرواز دارای سه خلبان به‌عنوان (معلم خلبان، خلبان و کمک خلبان) و ۶ مهماندار بوده است. - با درخواست مسئول بررسی سانحه و هماهنگی مراجع ذیربط؛ گروه تخصصی ویژه‌ای تشکیل شده تا موارد غیر متعارف هوانوردی را بررسی نمایند. در این سانحه نمایندگانی از کشورهای اوکراین، آمریکا، فرانسه، سوئد، انگلستان، کانادا برای دسترسی به اطلاعات بررسی سانحه معرفی شده‌اند و تاکنون کشور افغانستان نماینده‌ای معرفی نکرده است. تصویر متن کامل گزارش مقدماتی دوم بررسی سانحه را در اینجا دانلود کنید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

فیلم | فرزندان سردار سلیمانی در مراسم معارفه جانشین پدر | وعده‌ای که سردار قاآنی برای انتقام داد

همشهریهمشهری1 روز قبل

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

مهرمهر2 روز قبل
سردار محمد قنبری فرمانده نیروزی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: از سازمان هواشناسی که اطلاعات را بسیار دقیق و به موقع در اختیار ما قرار داد تشکر می‌کنیم.

فیلمی که کاربران شبکه‌های اجتماعی را خشمگین کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر