تکمیل راه آهن تا خسروی ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
تکمیل راه آهن تا خسروی ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

تکمیل راه آهن تا خسروی ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل راه آهن کرمانشاه تا خسروی را حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: تقاضا داریم کنسرسیومی از بانک‌ها برای تامین این بودجه پای کار بیایند.

هوشنگ بازوند در آیین افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو برگزار شد، گفت: استان کرمانشاه یکی از قطب‌های پتروشیمی کشور است و با داشتن سه پتروشیمی فعال قرار بود چهارمین پتروشیمی استان نیز در اسلام آبادغرب احداث شود.

وی ادامه داد: متاسفانه روند پیگیری و اجرای این پتروشیمی بیشتر از هفت سال به طول انجامید و بخش‌های خصوصی متعددی که پای کار آمدند به دلیل شرایط تحریم و سایر مشکلات نتوانستند آن را اجرا کنند.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: هم اکنون قرار شده شرکت ملی صنایع پتروشیمی وزارت نفت در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب این پتروشیمی را با سرمایه گذاری ۵۴۵ میلیون دلار که معادل شش هزار میلیارد تومان است در زمینی ۶۰ هکتاری که برای آن در نظر گرفته شده، اجرا کند.

بازوند خواسته دیگر شهرستان اسلام آباد غرب را اجرای خط انتقال آب برای شرب، صنعت و پتروشیمی در این شهرستان اعلام کرد و یادآور شد: این خط انتقال باید از سد آزادی و در مسیر حدود ۴۰ کیلومتری اجرا شود و برای این منظور احتیاج به یک ردیف اعتباری داریم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به راه آهن غرب کشور که بخشی از آن تا کرمانشاه افتتاح شده و در ایام اربعین نیز عملکرد خوبی داشت، عنوان کرد: تداوم این خط تا خسروی خواسته دیگر ما است.

وی افزود: در مسیر کرمانشاه تا اسلام آبادغرب نیز کار در حال اجرا است و در مجموع ۳۸ درصد و در بخش زیرسازی نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

بازوند از اهمیت این پروژه هم برای ایام اربعین و هم در بحث صادرات به عراق و سوریه یاد کرد و گفت: امتداد پروژه راه آهن تا خسروی پروژه ملی است و باید ویژه دیده شود.

استاندار کرمانشاه اعتبار مورد نیاز برای این بخش را حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: تقاضا داریم کنسرسیومی از بانک‌ها برای تامین بودجه پای کار بیایند و مذاکرات اولیه هم در این خصوص انجام شده است.

وی اضافه کرد: شهر اسلام آبادغرب سومین شهری بود که بر اثر زلزله آسیب دید و برخی از ساختمان‌های اصلی آن مانند بیمارستان دچار آسیب دیدگی شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان اسلام آباد غرب هنوز بازسازی نشده، یادآور شد: بانک‌های خصوصی متعهد شدند این بیمارستان را احداث کنند، اما علیرغم اینکه زمین در اختیارشان قرار دادیم از تعهد خود عدول کردند.

بازوند همچنین اشاره‌ای به اجرای طرح گرمسیری داشت و خاطرنشان کرد: برای اجرای بهتر این طرح نیازمند مخازن و سدها خصوصا در این منطقه هستیم تا این طرح تکمیل شود.

وی در پایان از همکاری خوب وزارت نیرو در زلزله کرمانشاه و رفع بحران‌های آب و برق در روزهای ابتدایی زلزله قدردانی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، در دست بررسی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۱ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسات تاکید شد که روند بررسی سانحه با مشارکت و طبق ساختار‌های موجود در بررسی سوانح، تا انتها انجام و نتایج به صورت شفاف اطلاع رسانی شود. آقای اسلامی درباره جعبه سیاه هواپیما نیز افزود: جعبه سیاه که شامل (CVR و FDR) هست جزو جدانشدنی اجزاء بررسی سانحه است و سانحه در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه، هیئت بررسی سانحه هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران است که طبق قوانین ایکائو در حال بررسی کار است. آقای اسلامی با بیان اینکه جعبه سیاه باید به عنوان یکی از آیتم‌های بررسی سانحه، بررسی شود افزود: اگر تیم بررسی سانحه در بازگشایی اطلاعات و بازبینی آن دچار مشکل شود ممکن هست که در خصوص اینکه چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک بگیرد، تصمیم بگیرد تا بتواند بازخوانی کند. اسلامی افزود: از مردم می‌خواهیم که وقتی هواشناسی اعلام می‌کند، از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند و رانندگان به تذکر پلیس راه توجه کنند. اسلامی افزود: وقتی شرایط آب و هوایی سخت است، مردم رعایت کنند و حفظ جان خود را درنظر بگیرند تا با یک بی احتیاطی دچار غم و اندوه نشویم.

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر2 روز قبل

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

ادامه ماجرای ورق‌های فولادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آنچه براساس گزارش فرزاد آذری بقا خبرنگار خبرگزاری صداوسیما که دیروز در بخش‌های مختلف خبری پخش شد و نشان داد آنچه در فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود به دست صنایع کوچک و متوسط برای تولید ماشین آلات کشاورزی نمی‌رسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، به نظر می‌رسد نهادهای فراتر از وزارت صنعت معدن و تجارت باید به داد تولید کنندگان صنایع کوچک و متوسط برسد آنهایی که به دنبال تولید هستند اما روال‌های نادرست و فساد زا همچنان موانع بزرگ در برابر تولیدشا ن است.

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.

نظرها

اخبار بیشتر