تاسیس کارگروه توسعه استارت‌آپ‌ها/ظرفیت‌سازی اقتصاد خلاق در روستا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
تاسیس کارگروه توسعه استارت‌آپ‌ها/ظرفیت‌سازی اقتصاد خلاق در روستا

تاسیس کارگروه توسعه استارت‌آپ‌ها/ظرفیت‌سازی اقتصاد خلاق در روستا

مهرخبرگزاری مهر |
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره از توسعه کارگروه مشترک با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف برای حمایت از استارت آپ ها با تمرکز بر مناطق روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هم اندیشی شناسایی و نحوه بکارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت آپی در حوزه کسب و کارهای روستا با حضور اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد.

در این نشست، نوراله زاده در حضور جمعی از فعالان حوزه کسب و کارهای نو و شرکت‌های دانش بنیان با تاکید بر اینکه هدف و تمرکز ما توسعه اقتصاد خلاق و ایجاد ارزش افزوده در مناطق روستایی از این محل است، اظهار داشت: استارت آپ‌ها نماد دائمی اقتصاد خلاق هستند و ما به دنبال توسعه این نوع از اقتصاد در مناطق روستایی هستیم.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی مشترک برای حمایت از ایده‌های خلاقانه و پیگیری مشکلات و راهکارهای حمایت از استارت آپ‌ها خبر داد و گفت: طی هفته‌های آتی کارگروهی مشترک با مشارکت معاونت روستایی و توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استارت آپ‌ها تشکیل خواهد شدتا در سلسله نشست‌های دائمی راهکارهای استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد خلاق با تمرکز بر روستاها را مورد بررسی و هم اندیشی قرار دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، با تاکید بر اینکه استفاده و بکارگیری فناوری نوین قطعا نیاز به فرهنگ سازی دارد افزود: در حال برنامه ریزی هستیم تا شرایط لازم را برای بکارگیری ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف از جمله جهاد کشاورزی فراهم کنیم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی خطاب به فعالان حوزه کسب و کارهای نو نیز گفت: ما در حوزه استارت آپ هاباید مستند سازی از فعالیت‌های انجام شده داشته باشیم تا علاقمندان به این حوزه بدانند با فعالیت‌های صورت گرفته یک کسب و کار از چه نقطه‌ای به چه نقطه‌ای رسیده است که این موضوع یک فرهنگسازی محسوب می‌شود.

نوراله زاده، برندینگ و بسته بندی محصولات را از الزامات توسعه بازار به عنوان مهمترین زنجیره ایجاد یک کسب و کار عنوان کرد و افزود: یکی از مباحث مهم در توسعه بازار روستا، ایجاد برندینگ، تنوع در محصولات و بسته بندی است.

در این نشست یکی از مشکلات فعالان استارت آپ‌ها، صدور ضمانت نامه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی بود که مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در این زمینه صندوق‌های سرمایه گذاری پیش بینی شده است تا فعالیت کسب و کارهای خلاقانه را برای سرمایه گذاران ضمانت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، در دست بررسی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۱ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسات تاکید شد که روند بررسی سانحه با مشارکت و طبق ساختار‌های موجود در بررسی سوانح، تا انتها انجام و نتایج به صورت شفاف اطلاع رسانی شود. آقای اسلامی درباره جعبه سیاه هواپیما نیز افزود: جعبه سیاه که شامل (CVR و FDR) هست جزو جدانشدنی اجزاء بررسی سانحه است و سانحه در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه، هیئت بررسی سانحه هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران است که طبق قوانین ایکائو در حال بررسی کار است. آقای اسلامی با بیان اینکه جعبه سیاه باید به عنوان یکی از آیتم‌های بررسی سانحه، بررسی شود افزود: اگر تیم بررسی سانحه در بازگشایی اطلاعات و بازبینی آن دچار مشکل شود ممکن هست که در خصوص اینکه چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک بگیرد، تصمیم بگیرد تا بتواند بازخوانی کند. اسلامی افزود: از مردم می‌خواهیم که وقتی هواشناسی اعلام می‌کند، از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند و رانندگان به تذکر پلیس راه توجه کنند. اسلامی افزود: وقتی شرایط آب و هوایی سخت است، مردم رعایت کنند و حفظ جان خود را درنظر بگیرند تا با یک بی احتیاطی دچار غم و اندوه نشویم.

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.
الفالف1 روز قبل
گروه مالی ملت در بیست و دومین سال رتبه بندیIMI-۱۰۰ در همایش معرفی ۵۰۰ شرکت برتر ایران بر اساس اطلاعات مالی سال ۱۳۹۷ در روز یکشنبه مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۹۸ موفق به کسب رتبه نخست در گروه واسطه‌گری‌های مالی و رتبه ۴۵ در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران گردید. هرساله بالغ بر ۱۰۰۰ شرکت تولیدی، بازرگانی، خدماتی فعال در کشور در قالب ۳۱ گروه خود را در معرض ممیزی سازمان مدیریت صنعتی قرار داده و بر مبنای ۳۳ شاخص مورد ارزیابی از جمله: شاخصهای سودآوری و عملکرد، بهره وری، صادرات، نقدینگی، بدهی، بازار و غیره جایگاه خود را در میان شرکتهای برتر تعیین می‌نمایند. از میان تعداد شرکت کنندگان ۵۰۰ شرکت برتر انتخاب و براساس بالاترین امتیاز در ۵ گروه صد شرکتی طبقه بندی می‌شوند.

فیلم | هواپیماهای خارجی آسمان ایران را دور می‌زنند

همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران گفته که میزان ورود هواپیماهای خارجی به آسمان ایران کاهش ۳۰ درصدی داشته است. توضیحات مقصود اسعدی سامانی را در این ویدئو ببینید.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

نظرها

اخبار بیشتر