خبرهای خوب برای گردشگری اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سرگرمی
خبرهای خوب برای گردشگری اصفهان

خبرهای خوب برای گردشگری اصفهان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اصفهان مارچلو نوتریانی، مشاور ارشد سازمان جهانی گردشگری، امروز در دومین روز از سفر به استان اصفهان و در نشست شورای سیاست‌گذاری توسعه گردشگری اصفهان، از برنامه‌ریزی برای تدوین بخش اصفهان در برنامه ملی توسعه گردشگری ایران خبر داد.

امروز، ۱۹ آذرماه، نشست شورای سیاست‌گذاری توسعه گردشگری اصفهان بدون حضور خبرنگاران و با حضور مارچلو نوتریانی، مشاور ارشد سازمان جهانی جهانگردی، علیرضا رحیمی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، فریدون اللهیاری مدیرکل، سید علی صالح درخشان معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، نصیر ملت رئیس کمیسیون اقتصاد و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان و مدیران جوامع گردشگری اصفهان در سالن جلسات خانه تاریخی میراث اصفهان برگزار شد.

در این نشست، مارچلو نوتریانی، مشاور ارشد سازمان جهانی جهانگردی گفت: اولین بار است که به شهر زیبای شما اصفهان سفر می‌کنم و متوجه شده‌ام که اصفهان از توان بالقوه فراوانی جهت توسعه در سه حوزه اقتصاد، فرهنگ و طبیعت برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به هدف از سفر به ایران و اصفهان تصریح کرد: با هماهنگی دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بنا داریم تا سند جامع گردشگری ایران را در مسیر جاده کهن ابریشم تدوین کنیم.

نوتریانی خاطرنشان کرد: توجه به نقاط قوت استان اصفهان و بررسی مسائل و مشکلات این استان در مسیر توسعه پایدار گردشگری و ارائه نقاط قوت و یافتن راه‌کارها برای حل مشکلات ازجمله اهداف سفر من به اصفهان زیبا است.

تدوین سومین سند جامع گردشگری ایران

در ادامه این نشست، علیرضا رحیمی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی حمایت از توسعه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به مصوبات شورای عالی میراث فرهنگی کشور و تکالیف وزارت میراث فرهنگی در راستای تحقق برنامه ششم توسعه کشور، تفاهم‌نامه همکاری‌های فنی تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری ایران میان رئیس سازمان جهانی جهانگردی و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به امضا رسیده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های این تفاهم اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، در راستای بهره‌مندی از توانمندی‌های کشورهای پیشرفته در حوزه گردشگری تلاش داریم تا از تجارب سازمان‌های جهانی گردشگری و کشورهای پیشرفته در راستای تدوین سند جامع گردشگری ایران استفاده کنیم.

رحیمی با اشاره به اینکه سومین طرح سند جامع گردشگری ایران در ۵۰ سال اخیر در حال تدوین است، تصریح کرد: این طرح در سه لایه شامل: تدوین سند راهبردی توسعه کلان گردشگری کشور (چشم‌انداز آینده کشور، تعیین راهبردهای کلان، تعیین حوزه‌های همکاری بین دستگاهی)، تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری و تدوین طرح جامع گردشگری استان به‌ویژه استان اصفهان متمرکزشده است.

مدیرکل توسعه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در این برنامه به دنبال تقویت زیرساخت‌های گردشگری و همچنین تدوین برنامه‌های جامع در زمینه تدوین روش‌های نوین در حوزه بازاریابی و تبلیغات هستیم.

اصفهان یکی از مهم‌ترین مراکز ایران در حوزه اقتصاد و گردشگری است

فریدون اللهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: استان اصفهان با قرارگیری در فلات مرکزی ایران و با دارا بودن تنوع آب و هوایی موجود و پیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی، از فرصت‌های مناسبی در راستای دست‌یابی به توسعه پایدار از منظر صنعت گردشگری برخوردار است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

وی در ادامه با اشاره به نهادینه شدن صنعت گردشگری در تمامی نقاط استان اصفهان گفت: در طی یک دهه اخیر و به‌ویژه در طی چهار سال گذشته توانسته‌ایم ظرفیت اقامت استان اصفهان را از ۱۰ هزار تخت به بیش از ۳۵ هزار تخت افزایش دهیم.

اللهیاری تصریح کرد: مرمت آثار تاریخی و تبدیل بسیاری از آن‌ها به اقامتگاه‌های سنتی و جاذبه‌های گردشگری و همچنین ایجاد بیش از ۴۴۰ اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان، تلاشی در راستای توسعه استان از منظر گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: امروز توسعه گردشگری در تمامی نقاط استان نهادینه‌شده است، به‌گونه‌ای که به‌تنهایی در شهرستان خور و بیابانک در شرقی‌ترین نقطه استان اصفهان و در قلب کویر مرکزی ایران، مردم این شهرستان با کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت بیش از یکصد واحد اقامتی ایجاد کرده‌اند، بنابراین عمده فعالیت اقتصادی این مردم از منظر صنعت گردشگری صورت می‌پذیرد.

وی تأکید کرد: تا پیش‌ازاین بازار گردشگری اصفهان عمدتا بر اروپا متمرکز بود، لذا هم اینک در راستای سیاست‌های جدید در حوزه گردشگری به دنبال توسعه گردشگری اصفهان در شرق آسیا به‌ویژه کشور چین هستیم.

سال ۲۰۲۰ اصفهان شهر گردشگری هنر و میراث فرهنگی خوانده می‌شود

نصیر ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست گفت: اصفهان یکی از کهن‌ترین مناطق متمدن ایران‌زمین است، به‌نحوی‌که مردم این شهر در طول تاریخ، حیات پرفراز و فرودی را تجربه کرده‌اند، لکن زیرساخت‌های تمدنی این شهر آن‌چنان قوی بوده که مردم آن توانسته‌اند در بیش از شش هزار سال، همچنان استوار به حیات خود ادامه دهند.

ملت تصریح کرد: در دهه‌های گذشته مسیر توسعه اصفهان بر اساس توسعه بر مبنای صنعت پایه‌گذاری شده بود و همین نکته باعث شد تا مردم اصفهان در طی این دهه‌ها با مشکلات گوناگونی ازجمله: آلودگی خاک، هوا، کمبود آب و مواردی ازاین‌دست مواجه شدند، لذا امروز معتقدیم این شرایط با ظرفیت‌های عظیم اصفهان همخوانی ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان به راهکارهای شورای اسلامی شهر اصفهان برای برون‌رفت از این بحران اشاره کرد و گفت: ما امروز در شورای اسلامی شهر اصفهان به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که با تکیه‌بر فرهنگ و تمدن اصفهان باید این شهر را مجددا احیا کنیم لذا با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده سال ۲۰۲۰ میلادی را دروازه ورود اصفهان به توسعه از منظر گردشگری و هنر نام‌گذاری کرده و با برنامه‌های متعددی که تدارک دیده‌ایم، تلاش داریم تا این شهر در سال میلادی آینده با کمک نخبگان و فرهیختگان و به‌ویژه فعالان گردشگری به شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی تبدیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی که کاربران شبکه‌های اجتماعی را خشمگین کرد

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

طرز تهیه دلمه بال مرغ سوخاری

تابناکتابناک1 روز قبل
طرز تهیه لرگه دوگیسی «لرگه دوگیسی» یکی از غذاهای آذری است که از ترکیب لرگه به معنای نخود …طرز تهیه روغن صاف قنادی «روغن صاف قنادی» یا «روغن ۵۰»، نوعی از روغن است که شیرینی پزی‌ها به صورت …طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …

فیلم | اظهارات مهم رئیس بانک مرکزی درباره رمز دوم کارت‌های بانکی | تا چه به مبلغی نیاز به رمز پویا نیست؟

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

ماجرای خروج شاهزاده هری و همسرش از دربار بریتانیا

همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، آنها حالا نه تنها پولی از دربار نمی‌گیرند بلکه قرار شده پولی را که خرج اقامتگاه خود در انگلیس کرده‌اند هم برگردانند. علت این را که شاهزاده هری و مگان مارکل از عنوان‌ها و مسئولیت‌های سلطنتی کناره‌گیری کردند در این فیلم ببینید.

فیلم | مراقب باشید؛ این پمپ بنزین‌ها هوا به مشتریانشان می‌فروشند!

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

فیلم | برف سنگنین یعنی این؛ بقیه شوخی است

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر