ایجاد بیش از ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
ایجاد بیش از ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در کشور

ایجاد بیش از ۱۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در کشور

مهرخبرگزاری مهر |
کرمانشاه- وزیر نیرو گفت: ۱۳ هزار و ۶۰۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان در افتتاح واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو اظهار داشت: به مدد سطح بسیار خوبی از همکاری و همبستگی با بخش خصوصی موفق شدیم که خانواده صنعت برق را مرکب از سازمان دولت و بخش غیر دولتی شکل دهیم.

وی افزود: وجود صدها شرکت فعال سازنده، پیمانکار، مهندسین مشاور ۱۵۰ هزار نفر اشتغال مستقیم در این عرصه و اینکه بیش از ۶۰ درصد نیروگاه‌های ما توسط بخش خصوصی اداره می‌شود نوید یک صنعت پویا و زیرساختی در کشور را می‌دهد.

وزیر نیرو بیان داشت: ما امروز با همه کشورهای همسایه که مرز زمینی داریم امکان تبادل انرژی فراهم است و حتی از طریق برخی از این کشورها درصدد اتصال با سایر کشورها هستیم.

اردکانیان عنوان کرد: در این راستا شرکت‌های متعددی فعال هستند و همچنین این امکان برای ما فراهم است که به نیازهای بخش‌های مختلف جوابگو باشیم.

وی ادامه داد: تا قبل از انقلاب ظرفیت نصب شده ما ۷ هزار مگاوات بوده است و نیروگاه هایی فعالیت می‌کردند که نیروهای آن هر کدام از یک کشور با یک تکنولوژی خاص بود که در طول ایام دفاع مقدس اگر نیروگاهی آسیب می‌دید امکان آنکه قطعه آن را فراهم کنیم بسیار مشکل بود اما خوشبختانه در طول این ۴ دهه علیرغم محرومیت‌ها و تحریم‌های اقتصادی هم اکنون ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در کشور است.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وزیر نیرو گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم با پشتیبانی مستمر مجلس و فعالیت بخش خصوصی موفق شدیم بخش روشن‌تری این کارنامه غرور آمیز را داشته باشد به نحوی که در ابتدای دولت یازدهم ظرفیت نصب شده ۶۹ هزار مگاوات بود که از نیمه سال ۹۲ تا کنون تقریبا ۱۳ هزار و ۶۰۰ هزار مگاوات نیروی جدید به مدار آمده است.

اردکانیان گفت: اگر مطابق برنامه پیش برویم تا نیمه ۱۴۰۰ این امکان فراهم خواهد بود که به مردم گزارش شود که در این ۸ سال حدود ۲۰ هزار مگاوات به ظرفیت نصب شده کشور اضاف شده است و این بدان معنا است که در مقایسه با سال‌های قبل هر سال ۳۸ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: به ثمر رسیدن طرح‌های بزرگ نظیر نیروگاه دالاهو مستلزم پیگیری‌های شبانه روزی است که سهم و نقش نمایندگان در آن حائز اهمیت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا9 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. به گفته پنتاگون، اولین نظامی آمریکایی با نشانه‌های آسیب مغزی دو روز پس از حمله موشکی از عراق خارج شده و ۱۰ نفر دیگر یک هفته پس از آن منتقل شده‌اند. پیشتر شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده بود ائتلاف تحت رهبری آمریکا در بیانیه‌ای به رغم انکار پنتاگون اعلام کرد که ۱۱ نیروی نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران آسیب مغزی دیده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس، طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه این هفته برگزار می‌شود. بر این اساس؛ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز یکشنبه سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را با حضور مسئولان و دستگاه‌های ذیربط بررسی می‌کند. این کمیسیون همچنین روز دوشنبه نیز با حضور وزیر امور خارجه بررسی حضور سفیر انگلیس در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیر کبیر را در دستور دارد. وزرای آموزش و پرورش، نفت و نیرو نیز برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به ترتیب راهی کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات، انرژی و کشاورزی می‌شوند. جلسات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ نیز طی روز‌های یکشنبه تا سه شنبه هر روز بعد از ظهر و روز چهارشنبه نیز در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

آتش نشانان دزفول جان گاو گرفتار در چاه را نجات دادند

رکنا12 دقیقه قبل

کتاب «ناگفته‌های احمدی نژاد» چاپ شد

خبر فوری12 دقیقه قبل

یک منبع در AFC: تیم‌های ایرانی درخواست انصراف نداده‌اند

ساعت ۲۴16 دقیقه قبل

در کنفرانس لیبی در برلین چه موضوعاتی مطرح خواهد شد؟

قدس آنلاین16 دقیقه قبل

حبیب کاشانی: محرومیت تیم‌های ایرانی یک سناریوی سیاسی بود که نوشتند و اجرا کردند/ هر تصمیمی بگیریم عواقب منفی برای فوتبال ما دارد/

ایلنا17 دقیقه قبل

ورود اینفانتینو برای حل مشکل میزبانی نمایندگان ایران

مشرق‌نیوز17 دقیقه قبل

چرا منطقه «نهم» صنعا پس از مدت‌ها هدف حمله قرار گرفت؟

فارس18 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1