۸۶ روستا در «گرمی» و «انگوت» با شرایط حاد محرومیت ارزیابی شده‌ است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
۸۶ روستا در «گرمی» و «انگوت» با شرایط حاد محرومیت ارزیابی شده‌ است

۸۶ روستا در «گرمی» و «انگوت» با شرایط حاد محرومیت ارزیابی شده‌ است

مهرخبرگزاری مهر |
اردبیل - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۸۶ روستا در شهرستان‌های گرمی و انگوت با شرایط حاد محرومیت ارزیابی شده‌ است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین‌نژاد ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی تسهیل در امدادرسانی کمیته امداد در مناطق محروم استان اردبیل با اشاره به اینکه ۴۰۰ خانوار در شهرستان انگوت و ۲۵۰ خانوار تحت حمایت در شهرستان گرمی ساکن مناطق محروم با ضریب محرومیت هشت هستند، افزود: به دلیل بالا بودن ضریب محرومیت در این مناطق، تمهیدات گسترده‌ای را به کار گرفته‌ایم تا بخشی از مشکلات مددجویان برطرف شود.

وی با بیان اینکه مناطق محروم شهرستان‌های گرمی و انگوت دارای شرایط نامساعد جغرافیایی و مسیرهای صعب‌العبور هستند که مددجویان ساکن در این مناطق بیش از سایر خانوارهای تحت حمایت نیاز به رسیدگی دارند، افزود: در کنار سایر خدمات حمایتی، با تجهیز منبع آب و توزیع بخاری، آبگرمکن، یخچال، اجاق گاز، وسایل گرمایشی و تأمین لوازم ضروری مددجویان ساکن در مناطق محروم می‌کوشیم به آنها کمک کنیم.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه ۸۶ روستا در شهرستان‌های گرمی و انگوت با شرایط حاد محرومیت ارزیابی شده‌ است، اعلام کرد: رفع محرومیت و کمک به توسعه مناطق محروم در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که با یاری سایر دستگاه‌های همسو خواهیم توانست گام‌های موثرتری در این عرصه برداریم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه به زودی ۲۴۰ قلم کالای اساسی در بین خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم شهرستان‌های گرمی و انگوت توزیع خواهد شد، گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته، مهم‌ترین وسایل مورد نیاز خانوار تحت حمایت برآورد شده است که درصدد تأمین آن هستیم.

وی با اعلام اینکه ۲۰۰ میلیون تومان برای تأمین لوازم خانگی مورد نیاز مددجویان ساکن در مناطق محروم شهرستان‌های گرمی و انگوت در نظر گرفته شده است، بیان کرد: کمیته امداد به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشد که لازم است خیران و دستگاه‌های اجرایی نیز گام‌های موثرتری را در این زمینه بردارند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست ۴۰ دستگاه یخچال مورد نیاز خانوار تحت حمایت ساکن در این مناطق محروم به مبلغ حدود ۹۰ میلیون تومان تهیه و در بین مددجویان توزیع می‌شود، اعلام کرد: با وجود اینکه اقدامات موثر و مناسبی در امر محرومیت‌زدایی صورت گرفته اما همچنان خانوار تحت حمایت و سایر افراد نیازمند ساکن در مناطق محروم نیازمند رسیدگی هر چه بیشتر هستند.

حسین‌نژاد یکی از راهکارهای مناسب در رفع محرومیت از روستاهای کمتر توسعه یافته و محروم را برگزاری اردوهای جهادی عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت سایر سازمان‌ها در قالب برگزاری اردوهای جهادی و حضور مستمر در مناطق محروم استان اردبیل می‌تواند راهگشای رفع محرومیت از این مناطق باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

طرز تهیه دلمه بال مرغ سوخاری

تابناکتابناک1 روز قبل
طرز تهیه لرگه دوگیسی «لرگه دوگیسی» یکی از غذاهای آذری است که از ترکیب لرگه به معنای نخود …طرز تهیه روغن صاف قنادی «روغن صاف قنادی» یا «روغن ۵۰»، نوعی از روغن است که شیرینی پزی‌ها به صورت …طرز تهیه جواهر پلو «جواهر پلو» یا «خان پلو» یکی از غذاهای باکیفیتی است که به واسطه مواد …طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …

(ویدئو) کشته شدن ورزشکار ۱۸ ساله با شلیک گلوله هنگام بازی بسکتبال

فراروفرارو1 روز قبل
مارک استریکلند جوان ۱۸ ساله به ضرب گلوله کشته شد. طبق گفته خانواده مقتول، او پس از یک هفته جدال با مرگ در بیمارستان، درگذشت. به مارک حین بازی در زمین بسکتبال یک دبیرستان در دالاس آمریکا شلیک شد. طبق گزارش پلیس پس از مشاجره چند دانش آموز، یکی از آن‌ها اسلحه می‌کشد و به مارک شلیک می‌کند. البته به دلیل پوشیدن جلیقه ضد گلوله، او زنده ماند و اکنون در بیمارستان بستری است.

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «‌فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «فریاد انتقام ملت» را منتشر کرد.

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

نظرها

اخبار بیشتر