نبرد حماسی بین مار پیتون، گورکن عسل‌خوار و دو شغال / فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
نبرد حماسی بین مار پیتون، گورکن عسل‌خوار و دو شغال / فیلم

نبرد حماسی بین مار پیتون، گورکن عسل‌خوار و دو شغال / فیلم

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
در پارک ملی چوبه در بوتسوانا صحنه ای دیدنی از درگیری مرگبار بین سه گونه حیوان وحشی صورت گرفت.

نبرد حماسی بین یک مار پیتون، گورکن عسل‌خوار و دو شغال در پارک ملی چوبه در بوتسوانا توجه زیادی را به خود جلب کرد.

روزلین کروجوس ۶۰ ساله ویدئویی از این نبرد هنگام حضور در پارک ملی چوبه گرفته است. در ابتدا مار پیتون به دور گورکن عسل‌خوار پیچیده و همه توان خود را برای کشتن این حیوان قدرتمند به کار می‌برد.

لحظاتی بعد یک شغال وارد معرکه می‌شود و مار پیتون مجبور می‌شود با این مهاجم نیز درگیر شود. به هر ترتیب گورکن خود را از میان ماهیچه‌های مار رها می‌کند و به جان مار می‌افتد. یک شغال دیگر نیز به میدان می‌آید و دو شغال و گورکن عسل خوار به جان مار می‌افتند. گورکن با آرواره قوی خود مار را می‌کشد و حالا جنگ بر سر مار پیتون آغاز می‌شود.

گورکن تلاش می‌کند دو شغال را از مار دور کند اما این مهاجمان کوتاه نمی‌آیند. سرانجام گورکن مار را زیر شاخ و برگ درختی می‌برد و شغال‌ها که ابتدا جان گورکن را نجات دادند دست خالی عقب نشینی می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

در حیات وحش به گورکن عسل‌خوار لقب نترس‌ترین جانور روی زمین و جنگجوی بدون رقیب را داده‌اند و بارها مشاهده شده که با حیواناتی چون شیر، خرس و پلنگ که قصد شکار او را داشته‌اند وارد نبردی طولانی شده و آن‌ها را به عقب‌نشینی واداشته ‌است.

گورکن عسل‌خوار با اینکه گورکن نامیده می‌شود اما به راسوها و سمورها بیشتر شباهت دارد تا به گورکن. این حیوانات بسیار باهوش هستند.

پارک ملی چوبه اولین پارک ملی بوتسوانا و همچنین از نظر زیست‌ شناختی متنوع‌ترین پارک آن کشور است. این پارک در شمال بوتسوانا قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

موج جدید سرما در راه کشور

الفالف18 ساعت قبل
موج جدید سرما در راه کشورگروه اجتماعی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶ ۳۹۸۱۱۰۱۱۷۸هواشناسی از روز جمعه حدود ۵ تا ۱۰ درجه کاهش دما را در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی می‌کند.

همشهری TV | مسیحیانی که خود را اقلیت نمی‌دانند

همشهریهمشهری22 ساعت قبل

توضیحاتی درباره زمان بهره برداری از آزادراه تهران شمال

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل

حضور خانواده شهدا مقابل ساختمان فرو ریخته پلاسکو + فیلم و عکس

رکنارکنا2 روز قبل
سه سال پیش در چنین روزی، ایرانیان در بهت وقوع یک فاجعه خبری فرو رفتند. ساختمان پلاسکو ساعت ۸ صبح دچار حریق شد و قبل از رسیدن ساعت به زمان ظهر در برابر چشمان حیرت زده مردم، آتش نشانان، خبرنگاران و عکاسان، رهگذران و کل مردم ایران فرو ریخت. پلاسکو فرو می‌ریخت و آتش نشانانی که بیرون ساختمان بودند صورتشان غرق اشک می‌شد. اشک از دست دادن همکارانشان که هنوز در ساختمان در حال اطفا حریق بودند که پلاسکو ریخت و زندگی آنها را نیز در خود فرو برد و بی جانشان کرد. امروز در سومین سالگرد حادثه پلاسکو، خانواده شهدای این حادثه، با حضور در محل ساختمان پلاسکو، نماز اقامه کرده و نذری به یاد عزیزانشان که مرگی ایثارگرانه دادشتند پخش کردند.

ضرورت اعتماد به دستان توانای فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه: باید به تولید کننده تسهیلات تعلق بگیرد نه به دلالی زیرا دلالی و سوداگری به تولید آسیب می‌زند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بین امنیت و اقتصاد تفکیکی وجود ندارد و با آرامش و امنیت است که تولید کننده می‌تواند نقش خود را در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

نظرها

اخبار بیشتر