خلا تشکل مستقل استارت‌آپی احساس می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
خلا تشکل مستقل استارت‌آپی احساس می‌شود

خلا تشکل مستقل استارت‌آپی احساس می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، خواستار تاسیس تشکل مستقل برای حمایت از فعالیت های استارت آپی و شرکت های دانش بنیان شد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق ریاست جمهوری با حضور در نشست هم اندیشی شناسایی در نحوه به کارگیری ظرفیت اکوسیستم استارت آپی در حوزه کسب و کارهای روستا که در محل صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، با بیان اینکه امروز شرایط کشور برای کار کردن از همیشه مهیا‌تر است، تأکید کرد: همین نشست‌های هم اندیشی نشانه‌های مثبتی از انجام فعالیت‌های کسب و کار است.

وی با تأکید بر اینکه از ۶۲ هزار روستای کشور، جمعیت ۳۸ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار است، گفت: ۹۵ درصد جمعیت روستایی کشور در این ۳۸ هزار روستا ساکن هستند؛ یعنی اگر ما به این ۳۸ هزار روستا خدمت کنیم به ۹۵ درصد از اقتصاد روستا کمک کرده‌ایم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه زیرساخت‌های روستایی ایران از حدود ۷۰ کشور در حال توسعه نیز قوی‌تر است، ادامه داد: در حوزه فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های بانکی، پوشش اینترنت در روستاها در حال حاضر ۹۵ درصد است و بنا بر وعده وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات این پوشش تا پایان دولت به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

امید همچنین به خلأ تشکل و صنف رسمی برای حمایت و پیگیری مطالبات استارت آپ‌ها در کشور اشاره و تصریح کرد: کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های دانش بنیان باید همچون بخش‌های خصوصی و تعاون دارای یک صنف و سندیکای مستقل باشند که متأسفانه امروز این خلأ احساس می‌شود.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: ما در مجموعه دولت با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های مربوطه باید کمک کنیم تا یک تشکل مستقل برای حمایت از فعالیت‌های استارت آپی ایجاد شود. آنچه حائز اهمیت است این است که سندیکا و صنف باید به عنوان پل ارتباطی بین فعالان حوزه و دولت باشد که متأسفانه این خلأ برای کسب و کارهای نوپا وجود دارد.

وی گفت: امروز در حوزه بخش خصوصی جلساتی که در اتاق بازرگانی برگزار می‌شود، نمایندگان فعالان بخش، پیش از شروع جلسات، پیشنهادات و مطالبات خود را به صورت یکپارچه ارائه می‌دهند و این موضوع می‌تواند نقشه راهی برای ما دولتی‌ها باشد تا بتوانیم به این درخواست‌های صنفی پاسخ دهیم. حال اگر فعالان حوزه استارت آپ و شرکت‌های دانش بنیان نیز در قالب تشکل مستقل پیشنهادات و دغدغه‌های خود را مطرح کنند بسیار می‌تواند در پیشبرد اهداف موثر باشد.

امید گفت: هرچند نشست‌ها و کمپین‌های فعالان حوزه استارت آپ هم اکنون به صورت غیر رسمی برگزار می‌شود اما اگر این نشست‌ها را در قالب یک تشکل مستقل رسمیت دهید، قطعا می‌توانید شاهد حمایت‌های واضح و شفاف دولت در این حوزه باشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

کدام خودروهای وارداتی ارز می‌گیرند؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
رئیس بانک مرکزی گفت: فقط خودروهای وارد شده قبل از تاریخ شانزدهم مرداد امسال ارز می‌گیرند و به هیچ عنوان به خودروهای وارد شده بعد از این تاریخ ارز نخواهیم داد.

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

فیلم | هواپیماهای خارجی آسمان ایران را دور می‌زنند

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران گفته که میزان ورود هواپیماهای خارجی به آسمان ایران کاهش ۳۰ درصدی داشته است. توضیحات مقصود اسعدی سامانی را در این ویدئو ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر