گسترش اعتصاب‌های فرانسه؛ ۷پالایشگاه تعطیل شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
گسترش اعتصاب‌های فرانسه؛ ۷پالایشگاه تعطیل شد

گسترش اعتصاب‌های فرانسه؛ ۷پالایشگاه تعطیل شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
اعتصاب‌ها علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه در حالی شدت بیشتری یافته که طبق اعلام کنفدراسیون عمومی کار(CGT)، هفت پالاشگاه از مجموع هشت پالایشگاه این کشور به دلیل پیوستن کارکنان آن به معترضان، تعطیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اعتصاب‌ها علیه برنامه نظام بازنشستگی دولت امانوئل مکرون که بر مبنای آن سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ افزایش می‌یابد از ۶ روز گذشته در فرانسه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کنفدراسیون عمومی کار فرانسه امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) اعلام کرد، با اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌ها، هفت پالایشگاه از مجموع هشت پالایشگاه این کشور تعطیل شده است. این اتحادیه چپگرای فرانسه از کارکنان شرکت برق فرانسه (الکتریسیته دو فرانس) خواستار اعتصاب و تظاهرات در دومین روز از بسیج صاحبان مشاغل و حرفه‌ها علیه اصلاحات نظام بازنشستگی شده است.

«امانوئل لپین» دبیر فدرال کنفدراسیون عمومی کار در حوزه نفت در این زمینه گفته، دولت می‌خواهد این باور را تلقین کند که اعتصاب‌کنندگان فقط کارکنان بخش‌های ویژه هستند اما پالایشگاه‌های «اسو» و «توتال» که کارکنان بخش خصوصی هستند را نیز شامل می‌شود.

به گفته او، فقط پالایشگاه «اسو نوتردام» ناحیه «گرونشون» واقع در «اوت نورماندی» تعطیل نشده است.

براساس این گزارش، حمل‌ونقل محصولات به وسیله خطوط لوله، کشتی، قطار و کامیون قطع شده است و حتی یک قطره سوخت از پالایشگاه خارج نمی‌شود.

براساس گزارش‌ رسانه‌های فرانسوی، این اعتصاب‌ها سبب ایجاد اختلال شبکه حمل‌ونقل در بسیاری از مناطق فرانسه به ویژه پاریس و «ایل دو فرانس» شده است؛ در حالی که قرار بود اعتصاب رانندگان وسایل حمل‌ونقل عمومی و متروی پاریس روز دوشنبه به پایان برسد، با موافقت اعتصاب‌کنندگان، این اقدام تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

اعتصاب‌ها در شرایطی دنبال می‌شود که به گفته «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه از یک سو نه دولت می‌خواهد که از برنامه خود عقب‌نشینی کند و در دیگر سو نه معترضان حاضرند به اعتصاب خود پایان دهند. اعتراض‌های چند روز اخیر در کنار جنبش ضد نظام سرمایه‌داری که از افزون بر یک سال گذشته سراسر فرانسه را دربرگرفته، کاخ الیزه را بیش از پیش درگیر خود کرده است.

فرانسه بویژه پاریس و مناطق شمالی این کشور در حالی از ۶ روز گذشته به دلیل اعتصاب‌ها علیه برنامه اصلاح نظام بازنشستگی، اختلال و آشفتگی بی‌سابقه در شبکه حمل‌ونقل عمومی را تجربه می‌کند که اعلام تداوم آن تا جمعه پیش رو، دولتمردان فرانسه را مستاصل کرده و هنوز هیچ خبری از نتیجه جلسه‌ فوق‌العاده دولت در این زمینه منتشر نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر