کیف‌قاپ توریست اسپانیایی دستگیر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

کیف‌قاپ توریست اسپانیایی دستگیر شد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
جانشین پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری کیف قاپ حرفه‌ای که از اتباع خارجی سرقت می‌کرد، خبر داد.

کیف‌قاپ توریست اسپانیایی دستگیر شد - 1

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه داود فرد در تشریح این خبر، گفت: ساعت ۱۵:۴۵ هجدهم مهرماه امسال تبعه جوانی از کشور اسپانیا با تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی، از سرقت کیف دستی اش توسط یک سارق موتور سوار اعلام شکایت کرد و ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان به نشانی اعلامی اعزام شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پرونده‌ای با موضوع سرقت کیف قاپی از تبعه خارجی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران به اداره هجدهم مبارزه با سرقت کیف قاپی ارجاع شد.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: در خیابان فردوسی در حال تردد بودم. ناگهان یک موتور سوار کیف دستی ام را که حاوی گوشی تلفن همراه هوشمند، مدارک هویتی و وجه نقد بود سرقت و به سرعت متواری شد.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست با بررسی‌های سیستمی متوجه شدند ۶ فقره وقوع سرقت مشابه به همین شیوه در سیستم ثبت شده است و با تجمیع پرونده‌ها دستگیری سارق در دستور کار قرار گرفت.

جانشین پلیس آگاهی بیان داشت: کارآگاهان در گام بعدی به محل‌های سرقت مراجعه و در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی چهره سارق شدند و در پایش‌های اطلاعاتی و بررسی بانک اطلاعات مجرمان حرفه‌ای، موفق شدند هویت این فرد را شناسایی کنند.

این مقام پلیسی عنوان کرد: با شناسایی مخفگیاه متهم در محدوده شهر پرند، کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی متهم را در دهم آذر ماه طی یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی اموالی از قبیل: گوشی، تبلت، کیف و مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از مال باختگان اتباع خارجی کشف کردند.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

این مقام انتظامی پایتخت گفت: سارق با اعتراف به سرقت کیف قاپی از اتباع خارجی، اظهار کرد: پس از اینکه در مهرماه سال گذشته از زندان آزاد شدم دوباره شروع به سرقت کیف قاپی کردم و در این رابطه موتورسیکلت ان اس قرمز رنگ یکی از دوستانم بنام مهران را گرفتم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم ادامه داد: تمامی سوژه‌های سرقت را در محدوده اصلی شهر (میدان امام خمینی- خیابان فردوسیو ویلا و هتل‌ها) انتخاب می‌کردم و در یک لحظه کیف دستی آنان را سرقت و اموال را در خیابان مولوی به افراد رهگذر به قیمت ناچیز فروخته و پول حاصله را صرف زندگی و اعتیاد خود می‌کردم.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهم تاکنون به ۲۰ فقره کیف قاپی اعتراف و متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
مصرف آووکادو از دید بسیاری از افراد سرشار از خواص متعدد است اما برخی از افراد هستند که اطلاعات چندانی درباره آووکادو ندارند و بر همین اساس به نکاتی مهم درباره آووکادو می‌پردازیم. هنگامی که رژیم کم سدیم و رژیم پتاسیمی بالاتر مصرف شود، سدیم از دست رفته از طریق ادرار و کاهش فشار خون افزایش می‌یابد. سلامتی چشم شما را بهبود می‌بخشدچه کسی تصور می‌کرد که آووکادو به طور بالقوه می‌تواند سلامت چشم شما را در شرایط عالی نگه دارد؟ یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف آووکادو باعث بهبودی شناخت و بینایی افرادی می‌شود که روزانه یک آووکادو مصرف می‌کنند. آووکادو حاوی آنتی اکسیدان لوتئین است. لوتئین در پیشگیری از بیماری‌های چشمی وابسته به سن و ارائه بهبود عملکرد شناختی نقش دارد.
مهرمهر6 ساعت قبل
وی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و هموطنان استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهرها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. اصغری ادامه داد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابرهای باران‌زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. این کارشناس سازمان هواشناسی، گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری افزود: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. وی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس را نیز در بر خواهد گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ نورالله خادم درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محور‌های منتهی به تهران بزرگ افزود: بارش برف در محور‌های جنوبی استان از صبح قطع شده است. وی به استقرار تیم‌های گشتی پلیس اشاره کرد و گفت:: مأموران پلیس راه تهران بزرگ در حال امدادرسانی به خودرو‌های دچار نقص فنی، هستند. همچنین مدیریت ترافیک، تسهیل در تردد و کنترل زنجیر چرخ در دستورکار مأموران است. خادم با تأکید بر اینکه رانندگان باید از عجله و شتاب پرهیز و سرعت مطمئن و فاصله طولی مجاز را رعایت کنند، از آن‌ها درخواست کرد به هیچ عنوان از خط اضطرار عبور نکنند، چرا که با توجه به برف‌روبی و عملیات راهداری، سطح باند اضطرار دارای لغزندگی است. وی گفت:: داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ برای تردد در معابر کوهستانی و برفگیر الزامی است. همچنین توصیه شده است با توجه به بارش برف شدید و احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن از سفر‌های غیر ضروری در محور کرج - چالوس خودداری شود.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر