رونمایی از ۲۰۷ اثر در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشی المصطفی العالمیه‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
رونمایی از ۲۰۷ اثر در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشی المصطفی العالمیه‌

رونمایی از ۲۰۷ اثر در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشی المصطفی العالمیه‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه گفت: در این نمایشگاه از ۲۰۷ اثر منتشرشده در سال ۹۷ رونمایی شده و در طول هفته پژوهش نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ آماده پذیرایی از علاقه‌مندان حوزه پژوهش است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجید عابدی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش در دفتر معاونت پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد، با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی در همه عرصه‌ها اظهار داشت: این شفاف‌سازی در حوزه‌ها باید موردتوجه قرار گیرد و حوزه پژوهش نیز از این امر مستثنی نیست.

وی پژوهش را عاملی برای رفع محدودیت‌های اطلاعاتی دانست و افزود: در هفته‌های گذشته به علت عدم شفاف‌سازی دولت در بیان اطلاعات باعث شائبه‌های زیادی در بین مردم شد که نتیجه آن درگیری در جامعه بود.

معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه خبرنگاران را عامل شفاف‌سازی در جامعه معرفی کرد و ادامه داد: باید تفکر و تعقل به سمتی جهت‌یابی شود که نتیجه آن رفتار و تصمیم درست در جامعه باشد.

وی شعار هفته پژوهش جامعه المصطفی العالمیه را «پژوهش و تمدن نوین اسلامی» اعلام و تصریح کرد: نگرش اسلام به آینده بشریت در قالب یک تمدن یکپارچه بوده که بر اساس فرایندهایی برگرفته از داده‌های دینی تشکیل می‌شود.

‌عابدی هویت تمدن را زندگی یکپارچه در سایه نظام‌هایی دینی دانست و بیان کرد: این نظام‌ها مانند نظام سیاسی، امنیتی، فرهنگی، امنیتی بوده که در یک پیوستگی و همبستگی در همه ابعاد زندگی انسان می‌کوشد تمدن بشری را بسازد.

وی پژوهش‌های انجام‌شده در جامعه المصطفی العالمیه را در جهت استخراج نظام‌های دینی معرفی کرد و گفت: تغییر انسان‌ها نخستین گام در جهت حرکت به سمت تمدن اسلامی بوده و جامعه المصطفی العالمیه در جهت استخراج چگونگی این تغییرات تلاش می‌کند.

معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه فعالیت‌های انجام‌شده در معاونت پژوهشی را تشریح و ابراز کرد: در حوزه ترجمه و تألیف سه هزار و ۸۰۰ اثر نتیجه تلاش اساتید و دانش‌پژوهان بوده است.

وی ۹۹ نشریه علمی پژوهشی، علمی ترویجی و دانش‌پژوهی را نام برد و ادامه داد: تعداد پژوهشگران مرکز ۶ هزار دانش‌آموخته و استاد بوده که هزار۴۱ اثر از سال ۹۰ تولیدشده که از این تعداد ۳۰ هزار مقاله منتشرشده است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

‌عابدی کتب منتشرشده در انتشارات مرکز را به ۲۵ زبان دنیا اعلام و خاطرنشان کرد: برگزاری ۱۹ کرسی آزاداندیشی، فعالیت ۸۵ انجمن علمی، برگزاری ۱۲۵ همایش داخلی و خارجی، برگزاری دو هزار ۸۰۰ نشست علمی و برپایی ۵۰۰ کارگاه علمی بخشی از کارنامه معاونت پژوهشی از سال ۹۰ بوده است.

وی از آغاز برنامه‌های هفته پژوهش جامعه المصطفی العالمیه خبر داد و گفت: برنامه‌های هفته پژوهش از ۲۳ آذرماه تا ۲۸ آذرماه برگزارشده و نخستین برنامه با هفتمین نشست دوره‌ای روسای مراکز پژوهشی با سخنرانی رئیس جامعه المصطفی آغاز می‌شود.

معاون پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه افتتاح نمایشگاه آثار پژوهشی جامعه المصطفی را دریک شنبه ۲۴ آذرماه اعلام و بیان کرد: ۳۰ مرکز داخلی و خارجی برای شرکت در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و نمایشگاه با حضور مدیران و معاونان و همچنین رئیس جامعه المصطفی در حسینیه قدس مجتمع امین واقع در بلوار امین آغاز به کار می‌کند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه از ۲۰۷ اثر منتشرشده در سال ۹۷ رونمایی شده و در طول هفته پژوهش نمایشگاه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ آماده پذیرایی از علاقه‌مندان حوزه پژوهش است.

وی برنامه دوشنبه ۲۵ آذرماه را برگزاری اجلاس نکوداشت پژوهشگران برتر اعلام و تصریح کرد: چهارشنبه ۲۷ آذرماه اجلاسیه اساتید، مدیران و دبیران پژوهشی نیز از ساعت ۹ الی ۱۲ در سالن عارف الحسینی مجتمع آموزشی عالی اما خمینی (ره) واقع در میدان جهاد برگزار می‌شود.

‌عابدی از برگزار دو برنامه در پنجشنبه ۲۸ آذرماه خبر داد و گفت: اختتامیه نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای پژوهشی المصطفی العالمیه صبح پنجشنبه ساعت ۹ در مجتمع امین برگزارشده و سپس نشست علمی «پژوهش، حوزه و بین الملل» ساعت ۱۸ الی ۱۹٫۳۰ در مدرسه فیضیه برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همه دنیام؛ بهنام بانی

تابناکتابناک1 روز قبل
همه چی واسه تو ولی دل تو برامچیزی به غیر تو نمیخوام نه نمیخواماونی که نفسم بنده به نفساشتویی که فقط میمونه پاش بدونی کاشدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشهمی‌دونی چقدر خاطره دارم ازت دار و ندارم تویی فقط تویی فقطدیوونه توام من عاشق تو شدم تو رو می‌خوامت واسه خودم واسه خودمدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشه «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آماده اجرای طرح «مدرسه آماده» هستیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محسن حاجی میرزایی همایش گام دوم طرح مدرسه آماده و گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر شهر تهران با بیان این که همواره احتمال وقوع حوادث طبیعی در همه جوامع وجود دارد، گفت: شیوه عاقلانه این است که جامعه برای مقابله و پیشگیری و همچنین کسب آمادگی پیش از وقوع حوادث طبیعی اقدام کند. وزیر آموزش و پرورش با بیان این که انتخاب گروه هدف دانش آموزان در ارائه برنامه‌های پیشگیری اقدام هوشمندانه‌ای است، ادامه داد: دانش آموزی دوره خاصی است چرا که پایداری تاثیر به آموزش، سطح یادگیری و همچنین دوره تاثیر بالاتر است. آقای حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون دانش آموز در کشور داریم که با احتساب خانواده‌هایشان می‌توانیم سطح آمادگی را افزایش دهیم، گفت: هیچ رسانه‌ای به اندازه آموزش و پرورش فراگیر و عمیق نیست. وی افزود: در سند تحول بنیادین مدارس عنوان شده که مدرسه کانون یادگیری محلات است واگر بتوانیم رابطه مدرسه و اهالی را افزایش دهیم قطعا مدرسه‌ای زنده‌تر و پویاتر خواهیم داشت. وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد مدارس نیاز به نوسازی یا مقاوم سازی دارند که در این زمینه دست یاری به سوی همه دراز می‌کنیم، گفت:: آموزش و پرورش آماده است با همکاری سازمان مدیریت بحران چتر طرح مدرسه آماده را در سطح کشور گسترش دهد.

اولویت اول کشور آموزش و پرورش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هیچ گاه نباید از اولویت کشور خارج شد، خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی که با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم، آموزش و پرورش باید همچنان در صدر اولویت‌ها باشد چرا که می‌تواند با تربیت نیروی انسانی، آینده کشور را بسازد. مقام معظم رهبری نیز بار‌ها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه بدون مشارکت عموم نمی‌توان برنامه‌های آموزش و پرورش کشور را به نحو مطلوب اجرایی کرد، گفت: شورا‌های آموزش و پرورش یک ظرفیت بسیار مهم است که در کشور شکل گرفته است و می‌توانند برای تعریف و تحقق مشارکت عمومی برنامه ریزی کنند و از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده کنند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مهمترین کار شورا‌های آموزش و پرورش باید این باشد که راهکار‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی کشور تدوین کنند و با جلب مشارکت مردم، این ظرفیت‌ها را در خدمت آموزش و پرورش کشور قرار دهند. جهانگیری با اشاره به اینکه در قانون شورا‌های آموزش و پرورش آمده است که ۱۷ دستگاه باید با آموزش و پرورش همراهی کنند، گفت: وقتی آموزش و پرورش از این درجه اهمیت برخوردار است، در سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی آن را از اولویت کشور خارج نمی‌کنیم، این یعنی اگر کمترین احساس مسئولیتی به آینده ایران داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

نظرها

اخبار بیشتر