امضای تفاهم نامه با ایران خودرو برای توسعه خودروهای گازسوز/کاهش ۲۳ میلیون لیتری مصرف بنزین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
امضای تفاهم نامه با ایران خودرو برای توسعه خودروهای گازسوز/کاهش ۲۳ میلیون لیتری مصرف بنزین

امضای تفاهم نامه با ایران خودرو برای توسعه خودروهای گازسوز/کاهش ۲۳ میلیون لیتری مصرف بنزین

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: بعد از سهمیه بندی بنزین، مصرف این فرآورده نفتی حدود ۲۳ میلیون لیتر کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا صادق آبادی در مراسم امضای تفاهم نامه با ایران خودرو در راستای توسعه خودروهای گازسوز با اشاره به طراحی سمند EF۷ گفت: هدف این طرح، کاهش هزینه است که به کاهش سوخت کمک می‌کند. بعد از سهمیه بندی، حدود ۲۳ میلیون لیتر از مصرف بنزین کاهش یافته و امیدواریم با تبدیل یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودروی بنزینی به دوگانه سوز، این میزان کمتر شود.

وی ادامه داد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای جریان نقدینگی وامی در نظر گرفته است تا به هموطنان کمک شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی افزود: صنعت سی‌ان‌جی در سال ۸۴ کار خود را شروع کرد و اکنون بعد از سال‌ها تلاش در این بخش، در عرضه مشکلی وجود ندارد و حدود ۲۱ میلیون لیتر سوخت سی‌ان‌جی عرضه می‌شود. هم اکنون اقداماتی در دست انجام است تا تعداد جایگاه‌ها را افزایش دهیم.

صادق آبادی افزود: در بخش تقاضا توسعه صورت گرفته به طوری که ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است و اگر بتوان تا پایان سال به بندهای این تفاهم نامه عمل کرد این مبلغ به شرکت ایران خودرو پرداخت خواهد شد.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی با بیان اینکه مبلغی به عنوان پیش پرداخت بابت مطالعات هزینه می‌شود، افزود: خودروهایی که از سوخت یورو استفاده می‌کنند باید در جایگاه‌های مشخص سوخت گیری انجام دهند. شورای اقتصاد برای ارائه تسهیلات مبلغ مشخصی را در نظر گرفته که از محدوده ۳۳۰ تا ۴۴۰ دلار در نظر گرفته شده است.

صادق آبادی بیان کرد: به محض اینکه خودروها تبدیل شد، این میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد. اهمیت دارد که تبدیل کردن از وانت‌های پر مصرف انجام شود که میزان آنها حدود ۱۰ میلیون لیتر است.

وی تشریح کرد: بعد از مصوبه شورای اقتصاد، دولت تا سقف ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای دوگانه سوز کردن خودروها پرداخت خواهد کرد.

به گفته وی، از لحاظ زیست محیطی این سوخت جایگزین خواهد شد و ظرفیت کارگاه‌های تبدیلی نیز ۲۰۰ هزار خودرو خواهد بود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، در حال حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است. شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیستنماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد. وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند در حال حاضر ارزش یارانه نقدی حدود ۵ دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود ۴۵ دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان ۸۰ میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود. /پایان پیام
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در این هنگام قهرمانی نماینده دادستان در ارتباط با لزوم استعلام از مراجع امنیتی توسط شخص آقای دیواندری هنگام همکاری با بعضی از اشخاص صحبت کرد. استعلام از مراجع امنیتی در مصوبه در آن هنگام وجود نداشته و از سال ۹۳ اضافه شده است. شما باید از وزارت اطلاعات استعلام می‌کردید که آیا آقای سعادتی و … مورد تأیید هستند یا نه. البته پرونده‌ای هم در دادسرا درباره آقای دستغیب مفتوح است که تقاضای باز شدن دوباره این پرونده را داریم. متهم دیواندری پاسخ داد: ۱۳ سفر که به طور معمول هر ماه ۲ و نیم روز بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط فروش محصولات این شرکت به مناسبت دهه مبارک فجر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول ذیل فعال می‌باشد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند و یا در این مدت خودرو تحویل گرفته‌اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد. شرایط صلح در این بخشنامه فعال نمی‌باشد.
شاناشانا7 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شامگاه دوشنبه (هفتم بهمن‌ماه) طی رصد انجام شده در چند ماه اخیر، محل بارگیری این محموله با موفقیت کامل ثبت و ضبط شد و همه نفت خام موجود، به تاسیسات فرآیندی منتقل و در مدار تولید قرار گرفت. محموله نفت خام یادشده در یک عملیات ناایمن که ممکن بود به حادثه‌ای تلخ و جبران‌ناپذیر منتهی شود، از خطوط لوله انتقال شرکت به‌صورت غیرایمن بارگیری و به مخازن فلزی و زیرزمینی در یکی از روستاهای شمال غرب اهواز منتقل شده بود. پیش از این نیز حراست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از سرقت نفت خام به‌وسیله انشعاب‌گیری از خطوط لوله جریانی جلوگیری کرده بود و عاملان آن به مراجع قانونی معرفی شدند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

همایش ملی تئاتر خیابانی از جوار مزار «حاج قاسم» افتتاح می‌شود

تسنیم3 ساعت قبل

قسمت جداشده ارابه‌های فرود هواپیما ماهشهر

افکارنیوز1 روز قبل

شناسنامه شهید حاج قاسم سلیمانی در قم رونمایی شد

ایرنا1 روز قبل

ذوالنور: در جایی که آمریکا با التماس پای میز مذاکره برجام آمد این دسته گل را به آب دادید و این بلا را بر سر ملت آوردید / امروز که می‌خواهید با گدایی مذاکره را از آنها بگیرید چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟

انتخاب1 روز قبل

تیم ملی دوی صحرانوردی در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت می‌کند

مهر23 ساعت قبل

زخمی شدن پنج کارمند آمریکایی در حمله موشکی به سفارت این کشور در بغداد

صدا و سیما1 روز قبل

تفسیر جالب اینشتین از شعر هاتف اصفهانی!

خبر فوری22 ساعت قبل

جزئیات فروش محصولات شرکت سایپا ویژه دهه فجر

همشهری1 روز قبل

سرقت و زورگیری به بهانه پخش نذری در اراک

برترین‌ها11 ساعت قبل

گاف عجیب استوکس موقع خودشیرینی برای پرسپولیسی‌ها!

همشهری1 روز قبل