برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد

برنامه‌های متنوع فرهنگی با هدف ترویج کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، برنامه‌های متنوع فرهنگی با هدف ترویج کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد.

دانش آموزان مدرسه پاسداران از کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) بازدید کردند و با قسمت‌های مختلف کتابخانه آشنا شدند. همچنین سمانه امیر جان، کتابدار کتابخانه از کتاب «داستان‌هایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س)» نوشته مجید ملامحمدی برای دانش آموزان قصه‌گویی کرد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 3

جمعی از نوآموزان مهدکودک البرز از بخش کودک کتابخانه عمومی امام خمینی «ره» بازدید کردند و با فضای کتابخانه آشنا شدند. در این بازدید کتاب «روباه و خروس» نوشته محمدرضا شمس توسط سمانه امیر جان، کتابدار کتابخانه قصه‌گویی شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 5

به همت کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان سمنان نشست نمایشنامه خوانی از کتاب نمایشنامه‌های آسان با عنوان «کی باهوش تره» با حضور محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان؛ قاسم رئوفی، کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ جمعی از نوآموزان از مهدکودک و پیش‌ دبستانی‌‌های شهر سمنان و کتابداران در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی استان سمنان برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 7

به همت سودابه مختاری، مسئول کتابخانه عمومی حکیم الهی شهرستان سمنان فعالیت‌های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری مسابقه از کتاب «آخرین سفیر» برای نوجوانان، «میثاق با شهدا»، «نمایشگاه کتاب» نشست بصیرتی در امامزاده اشرف (ع) سمنان برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 9

به همت نسرین محمدی، مسئول کتابخانه عمومی شهید شاطری مسابقه‌ای با عنوان «دل نوشته‌ای به امام زمان (عج)» در کتابخانه برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 11

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهید شاطری برگزار شد. در این نشست کتاب‌های «بچه‌های کارون» نوشته احمد دهقان توسط مهدی تاتار؛ «سنگ‌اندازان غار کبود» نوشته داوود غفار زادگان توسط امیرحسین صفر پور؛ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست توسط حمیدرضا میرزایی پور و «حبیب و میرزا شیپور» نوشته مهدی میرکیانی توسط امیرعلی کوچک معرفی شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 13

دیوارنگاری کتابخانه عمومی مرحوم حاج ملاعلی حکیم الهی سمنان با سه موضوع مقام معظم رهبری و تأکید بر کتاب و کتاب‌خوانی، مادران قصه‌گو و چالش کودک و فضای مجازی انجام شد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 16برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 17

دانش آموزان مدارس و نونهالان پیش دبستانی‌ها از کتابخانه مرکزی استان سمنان بازدید کردند

دانش آموزان مدرسه نیمه شعبان از کتابخانه مرکزی استان سمنان بازدید کردند. در این بازدید، به همت حنیفه صفری، رئیس کتابخانه مرکزی استان سمنان جمع خوانی کتاب «روباه به کتابخانه می‌رود» نوشته لورنس پاولی برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 20

در بازدید دانش آموزان مدرسه رفاه نشست جمع خوانی کتاب «شکوفه تا درخت» نوشته رضی هیرمندی به همت مطهره پیمانخواه، کتابدار کتابخانه مرکزی برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 22

در بازدید دانش آموزان مدرسه شاهد الهام قدس و فروغ خروطی، کتابداران کتابخانه مرکزی استان سمنان نشست جمع خوانی کتاب «مثل‌ها و قصه‌هایشان» نوشته مصطفی رحمان دوست را برگزار کردند.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 24

در بازدید دانش آموزان مدرسه بوستان نشست جمع خوانی کتاب «خفاش کوچولو و یک قصه دیگر» نوشته مژگان شیخی توسط مطهره پیمانخواه، کتابدار کتابخانه مرکزی برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 26

در بازدید دانش آموزان مدرسه گلستان فروغ خروطی، کتابدار کتابخانه مرکزی استان سمنان نشست شعرخوانی از کتاب «هویجوری» اثر شاهین رهنما را برگزار کرد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 28

در بازدید نونهالان پیش دبستانی سینا نشست جمع خوانی کتاب «بهترین جای دنیا و بیست داستان دیگر» نوشته افسانه شعبانزاده توسط مطهره پیمانخواه، کتابدار کتابخانه مرکزی استان سمنان برگزار شد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 30

در بازدید نونهالان پیش‌دبستانی فرشتگان نجات، مطهره پیمان‌خواه، کتابدار کتابخانه مرکزی استان سمنان نشست شعر خوانی «آدم‌برفی» اثر محمدرضا سلیمانی را برگزار کرد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 32

در بازدید کودکان پیش‌دبستانی نونهالان فائزه کوهساریان، کتابدار کتابخانه مرکزی استان سمنان جمع خوانی کتاب «قصه‌های کوچولو برای بچه‌های کوچولو» نوشته مهری ماهوتی را برگزار کرد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 34

در بازدید دانش آموزان مدرسه میرزا کوچک خان الهام قدس و فروغ خروطی، کتابداران کتابخانه مرکزی استان سمنان نشست جمع خوانی کتاب «خرس برفی و ۳ قصه دیگر» نوشته جان استیمسون را برگزار کردند.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 36

در بازدید دانش آموزان مدرسه هدایت از کتابخانه مرکزی استان سمنان، مطهره پیمانخواه، کتابدار کتابخانه مرکزی استان سمنان، نشست جمع خوانی از کتاب «جناب قورباغه» نوشته مصطفی خرامان را برگزار کرد.

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان برگزار شد - 38

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

اولویت اول کشور آموزش و پرورش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هیچ گاه نباید از اولویت کشور خارج شد، خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی که با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم، آموزش و پرورش باید همچنان در صدر اولویت‌ها باشد چرا که می‌تواند با تربیت نیروی انسانی، آینده کشور را بسازد. مقام معظم رهبری نیز بار‌ها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه بدون مشارکت عموم نمی‌توان برنامه‌های آموزش و پرورش کشور را به نحو مطلوب اجرایی کرد، گفت: شورا‌های آموزش و پرورش یک ظرفیت بسیار مهم است که در کشور شکل گرفته است و می‌توانند برای تعریف و تحقق مشارکت عمومی برنامه ریزی کنند و از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده کنند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مهمترین کار شورا‌های آموزش و پرورش باید این باشد که راهکار‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی کشور تدوین کنند و با جلب مشارکت مردم، این ظرفیت‌ها را در خدمت آموزش و پرورش کشور قرار دهند. جهانگیری با اشاره به اینکه در قانون شورا‌های آموزش و پرورش آمده است که ۱۷ دستگاه باید با آموزش و پرورش همراهی کنند، گفت: وقتی آموزش و پرورش از این درجه اهمیت برخوردار است، در سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی آن را از اولویت کشور خارج نمی‌کنیم، این یعنی اگر کمترین احساس مسئولیتی به آینده ایران داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

عون امروز در راس نشست امنیتی/ بررسی پرونده تشکیل دولت لبنان در کاخ بعبدا

ایسنا5 دقیقه قبل

حدیث روز/ سخن امام رضا (ع) درباره ضرورت تشکیل حکومت قوی

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

امروز آخرین مهلت ثبت نام جذب هیات علمی وزارت بهداشت

ایسنا6 دقیقه قبل

مردم افغانستان اعتمادی به توافق صلح آمریکا و طالبان ندارند

میزان‌آنلاین10 دقیقه قبل

سازمان ملل حمله موشکی به یک اردوگاه نظامی در یمن را محکوم کرد

مهر10 دقیقه قبل

تازه‌ترین اخبار از فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

ایسنا10 دقیقه قبل

جزئیات شرایط تحصیل معلولان در مدارس عادی | کدام کودکان روانه مدارس استثنایی می‌شوند؟

همشهری11 دقیقه قبل